ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج سلامت جنسي و زناشويي

چگونه صحبت کردن درباره رابطه جنسی را بیاموزیم.

تقویم فارسی اندروید

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

برای تعداد بسیاری از زوج ها صحبت کردن درباره رابطه جنسی امری غیر ممکن به نظر می رسد. اگر شما کسی هستید که تماما در رابطه با خواسته های همسر خود سر خم می کنید و به هیچ عنوان از خواسته های خود سخن نمی گویید وقتش رسیده که به صحبت کردن درباره رابطه جنسی فکر کنید. این مسئله ممکن است به یک معضل بزرگ در زندگی شما تبدیل شود و یا موجب شود شما هیچ لذتی از رابطه خود نبرید. دل را به دریا زده و با رعایت اصول، صحبت کردن درباره رابطه جنسی را جدی بگیرید. اگر چیزی برای شما ناخوشایند است درباره آن حرف بزنید. شما می توانید استراتژی های قدرتمندی برای لذت بردن دو طرفه اعمال کنید. اگر چیزی ناراحت تان می کند نیاز به تغییر دارید و هیچ تغییری بدون پرسش امکان پذیر نیست. شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که تمایلی به ابراز ناراحتی و نارضایتی به همسرشان ندارند اما این یک اشتباه بزرگ است. صحبت کردن درباره رابطه جنسی نه تنها مشکلی برایتان ایجاد نمی کند بلکه می تواند موجب صمیمیت بیشتر میان شما شود. در این مقاله به ذکر چند اصل اساسی در صحبت کردن در رابطه جنسی می پردازیم و شما با رعایت این اصول به طور قطع به نتیجه ای که می خواهید می رسید.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

1. پذیرش عواقب و ناراحتی

شاید با گفتن چیزهایی که دوست دارید و چیزهایی که دوست ندارید همسرتان آزرده خاطر شود اما این ناراحتی نمی تواند طولانی مدت باشد. قطعا شما هم دوست ندارید چند ده سال در کنار همسرتان زندگی کنید بدون آنکه حرف دلتان را به او بزنید. لذت نبردن در طولانی مدت ضربه بزرگتری به شما و زندگی تان می زند پس بهتر است با کمی ناراحتی از طرف او کنار بیایید. به این فکر کنید که چند لحظه ناراحتی جزئی می تواند لذت و صمیمیت را به طور طولانی مدت در زندگی تان افزایش دهد.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

2. زمانی برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی

شما برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی باید زمان مناسبی را انتخاب کنید. اینکه خواسته خود را در حین رابطه جنسی بیان کنید اصلا ایده خوبی نیست. اگر در مورد جزئیات می خواهید سخن بگویید در حین رابطه مانعی ندارد اما برای اینکه حرف جدید و مفصلی به همسرتان بزنید بهتر است زمان بهتری را انتخاب کنید. یک مکالمه دوست داشتنی و غیر عذاب آور زمانیست که هر دو لباس راحتی بر تن کرده و خسته و عصبی نیستید. شاید پس از صرف شام و یا هنگام پیاده روی زمان مناسبی برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی باشد. در این صورت شما بدون استرس و فشار خواسته خود را به شریک زندگی تان مطرح کرده و نتیجه خواهید گرفت.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

3. مثبت باشید.

شما برای لذت بردن مسئولیت دارید بنابراین برای آن اقدام کنید. خواسته هایتان هر چه که هست را با زبان خوش به همسرتان بگویید. همسر شما قادر به خواندن ذهن شما نیست پس بهتر است هر آنچه درخواست دارید را با او در میان بگذارید. اگر احساس کردید حرف های شما هیچ اثری در او ندارد سعی کنید جدی تر صحبت کنید اما با بیان درست و مثبت به طور قطع تاثیر گذار خواهید بود و او نیز برای لذت بردن شما تلاش خواهد کرد.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

4. دقیق باشید اما وسواس به خرج ندهید.

این که شما به او بگویید کمی به طرف چپ برود با این که از او بخواهید دقیقا 37 درجه به سمت جنوب غربی بچرخد بسیار تفاوت دارد. به هیچ عنوان اجازه ندهید قوانین و رفتار سخت گیرانه اتصال شما و زیبایی رابطه تان را بر هم بزند. در ضمن نه تنها وسواس بلکه زورگویی و دستور دادن از جذابیت شما می کاهد.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

5. ببخشید و گذشت کنید.

هیچ انسان کاملی وجود ندارد و حتی خود شما هم کامل نیستید پس بهتر است شریک زندگی تان را به خاطر مسائل کوچک و کم اهمیت ببخشید. اگر همسرتان با آنکه بارها و بارها خواسته های خود را مطرح کرده اید اما باز هم دقیقا آنچه می خواهید را انجام نمی دهد نباید ناامید یا عصبانی شوید. برای اینکه فشار را کم کنید در لحظه تسلیم شوید اما گفتگو درباره آن مورد را فراموش نکنید. اجازه دهید هنگامی که هر دو در آرامش بودید به وضوح و با تفکر برای حل مسئله بکوشید.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

6. با احترام رفتار کنید.

همیشه امکان دارد آنچه می خواهید به طور مطلوب انجام نشود. ممکن است حتی احساس ناامنی کنید اما باز هم با احترام با شریک زندگی خود سخن بگویید و مرزهای ادب را رعایت نمایید. اگر طرف مقابل شما از شما بی احترامی ببیند نمی تواند در رابطه جنسی ذهنش را آزاد بگذارد. فقط به این دلیل که شما شجاعت صحبت کردن درباره رابطه جنسی را دارید به این معنا نیست که او هم بتواند با شما مطابقت داشته باشد. رابطه دو طرفه نباید دیکتاتوری باشد و اتاق خواب جای زورگویی نیست. اگر همسرتان پیشنهاد شما را با شور و شوق نپذیرفت می توانید به گزینه های جایگزین دیگری بیندیشید.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

7. بخشنده باشید.

به یاد داشته باشید که در رابطه جنسی نباید من وجود داشته باشد و شما باید به آن مانند یک تیم ورزشی نگاه کنید. اگر به تقاضای شریک زندگی تان پاسخ مثبت دادید سعی کنید با قلب تان به آن متعهد شوید. برای هر چه بهتر انجام دادنش تلاش کرده و سعی کنید با کسب تجربه آن را بیش از پیش بهبود ببخشید. سعی کنید تمام احساس تان را درگیر کنید.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

8. و در نهایت به علائم هشدار دهنده توجه نمایید.

اگر همه خواسته های شما عادی و همراه با احترام بود ولی شریک شما حاضر نشد برای افزایش لذت جنسی شما قدمی بردارد، این می تواند یک پرچم قرمز و نشانه ای خطرناک برای زندگی تان باشد. این می تواند نشانه خودخواهی طرف مقابل باشد و خودخواهی بیشتر در مواردی روی می دهد که یکی از زوجین خود را با دیگری برابر ندانسته و یا به اندازه کافی دوستش ندارد. فقط خود شما می توانید در این مورد قاضی باشید و به نشانه ها توجه کنید. قلب شما قوی ترین نیروی هدایت کننده شماست و به ندرت دچار اشتباه می شود. اگر چنین نشانه هایی را مشاهده نمودید حتما در اسرع وقت به مشاور مراجعه نمایید.

منبع : mindbodygreen

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی