آشپزي و شيريني پزي اشپزی با گوشت مرغ

طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی با سیب زمینی

آموزش طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی با سیب زمینی . با این آموزش آشپزی در هفت گنج همراه باشید.
مرغ سوخاری از آن دست غذاهاییست که قطعا با استقبال کوچکترهای خانه مواجه می شود. مرغ سوخاری خانگی همراه با سیب زمینی انتخاب خوبی برای یک شام خانوادگی است که سریع و آسان آماده می شود. برای سوخاری کردن مرغ ابتدا فیله یا سینه مرغ را با آبلیمو، فلفل، نمک و روغن زیتون و زعفران طعم دار کرده سپس داخل آرد سفید، آرد سوخاری و تخم مرغ بغلتانید و داخل روغن سرخ کنید.

زمان آماده سازی مرغ دو ساعت – زمان پخت ۲۰ دقیقه – مواد لازم برای ۴ نفر
مواد لازم برای تهیه مرغ سوخاری خانگی

۴ عدد سینه مرغ
یک پیمانه آرد سوخاری
۲ عدد تخم مرغ
پاپریکا، فلفل قرمز، فلفل سیاه و نمک به مقدار لازم
نصف پیمانه آبلیمو
یک قاشق غذا خوری زعفران دم کرده
دو قاشق غذا خوری روغن زیتون
۴ عدد سیب زمینی متوسط برای سرخ کردن
طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی خوشمزه

در طرز تهیه مرغ سوخاری ابتدا زعفران را دم کنید. برای اینکار نصف قاشق سوپخوری زعفران را همراه با یک قاشق سوپخوری شکر یا یک حبه قند و یک فنجان آب جوش مخلوط کرده و روی بخار کتری یا سماور حدود ۱۰ دقیقه گذاشته تا دم بکشد. مرغ سوخاری را می توان در دسته غذاهایی فینگر فود قرار داد.

آبلیمو، پاپریکا، فلفل قرمز، فلفل سیاه، نمک، زعفران دم کرده و روغن زیتون را داخل ظرفی کامل مخلوط کرده و کنار بگذارید.

سینه مرغ را از استخوان جدا کرده و از وسط برش داده و تمیز بشورید. ۸ الی ۱۰ بار سینه مرغ را روی سینی یا تخته کار با استفاده از گوشت کوب محکم بکوبید و روی سطح مرغ را چند سوراخ کوچک ایجاد کنید، سپس با مخلوط موادی که کنار گذاشته بودید کامل مخلوط کنید، مرغ را داخل کیسه فریز کرده و به مدت دو ساعت در یخچال بگذارید.

تخم مرغ ها را داخل ظرفی با چنگال بزنید و مخلوط کنید.

آرد سوخاری و آرد سفید را هر کدام جداگانه در ظرفی بریزید.

سینه طعم داده شده را اول داخل آرد سفید بغلتانید، بعد داخل تخم مرغ زده شده قرار دهید تا هر دو طرف آن آغشته به تخم مرغ شود. در آخر سینه مرغ را داخل آرد سوخاری بغلتانید.

روغن را داخل ماهیتابه روی حرارت ملایم داغ کنید، مرغ را داخل روغن داغ قرار دهید. یک طرف که سرخ شد مرغ را زیر و رو کنید تا طرف دیگر نیز کامل سرخ شود تا مرغ سوخاری آماده شود.
سرخ کردن سیب زمینی به روش رستورانی

سیب زمینی ها را بعد از شستن و پوست کندن، ضخیم برش دهید.

داخل یک قابلمه مقداری آب را جوشانده و سیب زمینی ها را داخل آب در حال جوش ریخته و به مقدار لازم نمک اضافه کنید.

بعد از پنج دقیقه قابلمه را از روی حرارت بردارید و سیب زمینی ها را آبکش کنید و روی دستمال آشپزخانه پهن کنید تا آبش کامل کشیده شود.

سیب زمینی ها را داخل کیسه فریزر بریزید و به مدت دو ساعت داخل یخچال قرار دهید.

روغن را روی حرارت ملایم داغ کنید و سیب زمینی ها را داخل روغن سرخ کنید. بعد از سرخ کردن سیب زمینی، آنها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن کشیده شود.

مرغ سوخاری خانگی و سیب زمینی را در ظرف سرو کشیده و با جعفری تزیین کنید. این خوراک را با سس کچاپ و همراه با سالاد سرو کنید، پیشنهاد میکنم مرغ سوخاری کابوکی هم امتحان کنید.
طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی با سیب زمینی

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی