سبك زندگي موفقيت در زندگي

17 باور افراد خوش بین

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

مدت‌ هاست بحث‌ هایی در مورد اینکه آیا خوش‌ بین بودن چیز خوبی است یا اینکه دیدگاه بدبینانه در درازمدت برای شما محافظت‌ کننده‌ تر و بهتر است وجود دارد. اخیراً، تحقیقات نشان داده است که افراد خوش بین در واقع زندگی طولانی تری با سلامت روان و کیفیت زندگی بهتر دارند.

بنابراین، چه چیزی باورهای یک فرد خوش بین را ایجاد می کند؟ کدام باورها اساس شیوه زندگی آنهاست؟

هدف این مقاله این است که به تعدادی از باورهای رایج در میان افراد خوش بین نگاه کنیم تا بفهمیم ذهن آنها چگونه کار می کند و چرا اینگونه فکر می کنند.

خوش‌ بین

1. پاسخ من انتخاب نهایی من است

یک فرد خوش بین معتقد است که صرف نظر از موقعیتی که با آن مواجه می شود، تنها چیزی که همیشه بر آن کنترل دارد، نحوه واکنش اوست.

چه اتفاقات خوب، خنثی یا بد رخ داده باشد، انتخاب با آنهاست که هر طور که می خواهند واکنش نشان دهند. آنها به سادگی ترجیح می دهند بیشتر به جنبه های مثبت نگاه کنند تا اینکه روی جنبه های منفی تمرکز کنند.

2. من قدرت تغییر زندگی ام را دارم

افراد خوش بین به شدت معتقدند که قدرت ایجاد تغییرات مثبت را در درون خود دارند. آنها به توانایی های خود و پشتکار خود ایمان دارند. آنها اطمینان دارند که اگر رویاهای خود را با شجاعت و قاطعیت دنبال کنند، شانس خوبی برای تبدیل آن رویاها به واقعیت دارند.

3. چیزهای خوب هرگز دور نیستند

وقتی دیدی خوش بینانه به زندگی دارید، طبیعی است که باور کنید چیزهای خوبی در گوشه و کنار در انتظار شما هستند و در حالی که آینده را نمی توان به طور دقیق پیش بینی کرد، اگر فکر می کنید که خیر در راه شماست، باعث می شود زمانی که اتفاق می افتد بهتر آن را ببینید.

با این حال وقتی به آن فکر می‌ کنید، اگر چشمانتان برای دیدن آن‌ها باز باشد، همیشه چیزهای خوبی در آینده وجود دارد.

4. تروما موقتی است اما بهبودی نیاز به زمان دارد

افراد خوش بین کاملاً از آسیب مصون نیستند. آنها فقط به آن به عنوان یک رویداد ناپایدار نگاه می کنند که روزی به گذشته سپرده خواهد شد. آنها مطمئناً این واقعیت را انکار نمی کنند که التیام زخم های عاطفی می تواند زمان بر باشد.

آنچه متفاوت است این است که حتی در دوره‌ ای از زندگی‌ شان، لحظات خوبی را که داشته‌ اند فراموش نمی‌ کنند و می‌ دانند که چنین خوشبختی بار دیگر امکان‌ پذیر خواهد بود.

5. ابراز قدردانی ضروری است

وقتی چیزهای خوب به دنیای یک خوش بین سرازیر می شود، آنها آن را بدیهی نمی دانند. در عوض، قدردانی می کنند تا بخت و اقبال خود را یادآوری کنند.

آنها بر این باورند که اگر با چشمانی تیزبین به اطراف نگاه کنید، شگفت زده خواهید شد که چقدر باید سپاسگزار باشید و ابراز قدردانی آنها فقط به تقویت دیدگاه مثبت آنها نسبت به جهان کمک می کند.

6. فردا یک روز جدید است

یک فرد خوش بین همیشه یک روز جدید را فرصتی تازه برای یافتن یا ایجاد خیر در واقعیت خود می بیند. اگر در مسیر زندگی خود با شکست مواجه شوند، با غروب و طلوع خورشید احساس آرامش می کنند زیرا هر روز جدید این پتانسیل را دارد که راهی را برای بازگشت به مسیری که از آن منحرف شده اند نشان دهد.

آنها قدرت زمان برای ایجاد تغییرات مثبت در یک فرد را درک می کنند و کاملاً در معرض پتانسیل هایی هستند که هر صبح به همراه دارد.

7. مخالفان نمی توانند او را از مسیرش دور کنند

وقتی یک فرد خوش بین با کسی روبرو می شود که رویاهای او را کوچک می کند و اعتقاداتش را تحقیر می کند، توجه چندانی به او نمی کند. آنها درک می کنند که چنین فردی هنوز از ظرفیت شگفت انگیز انسان برای دستیابی به چیزهای بزرگ آگاه نشده است.

بحث هر چه که باشد، یک فرد خوش بین به خود و به فراوانی که می تواند در صورت تمایل به جستجو و مبارزه برای آن باشد، ایمان می آورد. از نظر آنها، منکر کسی است که نمی تواند راهی به رویاهای خود متصور شود. فردی که نسبت به پتانسیل خود کور است.

8. بر سختی ها همیشه غلبه می شود

اگر یک فرد خوش بین نیاز به یادآوری توانایی ذاتی خود برای غلبه بر موانع داشته باشد، فقط به اطراف خود نگاه می کند. هر کجا که جستجو کنید، می توانید نمونه هایی از افرادی را ببینید که با شرایط پر دردسر مواجه شده اند، با شیاطین مبارزه کرده اند و پیروز شده اند.

این عزم آنها ثابت می‌ کند که اگر باور داشته باشید چقدر ممکن است. آنها سختی ها را به عنوان انگیزه ای می بینند تا به خوبی هایی که به آنها می رسد اعتقاد داشته باشند.

9. زندگی من متناهی است و عالی سپری شده و باید به دریچه های روشن نگاه کرد

روزهای ما در این زمین محدود است و یک فرد خوش بین معتقد است که بهتر است روی همه چیزهای مثبتی که اتفاق افتاده و ممکن است اتفاق بیفتد تمرکز کنیم. شکنندگی و عدم اطمینان در زندگی به آنها انگیزه می دهد که تا حد امکان زمان خود را با ذهنیت مثبت سپری کنند زیرا تنها در این صورت می توانید واقعاً از زمانی که دارید لذت ببرید.

10. من واقعیت را عاقلانه انتخاب می کنم

هیچ فرد خوش بینی نمی تواند همیشه چشم انداز شادی داشته باشد اما آنها می توانند تلاش کنند تا اطمینان حاصل کنند که وقتی روحیه ضعیف تری بر آنها حاکم می شود، دلایل خوبی برای آن وجود دارد. آنها اجازه نمی دهند ناراحتی های کوچک به آنها غلبه کند. در عوض آنها در یک چشم به هم زدن ذهن خود را می پذیرند و غم، عصبانیت، اضطراب و سایر احساسات منفی را برای خود ذخیره می کنند.

به عبارت دیگر، آنها انتخاب می کنند که چه زمانی با واقعیت خود مبارزه نکنند. آن‌ ها می‌ توانند هر بار که مشکلی پیش بیاید، خود را تنبیه کنند اما وقتی فقط چیزهای کوچکی باشد، اهمیتی ندارد.

11. اگر من بدی را تجربه نمی کردم، خوب ها خیلی خوب دیده نمی شدند

یکی دیگر از باورهایی که یک فرد خوش بین به احتمال زیاد به آن اعتقاد دارد این است که ما زمانی که مایل به پذیرش بدی ها هستیم، شادی بسیار بیشتری را تجربه می کنیم.

آنها متوجه می شوند که اگر هیچ اتفاق بدی برای ما رخ ندهد، ممکن است به خوبی قدردان خوبی های زندگی نباشیم. به این فکر کنید که در مکانی زندگی می کنید که در آن خورشید هر روز می تابد، جایی که دمای هوای آن همیشه خوب است و نسیم ملایمی می وزد. اگر هرگز سرما، باران و طوفانی را نمی‌ شناختید، احتمالاً قدر چنین هوایی را نمی‌ دانستید.

12. خوش بینی باعث خوش بینی می شود

وقتی یک فرد خوش بین افکار مثبتی در مورد احتمالات آینده دارد، شخصیت خوش بین خود را نیز تقویت می کند. آنها می‌ دانند که وقتی خوش‌ بینی را تمرین می‌ کنید، با تقویت مسیرهای عصبی خود، چشم‌ انداز آینده خود را به‌ طور طبیعی شادتر می‌ کنید.

برای آنها، خوش بینی صرفاً یک ویژگی ذاتی شخصیتی نیست که از آن برخوردار بوده اند، بلکه چیزی است که توسعه یافته و در طول زمان به رشد خود ادامه می دهد. مانند ورزش و رژیم غذایی سالم، بخشی از رژیم مراقبت از خود آنها می شود.

13. خوب و بد را نباید شخصی در نظر گرفت

خیلی راحت می‌ توان تصور کرد که وقتی اتفاقات بدی می‌ افتد، به این دلیل است که شما لیاقت آن‌ ها را دارید یا به دلیل بد شانسی است که خوشبخت نیستید. با این حال، این برخلاف باور یک فرد خوش بین است که خوب و بد را صرفاً به عنوان اتفاقاتی معمولی می بیند.

افراد خوش بین بهتر می توانند خود را از رویدادهای زندگی خود جدا کنند. از دیدگاه آنها، زندگی باید فراز و نشیب های خود را داشته باشد و همیشه نمی توان روزگار را سرزنش کرد، چه رسد به خودتان. گاهی اوقات زندگی فقط اتفاق می افتد.

14. ماندن بدون هدف در افکار منفی اشتباه است

یک فرد خوش بین حاضر نمی شود که حوادث و افکار منفی برای مدت طولانی در ذهن او باقی بماند. آنها بر این باورند که چنین الگوهای فکری تکراری ارزش کمی دارند و می توان انتخاب کرد که تمرکز خود را به چیز دیگری منتقل کند.

آنها می دانند که اگر بخواهید می توانید افکار خود را به چیزی خوب تغییر دهید. چیزی که برای آن احساس شکرگزاری می کنید، در این صورت زندگی بسیار آرام تری خواهید داشت.

15. شارژ مجدد باتری های من مهم است

خوش‌ بینی به استراحت بستگی ندارد، اما مطمئناً وقتی احساس می‌ کنید بیدار هستید و مشتاق انرژی هستید، خوش‌ بینی بسیار آسان‌ تر است. به همین دلیل است که یک فرد خوش بین به قدرت «زمان من» و سایر فعالیت هایی که به آرامش بدن و ذهن کمک می کنند اعتقاد دارد.

بدبینی می تواند باعث رشد فرسودگی شود، زیرا شما در تلاش برای تجسم خوبی های آینده هستید، به همین دلیل است که یک فرد خوش بین زمانی برای استراحت و بازیابی وقتی که باتری اش کم است، وقت می گذارد.

16. نحوه تعامل من با جهان مهم است

زندگی ما بیشتر حول یک سری تعاملات مداوم با جهان بنا شده است. فرد خوش بین می داند که نحوه نگرش ما به این تعاملات و نحوه اجرای آنها می تواند تأثیر زیادی بر مثبت بودن ذهنی ما داشته باشد.

اگر هر تعاملی را به عنوان یک مبارزه ببینید، آنگاه تبدیل به یک مبارزه واقعی می‌شود اما اگر به دنبال فرصت‌ هایی برای ارتباط عمیق‌ تر با جهان و افراد موجود در آن باشید، می‌توانید آرامش درونی را پیدا کنید.

با گوش دادن، کمک کردن و درک دیگران، تصمیم گرفته اید که تعامل شما با آنها بر اساس عشق باشد. این رویکردی است که اکثر خوش بینان اتخاذ می کنند.

17. من حقی ندارم جز فرصتی برای زندگی کردن

زمانی که احساس محق بودن می کنید، ذهن شما به احتمال زیاد به سمت افکار منفی متمایل می شود زیرا هر زمان که آنچه را که به عنوان حق تان می بینید دریافت نکنید، احساس ناراحتی می کنید.

خوش بین ها تمایل دارند بدانند که شانس در زندگی تنها چیزی است که ممکن است به درستی احساسش کنیم (و حتی این را نمی توان بدیهی انگاشت). آن‌ ها می‌ دانند که اگر فکر نکنید چیزی باید حق شما باشد، نمی‌ توانید از نبود آن غمگین شوید.

آنها می دانند که این ثروت است، نه حق است که غذا، آب تمیز، آموزش و امنیت را برای اکثر ما فراهم می کند. این تنها شانس است که زندگی دو نوزاد تازه متولد شده را از هم جدا می کند – در یک کشور ثروتمند غربی و دیگری در یک کشور در حال توسعه فقیر. هیچ یک از فرزندان با حقوقی بیشتر از دیگری متولد نمی شوند. معمولاً افراد مرفه تری هستند آنهایی که چنین عقیده ای دارند.

آیا شما فردی خوش بین هستید؟ آیا با آنچه در اینجا نوشته شده موافق هستید؟ نظر خود را در زیر بنویسید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع:

aconsciousrethink

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی