سلامت سلامت پوست، مو و ناخن

چگونه به بهترین شکل شستشوی صورت خود را انجام دهید

چگونه به بهترین شکل شستشوی صورت خود را انجام دهید

چهره یکی از مهم ترین قسمت های بدن است. شما با یک چهره ی شاد و جوان خود را سرحال نشان می دهید و با یک چهره ی شکسته و خسته دیگران را از معاشرت با خود منصرف می کنید. درواقع چهره شما راه معرفی تان به دیگران است. اهمیت چهره شاداب و جوان داشتن بر هیچکس پوشیده نیست. شاید خیلی از شماها همیشه در پی لوازش آرایشی استاندار و مطمئن هستید تا صورت تان بهتر نشان داده شود اما باز هم پوست خسته یا لک های بیشمار روی صورت تان دارید. شستن و تمیز کردن صورت یکی از کارهای مهمی است که باید حتما به بهترین شکل صورت بگیرد. چهره ای که پر از لک و پیست است علاوه بر اینکه جلو دیده شدن زیبایی صورت تان را می گیرد شما را خسته و مسن تر از آنچه هستید نشان می دهد.

اثرات پوستی حتی برای کسانی که از بهترین محصولات آرایشی استفاده می کنند باز هم قابل مشاهده است. تمام وسایل آرایشی با هر کیفیتی باز هم اثرات منفی مخصوص به خود را می گذارند. به همین علت است که باید بعد از آرایش صورت تان را به خوبی پاکسازی کنید تا ضرر این مواد را به حداقل برسانید. محصولات آرایشی با ماندن خود روی پوست عارضه ها و مشکلات زیادی را ایجاد می کنند. این مشکلات ربط چندانی به کیفیت این محصولات ندارد. در واقع تمام مواد آرایشی اگر روی پوست تان بمانند، این عارضه ها را ایجاد می کنند. به همین دلیل مهم ترین چیزی که باید یاد بگیرید این است که چگونه صورت خود را به بهترین شکل پاکسازی کنید. وقتی این مواد آرایشی روی صورت شما می مانند پوست شما را تحریک کرده و به مرور زمان واکنش هایی مثل لک و پیست و دیگر عوارض اینچنینی مشاهده خواهید کرد. در این مقاله ما راه شستشوی درست را به شما یاد می دهیم.

1. برای شستشوی صورت از آب گرم استفاده کنید.

به همان اندازه که استفاده از آب سرد باعث جوانی و شادابی پوست تان خواهد شد استفاده از آب گرم نیز می تواند به پاکسازی درست صورت و در نتیجه سلامت آن کمک کند. آب گرم با تاثیر بهتر روی شستشوی صورت تان و کمک به پاکسازی آن آلودگی ها و مواد آرایشی باقی مانده روی صورت تان را پاک کرده و در پاکسازی بهتر آن کمک می کند. آب گرم علاوه بر کمک به تمیز کردن صورت چربی های اضافی پوست و لایه ی پوست مرده ی روی صورت تان را شسته و صورت را تمیز و شفاف می کند. البته باید مراقب باشید بیش از اندازه این کار را تکرار نکنید چرا که به خشکی پوست تان منتهی می شود. همچنین سعی کنید از آب ولرم استفاده کنید تا تمام چربی پوست تان شسته نشود. نهایتا صورت را با یک حوله نرم و مناسب خشک کنید.

2. از پاک کننده مناسب استفاده کنید.

شستن پوست تان با آب خالی به هیچ وجه کافی نبوده و صورت شما را کاملا تمیز نمی کند. پس از خیس کردن صورت تان نوبت به استفاده از یک پاک کننده مناسب است. باید برای اطمینان از تمیز شدن پوست تان حین شستشوی صورت از یک پاک کننده استفاده کنید. باید پاک کننده ای را انتخاب کنید که مناسب پوست شما بوده و علاوه بر این قدرت پاک کنندگی مناسبی هم داشته باشد. پاک کننده ای مناسب شماست که به پاک سازی سلول های مرده و مواد آرایشی از روی صورت تان کمک کند. همچنین این پاک کننده ها نباید روی pH پوست شما تاثیر بگذارند چرا که تغییر pH می تواند زمینه را برای فعالیت باکتری هایی که آکنه را در پوست تان افزایش می دهند ایجاد کند. همچنین پاک کننده هایی که مناسب پوست شما نباشند می توانند مضر باشند. برای مثال اگر پوست خشک دارید پاک کننده خیلی قوی به کارتان نمی آید چرا که پوست شما را از آنچه که هست خشک تر می کنند. یا اگر پوست چرب دارید پاک کننده ملایم برای شما کافی نیست. یک نکته ی دیگری که باید توجه کنید این است که پاک کننده را به آرامی روی صورت تان ماساژ دهید چرا که هر برخورد خشنی با پوست تان می تواند باعث واکنش منفی آن و خشک شدن پوست تان شود. اگر شما می خواهید یک لایه بردار استفاده کنید در همین مرحله زمان مناسب برای این کار است اما مراقب باشید که این کار را نمی شود زیاد تکرار کرد. نهایتا 2 بار در هفته کافی است.

3. آبکشی نهایی پوست پس از شستشوی صورت

چند مشت آب گرم به صورت تان بزنید و اجازه دهید تمام پاک کننده و شوینده های باقی مانده از پوست تان زدوده شود.

4. خشک کردن صورت

با یک حوله ی نرم و مناسب پوست تان را خشک کرده و به آرامی ماساژ دهید. دقت کنید که استفاده از یک حوله خشن می تواند باعث چین و چروک و ایجاد عارضه شود همچنین خیس ماندن صورت تان باعث خشکی آن می شود.

سخن پایانی

شستن صورت برای اکثر مردم یک کار عادی و به نظر بی اهمیت است که حتی بچه های کوچک هم آن را بلدند اما فراموش نکنید که ممکن است شما در تمام مراحل زندگی تان این کار را به اشتباه انجام داده باشید. ممکن است زیادی از آب گرم ستفاده کرده باشید و با استفاده از آب سرد، چربی پوست خود را از بین برده باشید. حتی ممکن است در انتخاب پاک کننده اشتباه کرده باشید به همین دلیل است که باید حتما یک بار دیگر به کاری که برای شستشوی صورت تان انجام می دهید دقت کرده و اگر اشتباهی در آن است رفع کنید.

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی