سبك زندگي موفقيت در زندگي

مزایای مسافرت را بشناسید

تقویم فارسی اندروید

مزایای مسافرت

بسیاری از مردم به مسافرت علاقه دارند و مدام این کار را انجام می دهند اما بیشتر مردم از مزایای مسافرت بی خبر بوده و نمی دانند که با یک مسافرت ساده چه لطفی در حق خود می کنند. همچنین گاهی می توانند در مواقع لزوم از این مزایا بهره برده و با یک مسافرت به موقع یک موقعیت خوب برای خویش درست کنند.

مردم بهانه های زیادی می آورند تا سفر خود را کنسل کنند. از گرانی هتل تا مشکلات آنتن دهی موبایل در مسیر ها می تواند آن ها را از تصمیم شان منصرف کند. اما اگر از مزایای مسافرت آگاه بودند هیچگاه سختی های آن برای شان اهمیتی نداشت. با هفت گنج همراه باشید تا از این مزایا شما را مطلع کنیم.

شما قدر آنچه در خانه دارید را می فهمید

خانه تان مکان امنی است که برای شما سرپناه و راحتی آسایش به ارمغان آورده و اما گاهی انقدر از این نعمت ها بهره مند هستید که دیگر اهمیت آن ها را از خاطر می برید و شروع می کنید به دیدن نقص ها و نکات منفی. گاهی خوب است در مسافرت باشید تا در مسیر های طولانی و جاده های تمام نشدنی قدر فنجان قهوه یا لپ تاب همیشه متصل به اینترنت تان را بدانید. همچنین اگر به جاهای دور افتاده و بدون امکانات بروید و از روستاهایی دیدن کنید که حتی هنوز برق هم ندارند می توانید بیشتر به خاطر داشته های خودتان خوشحال باشید.

یکی از مزایای مسافرت این است که کمک می کند بیشتر در مورد جهان بدانید.

“سنت آگوستین” می گوید: جهان یک کتاب است و کسانی که سفر نمی روند انگار که فقط یک صفحه از آن را خوانده اند. شما ممکن است چند عکس یا فیلم از شهرها و کشورهای مختلف دیده باشید اما هیچ چیز مانند این نیست که خودتان وقت تان را در این شهر ها و کشور ها بگذارید و از نزدیک همه چیز را لمس کنید. دیدن دنیای پهناورتان می تواند دید شما را باز تر کند.

جهان بیش از همیشه به همبستگی نیاز دارد. بگذارید این باور خودتان باشد

وقتی به کشورها و شهر های مختلف سفر می کنید متوجه خواهید شد که جدا از رنگ پوست و زبان مردم همه ی آن ها نیازهای اساسی مشترکی با شما دارند و همه می توانید یکسان و متحد در کنار هم باشید. و بدون در نظر گرفتن گرایش های مذهبی یا سیاسی آن ها همه مثل هم هستید چرا که همه انسانید. این نیز یکی از هزاران مزایای مسافرت است.

یکی دیگر از مزایای مسافرت سرکوب کردن استرس است

اگر هم اکنون استرس در زندگی تان زیاد شده است مسافرت راه حل مشکل شماست. از محل کار و خانه تان دور شوید و به خودتان این شانس را بدهید که باری مدتی همه ی کارهای تان را بدون برنامه و تنها برای لذت و استراحت و تفریح انجام دهید. شما باید این حق را داشته باشید که بتوانید برای مدتی تنها به خودتان فکر کنید تا استرس از شما دور شود.

با مسافرت از یکنواختی خلاص می شوید

همه ی ما در هفته 5 تا 6 روز را به سر کار می رویم و هر روزمان به نوعی یک شکل سپری می شود. محل کار، ساعت بیدار شدن یکسان، ساعت خواب یکسان، دانشگاه یا مدرسه، ملاقات با آدم های یکسان و غیره. همه ی این ها شما را دچار یکنواختی می کند. مسافرت این شانس را به شما می دهد که برای مدتی از این روال خسته کننده رها شده و یک شکل دیگر زندگی کنید. به این ترتیب بعد از سفر دیگر اثری از خستگی محل کارتان نخواهد بود.

خوراکی های جدید از شهر های جدید، یکی از خوشمزه ترین مزایای مسافرت است

شما یک رژیم غذایی یکسان دارید. حتی اگر تنوع را در غذا خوردن خود لحاظ کنید باز هم دچار یکنواختی و خوردن غذاهای یکجور می شوید. مسافرت به شما کمک می کند تا در غذا خوردن تان تنوع ایجاد کرده و گاهی به یک شکل دیگر غذا بخورید. غذاهای کشور های دیگر را امتحان کرده و اجازه دهید مزاج تان با طعم های جدید این غذاها آشنا شوند. حتی می توانید با یاد گرفتن دستور غذاهای مورد علاقه تان برای همیشه برخی از آن ها را به لیست غذاهای خود اضافه کنید.

در هنگام سفر شما چیزهای جدید را تجربه می کنید

یکی از مزایای مسافرت دیدن بعد دیگری از هر چیزی است که فکرش را بکنید. می توانید شنا با کوسه ها را تجربه کنید و یا اینکه با رقص ها و مهمانی های مردم کشور های دیگر آشنا شوید. شما با ورزش های مرسوم هر منطقه آشنا شده و می توانید آن ها را تجربه کنید. همچنین از آداب و رسوم و رسم های خاص شان مطلع شده و آن ها را امتحان می کنید. همه ی این ها به شما شانس تجربه ی چیزهای جدید را می دهد

ملاقات با افراد جدید

شما می توایند با افراد جدید از فرهنگ ها و مناطق مختلف آشنا شده و از معاشرت با آن ها لذت ببرید. دیدن افراد مختلف با طرز فکر ها و برخورد های متفاوت برای همه می تواند جالب باشد. شاد شدن و روحیه ی تازه از بهترین مزایای مسافرت است
شاید یلی از بزرگترین مزایای مسافرت این است که می تواند شما را شادتر و با روحیه تر کند. مسافرت خلق و خوی شما را بهتر کرده و روحیه تان را عوض می کند. و به این ترتیب شما شادتر و با روحیه تر خواهید بود.

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی