بیماری ها سلامت

عادات مخربی که می توانند منجر به بیماری دیابت شوند

تقویم فارسی اندروید

طبق داده های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیش از 122 میلیون آمریکایی با بیماری دیابت زندگی می کنند. یک بیماری مزمن که بر روشی که بدن شما غذا را به انرژی تبدیل می کند، تأثیر می گذارد. در حالی که سه نوع اصلی دیابت وجود دارد – دیابت نوع 1، نوع 2 و دیابت بارداری – نوع 2 تا حد زیادی شایع ترین و همچنین قابل پیشگیری ترین است. دکتر دینا آدیمولام، متخصص غدد در دانشگاه ییل و متخصص در دیابت می‌گوید: «اگر هر یک از علائم را تشخیص دادید، به دنبال کمک باشید، زیرا تشخیص زودهنگام دیابت می‌ تواند کلیدی برای جلوگیری از بدتر شدن آن باشد. دانستن رایج‌ ترین عادت‌ هایی که به آن کمک می‌ کنند، ممکن است به جلوگیری از بروز آن برای شما کمک کند. در اینجا پنج عادت شگفت‌ انگیز وجود دارد که می‌ تواند منجر به دیابت شود.

بیماری دیابت

1. داشتن فشار خون بالا

فشار خون بالا یک عامل خطرساز برای دیابت است. انجمن دیابت آمریکا نشان می دهد که در حالی که تقریباً یک یا سه بزرگسال آمریکایی فشار خون بالا دارند، از هر سه نفر مبتلا به دیابت، دو نفر از آن رنج می برند. آنها توضیح می دهند: “وقتی فشار خون شما بالا است، قلب شما باید سخت تر کار کند و خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر مشکلات افزایش می یابد.”

چاقی

2. حفظ BMI بالا

به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی، چاقی نقش مهمی در ایجاد دیابت دارد. آنها می گویند: “شما ممکن است بتوانید با کاهش 5 تا 10 درصد وزن فعلی خود از دیابت پیشگیری کنید یا آن را به تاخیر بیندازید.” “و هنگامی که وزن خود را از دست دادید، مهم است که آن را دوباره به دست نیاورید.”

3. بد غذا خوردن

رژیم غذایی نقش مهمی در ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 دارد. NIDDK توضیح می دهد که کاهش دریافت کالری برای کاهش وزن و حفظ آن بسیار مهم است. “رژیم غذایی شما باید شامل وعده های کوچکتر و چربی و شکر کمتر باشد. همچنین باید از هر گروه غذایی از انواع غذاها، از جمله غلات کامل، میوه ها و سبزیجات فراوان استفاده کنید. همچنین ایده خوبی است که گوشت قرمز را محدود کنید و از گوشت های فرآوری شده خودداری کنید.

ورزش نکردن

4. ورزش نکردن

ورزش همچنین برای سلامتی شما مهم است، از جمله کمک به کاهش وزن و کاهش سطح قند خون. NIDDK می گوید: “این دو خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهند.” آنها پیشنهاد می کنند حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی 5 روز در هفته داشته باشید. دکتر آدیمولام می گوید: «مقداری از فعالیت بدنی روزانه ممکن است به کاهش قند خون و احتمالاً پیشگیری از دیابت نوع 2 کمک کند. فعالیت روزانه حتی ممکن است به کاهش وزن و بهبود سلامت قلب شما کمک کند.

5. سیگار کشیدن

کنار گذاشتن بسته سیگار ممکن است به شما کمک کند دیابت را از خود دور کنید. NIDDK پیشنهاد می کند: “سیگار می تواند به مقاومت به انسولین کمک کند که می تواند منجر به دیابت نوع 2 شود. اگر از قبل سیگار می کشید، سعی کنید آن را ترک کنید.”

6. اگر متوجه این علائم شدید، به دنبال کمک باشید

اگر علائم زیر را مشاهده کردید، طبق داده های CDC، با یک متخصص پزشکی تماس بگیرید:

  • ادرار کردن زیاد، اغلب در شب
  • خیلی تشنه هستند
  • بدون تلاش وزن کم کردن
  • خیلی گرسنه بودن
  • تاری دید داشته باشید
  • دست یا پا بی حسی یا گزگز داشته باشد
  • خیلی احساس خستگی کنید
  • پوست بسیار خشکی داشته باشید
  • زخم هایی دارید که به آرامی بهبود می یابند
  • بیش از حد معمول عفونت داشته باشید

منبع:

eatthis

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی