خواص مواد غذايي سلامت

همه چیز درباره خواص نمک صورتی هیمالیا

تقویم فارسی اندروید

سدیم یک ماده معدنی ضروری است که در حفظ حجم خون و فشار خون و همچنین انتقال نیروی عصبی و انقباض عضلات نقش اساسی دارد. هر فرد به طور متوسط ​​روزانه 3000 میلی گرم الکترولیت (معمولاً به شکل نمک سفید غذایی) مصرف می کند! با وجود استفاده گسترده و محبوبیت نمک سفید، نمک دیگری هم وجود دارد که حاوی سدیم است و به درد کسانی می خورد که به جذب عضله، سلامت چشم و تناسب اندام می اندیشند. اگر می خواهید همه چیز را درباره خواص نمک صورتی هیمالیا بدانید به ما بپیوندید. آنچه به آن پرداخته ایم، این است که چه تفاوتی با نمک معمولی دارد و آیا مزایای منحصر به فردش آن را بالاتر و پر فایده تر از نمک سفید قرار می دهد؟

خواص نمک صورتی هیمالیا

نمک صورتی هیمالیا چیست؟

همانطور که از این نام پیداست، نمک صورتی هیمالیا نمکی به رنگ صورتی است که از منطقه پنجاب پاکستان، در نزدیکی هیمالیا برداشت می شود. نمک صورتی هیمالیا مانند نمک سفید است به این دلیل که حاوی 98٪ کلرید سدیم است اما حاوی مواد معدنی مهم دیگر از جمله کلسیم، پتاسیم و منیزیم است که هیچ کدام را نمک سفید ندارد.

این دو نمک همچنین در نحوه پردازش شان متفاوت هستند.

نمک صورتی هیمالیا به صورت دستی و با حداقل فرآوری استخراج می شود و محصولی را به همراه دارد که عاری از مواد افزودنی و پرکننده باشد. به همین دلیل، بسیاری از مصرف کنندگان معتقدند که این “طبیعی تر و بهتر از نمک سفید است.

از طرف دیگر نمک سفید از رسوبات نمکی زیرزمینی استخراج می شود و به شدت فرآوری می شود. به دلیل فرآوری اضافی، نمک سفید بسیاری از مواد معدنی موجودش را از دست می دهد. علاوه بر این، به نمک سفید معمولاً مواد افزودنی دیگری هم اضافه می شود تا از جمع شدنش جلوگیری شود. افزودنی های معمولی که به نمک سفید اضافه می شوند شامل کلسیم سیلیکات، ید (ماده معدنی مهم برای عملکرد تیروئید) و دکستروز (شکر) هستند.

سرانجام، دو نمک در اندازه کریستال هایشان متفاوت هستند. نمک سفرید، همانطور که حتما مشاهده کرده اید، معمولاً بسیار ریز است در حالی که کریستال های نمکی صورتی هیمالیا معمولاً بزرگتر هستند.

اگر بخواهید یک قاشق چایخوری از هر کدام را اندازه بگیرید، به دلیل کریستال هایشان در اندازه های مختلف، نمک صورتی هیمالیا سدیم کمتری به شما می دهد، حتی اگر هر دو حاوی 98٪ کلرید سدیم باشند. دلیل این امر این است که نمک سفید دارای کریستال های کوچکتر و ظریف تر است.

ادعاها و خواص نمک صورتی هیمالیا

همزمان با افزایش محبوبیت نمک صورتی هیمالیا، تعداد ادعاهای منتسب به استفاده از آن هم افزایش یافته است.

به هیچ ترتیب خاصی، هنگام استفاده از نمک صورتی هیمالیا به احتمال زیاد برخی از مزایای زیر را خواهید شنید:

  • به هیدراتاسیون بدن کمک می کند
  • تعادل pH پایدار را ترویج می کند
  • علائم پیری را کاهش می دهد
  • گردش خون را افزایش می دهد
  • بدن را سم زدایی می کند
  • گرفتگی عضلات را کاهش می دهد
  • میل جنسی را تقویت می کند
  • فشار خون را کاهش می دهد

متأسفانه هیچ شواهدی برای این ادعاها وجود ندارد، غیر از آنچه سدیم معمولی در بدن انجام می دهد مانند هیدراتاسیون، عملکرد عضلات، انتقال عصب و غیره.

اگرچه درست است که نمک صورتی هیمالیا حاوی مواد معدنی بیشتری نسبت به نمک سفید است که نمک آن را تشکیل می دهد اما به خاطر بسپارید که آن مواد معدنی اضافی فقط 2% از مواد معدنی نمک صورتی هیمالیا را تشکیل می دهند. اکثریت مواد تشکیل دهنده نمک صورتی هیمالیا از کلرید سدیم تشکیل شده است و این همان  است که در نمکی که به طور منظم استفاده می کنید هم قرار دارد.

بنابراین آیا نمک صورتی هیمالیا ارزش استفاده دارد؟

اگر به دنبال یک جایگزین طبیعی تر برای نمک سفید هستید، مطمئناً نمک صورتی هیمالیا گزینه ای مناسب است زیرا با پردازش کمتر تهیه می شود و عاری از مواد افزودنی موجود در نمک معمولی است پس گزینه ای مناسب است. بعلاوه، این ماده حاوی بسیاری از مواد معدنی ضروری است که می تواند برنامه غذایی فعلی شما را نیز تکمیل کند.

با این وجود، درک این نکته مهم است که بسیاری از ادعاهایی که درباره نمک صورتی هیمالیا خواهید خواند، زیاد دقیق نیستند.

و در آخر اینکه اگر علاقه دارید نمک سفید خود را با نمک صورتی هیمالیا تعویض کنید، حتماً منابع غذایی دیگری از ید را نیز در رژیم غذایی خود گنجانید زیرا نمک صورتی هیمالیا از نظر مواد معدنی کمیاب مانند نمک سفید غنی نیست.

منبع:

1upnutrition

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی