سلامت سلامت جنسي و زناشويي

علل ابتلا به عفونت قارچی واژن / داروهای ضد قارچ برای درمان

در اين مقاله از هفت گنج اطلاعات مفيدي در زمینه چگونگی و علت بروز عفونت قارچي و داروهای بدون نياز به نسخه براي درمان اين مشكل را ارائه مي كنيم...
تقویم فارسی اندروید

در اين مقاله از هفت گنج اطلاعات مفيدي در زمینه چگونگی و علت بروز عفونت قارچي و داروهای بدون نياز به نسخه براي درمان اين مشكل را ارائه مي كنيم…

سلامت بانوان
سلامت بانوان

عفونت قارچی واژن چیست ؟

التهاب و عفونت واژن می تواند در اثر باكتریها، انگل تك یاخته ای ” تریكومونادس” و قارچ ها بروز یابد که در این گروه تنها عفونت ناشی از قارچها را می توان توسط داروهایی كه نياز به نسخه پزشك ندارند درمان نمود و ساير مشكلات بايد تحت نظر پزشك درمان شوند.

“كاندیدا البیكان ” قارچی است كه در محیط واژن به صورت نرمال وجود دارد مشكلات از آن جایی آغاز می شود كه مقدار اين قارچ در واژن به شدت بیشتر از مقدار طبيعي آن مي شود . در واقع رشد فراينده اين قارچ باعث علامتدار شدن و شكايت افراد می شود.

در اكثر موارد اين رشد بيش از حد بعد از مصرف انتي بيوتيك و يا تغيير در مقدار PH ناحيه واژن به دليل استفاده از يك شامپوي بدن يا صابون جديد بوجود مي آيد. اين مشكل هم چنين در افرادی كه بيماری ديابت داشته و يا از لباس زير بسيار تنگ استفاده مي كنند هم بيشتر از ساير افراد ديده می شود.

نشانه های عفونت قارچی ناحیه واژن:

١-احساس خارش در ناحیه واژن

٢-احساس سوزش در هنگام دفع ادرار

٣-افزایش ترشحات واژن ( اين ترشحات عموما سفید رنگ ، پنیری شكل و فاقد بوی نامطبوع هستند) .

داروهای ضد قارچ برای درمان عفونت قارچي واژن :

clotrimazole—Famcare,Gyno-lotrimin, Mycelex-7

اين دارو به صورت شياف  واژينال موجود است ودر هر بسته ان ٧ عدد شياف واژينال ١٠٠ ميلي گرمي وجود داشته كه بايد ٧ روز متوالي از ان استفاده نمود.

اين دارو هم چنين به صورت قرص وجود داشته كه لازم است سه شب متوالي از قرصها استفاده نموده و با استفاده از اپليكيتور ان قرص را وارد واژن نمود .

butoconazole—Femstat 3,Mycelex-3

اين دارو به صورت ٣ اپليكيتور كه از قبل پر شده اند موجود است و هر اپليكيتور براي استفاده در يك شب در نظر گرفته شده است .

miconazol—Monistat 3,Monistat 7

این دارو به صورت ٣ شياف واژينال ، ٢٠٠ ميلي گرمي و هم چنين ٧ شياف واژينال ، ١٠٠ ميلي گرمي موجود مي باشد و بايد به صورت متوالي هر شب مصرف شده تا تمام شود .

عوارض جانبی:

عوارض ديده شده پس از مصرف داروهاي ذكر شده بالا بسيار نادر مي باشد ، اما در صورت افزايش احساس خارش ، سوزش و التهاب بهتر است با پزشك مشورت نماييد.

نكات مهم:

١- افراد باردار پيش از استفاده از اين دارو بايد با پزشك خود مشورت نمايند.

٢- براي جلوگيري از انتقال الودگي به اپليكيتور بايد أن را درهنگام ا مصرف باز نموده و پس از استفاده أنرا با اب گرم و صابون شستشو داده و براي استفاده بعدي در جايي تميز نگه داري كنيم .

٣-اين دارو در دوزهاي متفاوت وجود دارد و به صورت بسته بندي با يك قرص ، سه قرص و هفت قرص به فروش مي رسد ، در صورت استفاده از بسته هاي شامل 3و 7 قرص لازم است دوره درمان حتما تكميل شود.

٤-در دوران استفاده از این گروه داروها برقراري روابط جنسي مجاز نمي باشد.

٥-اگر علايم و نشانه هاي بيماري برطرف نشد و بيش از ٤ هفته به طول إنجاميد مراجعه به پزشك ضروري است.

٦- مواد استفاده شده در ساختاراين قرصها مي تواند در ٧٢ ساعت اوليه موجب كم شدن مقاومت و يا پاره شدن كإندوم و ديگر وسائل جلوگيري از بارداري شوند ، لذا در اين محدوده زماني بهتر است از روش جايگزين استفاده شود.

پيشنهادات ما:

روش های درمان خانگی عفونت قارچی و خارش واژن در زنان

۸ راهکار برای افزایش بهداشت واژن و پیشگیری از عفونت

 

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

5 دیدگاه

 • باسلام میخواستم بدونم استفاده این داروها بدون اجازه پزشک مشکلی نداره چون من هنوز باردار نشدم و درحال اقدام هستم

 • سلام… میخواستم سقط جنین انجام بدم.. 18 ساله هستم و نمیتونم به دکتر مراجعه کنم… میشه روش خانگی رو که 100 در 100 جواب میده بهم بگین؟

 • با سلام من 28 ساله هستم سه سالو نیم هم هست که ازدواج کردم الان دوساله که مرتبا عفونت قارچی واژینالی میگیرم به پزشک هم که مراجعه کردم زیاد تاثیری هم نداشته امسال حدودا 4بار عفونتو داشتم ازتو خواهش دارم کمکم کنید

  • با سلام به شما؛
   اين موضوع ميتواند 2 علت داشته باشد:
   1. عدم رعايت بداشت شخصي – اين مقاله را مطالعه كنيد: “ ۸ راهکار برای افزایش بهداشت واژن و پیشگیری از عفونت

   2. احتمال زخم دهانه رحم : اين مسئله باعث ميشود شما تصور كنيد مراحل درمان را سپري كرده ايد و عفونت را از بين برده ايد ولي وجود زخم باعث ميشود كه بعد از مدتي مجددا شاهد علائم عفونت باشيد. جهت معاينه و تست به ماما يا متخصص زنان مراجعه كنيد.

5 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی