تناسب اندام خواص مواد غذايي سلامت

16 چاشنی و ادویه ای که به شما کمک می کنند به وزن دلخواه خود برسید.

تقویم فارسی اندروید

کاهش وزن این روزها به دغدغه خیلی از افراد تبدیل شده است اما رژیم گرفتن هنوز هم کاری سخت و دشوار به شمار می رود. راحت ترین کاری که می توانید انجام دهید برای اینکه به وزن دلخواه خود برسید، این است که بدانید چه چاشنی و ادویه ای به وعده های غذایی خود اضافه کنید. بله درست شنیده اید شما می توانید با مصرف ادویه جات، ترشی جات، سبزیجات و چاشنی های مفید به وزن دلخواه خود برسید بدون اینکه تحت فشار رژیم های سنگین باشید.

وزن دلخواه

1. ریحان

ریحان ضد التهاب است. باعث کاهش نفخ شده و با استرس مبارزه می کند. همچنین با سم زدایی بدن موجب کاهش چربی در کبد می شود.

2. فلفل سیاه

فلفل سیاه با چسبیدن به سلول های چربی جدیدی که بدن تولید می کند با آنها به مقابله می پردازد و شما را به وزن دلخواه تان می رساند.

وزن دلخواه با هل

3. هل

هل قادر است حرارت بدن و سرعت متابولیسم را افزایش دهد. دارای خواص ضد التهابی است و به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. همچنین می تواند در برابر پیری سلولی مقاومت کند.

4. فلفل قرمز

فلفل قرمز که طبع بسیار گرمی دارد به کاهش بافت چربی و کاهش سطح چربی خون کمک می کند. اگر غذاهای تند و تیز را دوست دارید شانس اینکه به وزن دلخواه خود برسید خیلی بیشتر است.

5. گشنیز

هم ساقه و هم برگ گشنیز غنی از آنتی اکسیدان است. همچنین می تواند به کاهش سطح کلسترول در خون کمک کند علاوه بر آن مقادیر زیادی از ویتامین ها مثل ویتامین A و K را شامل می شود.

6. دارچین

دارچین به تنظیم قند خون کمک می کند. اشتها را کاهش می دهد و به شما کمک می کند سریع تر چربی بسوزانید و به وزن دلخواه خود برسید.

7. میخک

میخک به کاهش قند خون کمک می کند. همچنین در بهبود هضم غذا و بهینه سازی متابولیسم موثر است.

وزن دلخواه

8. زیره

زیره دشمن بزرگ چربی محسوب می شود. یک قاشق چای خوری از آن می تواند سه برابر همان میزان، چربی بدن را بسوزاند.

9. دانه رازیانه

این ماده یک دیورتیک طبیعی است که با قدرت هر چه تمام تر به هضم غذا کمک می کند. بدیهی است که هضم صحیح در کاهش وزن و تناسب اندام موثر است.

10. سیر

سیر غنی از آنتی اکسیدان است و به رفع چربی شکم کمک می کند. همچنین باعث کاهش کلسترول می شود که ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد. علاوه بر همه اینها با روند پیری مبارزه می کند.

وزن دلخواه با زنجبیل

11. زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است. می تواند قدرت زیادی به عملکرد روده ببخشد. همچنین دارای خاصیت ترموژنیک است که به سوخت و ساز بدن کمک می کند.

12. چای سبز

چای سبز با آنتی اکسیدان ها و خواص ترموژنیک عجین شده است. همچنین باعث کاهش میزان چربی بدن می شود و به همین دلیل است که پزشکان در رژیم های غذایی خود بسیار آن را توصیه می کنند.

13. خردل

یک قاشق چای خوری از خردل می تواند متابولیسم بدن را به مدت چند ساعت پس از صرف غذا تا 25% افزایش دهد.

14. جعفری

جعفری غنی از ویتامین C است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. یک منبع عالی بتاکاروتن و آنتی اکسیدان است که از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. دارای خواص ضد التهابی است، ماهیچه های بدن را آرام کرده و هضم را راحت می کند.

15. زردچوبه

کورکومین ماده فعال موجود در زردچوبه است. کورکومین باعث کاهش چربی بدن و کاهش وزن می شود. یک عامل ضد التهابی است و مقاومت انسولین را کاهش می دهد.

وزن دلخواه با فلفل سفید

16. فلفل سفید برای رسیدن به وزن دلخواه

فلفل سفید درست مانند زردچوبه، دارای کورکومین است و اثرات مفید آن را شامل می شود.

همانطور که می بینید این ادویه ها و چاشنی های کوچک اثراتی باورنکردنی دارند. ضرب المثل فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه در مورد اینها بسیار صدق می کند. می توانید آنها را به وعده های غذایی خود اضافه کنید و از تأثیر شگفت انگیزشان نهایت لذت را ببرید.

منبع : mindbodygreen

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی