سبك زندگي موفقيت در زندگي

حق خود را از زندگی بگیرید

تقویم فارسی اندروید

زندگی بهتر
آیا فکر می کنید که زندگی که دارید منصفانه نیست و حق تان بیشتر از این چیزهاست؟ آیا به خاطر گذشته تان تاسف می خورید و آرزو می کنید که یک زندگی بهتر داشته باشید؟ شما با بهتر شدن می توانید به هر چه که می خواهید برسید. به عبارتی می توانید هر چیزی که می خواهید را خودتان برای خودتان به وجود آورید. کافی است کمی شکل زندگی خود را تغییر داده و کمی جدی تر زندگی کنید. به این ترتیب می توانید همان چیزی بشوید که همیشه دوست داشتید. باید کمی قوی تر باشید و کمی جدی تر. کافی است یک آدم بهتر شوید تا یک زندگی بهتر برای تان رقم بخورد. با هفت گنج همراه باشید تا 9 تا از بهترین ایده ها را برای بهتر شدن به شما بگوییم.

1. برای داشتن یک زندگی بهتر رویایتان را پیدا کنید.

من فکر می کنم که همه ی ما به نوعی یک رویا داریم. همه مان به دنبال چیزی هستیم یا برای خود یک ارزوی زیبا داریم که تنها با به دست آوردن آن زندگی برای مان دوست داشتنی تر خواهد شد که داشتن چیزی که به آن علاقه دارید به زندگی شما معنا و مفهوم می دهد. پیدا کردن چیزی که دوستش دارید و تلاش برای رسیدن به آن به زندگی شما شور و شوق و معنا می بخشد. اگر دوست دارید درامد داشته باشید پس آن را به یک جز جدایی ناپذیر از زندگی تان تبدلی کنید. اگر به حیوانات علاقه دارید برای خود یک حیوان خانگی بخرید. برای پیدا کردن آنچه که مورد علاقه تان است ابتدا لازم است کاملا با خود صادق باشید.

2. نه گفتن را یاد یگیرید.

امروزه نه گفتن یکی از سخت ترین کارهاست. ما از ارتباطات مداوم و همیشگی برخوردار هستیم که ممکن است هرگاه بدون اینکه برایش برنامه ریزی کرده باشیم درخواستی از ما بشود و برای خیلی از ما نه گفتن به بسیاری از آن ها کار آسانی نیست. با این حال با پذیرفتن هر کدام از این درخواست ها برای خودمان یک مسئولیت یا مشغله ی اضافی درست می کنیم که رسیدگی به همه ی آن ها تمرکز و راحتی زندگی مان را از ما می گیرد. بهتر است برای داشتن زندگی بهتر و تمرکز روی مسائل مهم تر نه گفتن را یاد بگیرید.

3. بدانید که موفقیت یک فرایند است نه یک رویداد

بسیاری از مردم مدام در رویای خود دوست دارند که یک میلیونر موفق و یا یک ورزشکار ملی باشند اما هیچ گاه کوچکترین تلاشی برای رسیدن به خواسته هایشان نمی کنند. باید بدانید که زندگی بهتر و موفقیت در زندگی تنها با فکر کردن به دست نمی آید و موفقیت یک اتفاق ناگهانی نیست. موفقیت در پی سال ها تلاش و ایثار و از کار مداوم به دست می آید. بسیاری از افراد موفق سال ها تلاش کرده اند و سختی کشیده اند تا به جایی که الان هستند برسند. پس باور کنید که موفقیت هیچگاه برای شما اتفاق نمی افتد مگر اینکه خودتان مقدمات آن را فراهم کنید.

4. تلاش برای رسیدن به اهداف تان را به صورت مستمر دنبال کنید

شما قطعا اهدافی دارید که در زمان هایی انگیزه تان برای رسیدن به آن ها بسیار بیشتر بوده و در برخی مواقع شاید خسته باشید و یا ناامید شوید. اما فراموش نکنید که همیشه و به صورت مستمر باید برای رسیدن به خواسته های تان تلاش کنید. هرگز و در هیچ زمانی نباید تلاش و فعالیت مستمرتان را فراموش کنید. همین ایده شما را همیشه سرپا نگه داشته و در بدترین شرایط هم جلو منفعل شدن تان را می گیرد.

5. نقاط قوت و نقاط ضعف خود را بشناسید

برای داشتن زندگی بهتر خودتان را بشناسید. برای اینکه بهترین بازخورد را از خود و تلاش تان داشته باشید لازم دارید بیشترین شناخت را نیز از خودتان کسب کنید. لازم است نقاط ضعف خود را بدانید تا به میدان ضعف خود نزدیک نشوید و همچنین لازم است نقاط قوت و استعداد های تان را بشناسید تا برای رسیدن به اهداف تان از آن ها استفاده کنید.

6. همیشه به دنبال بهبود خود باشید

برای داشتن یک زندگی بهتر هرگز راکد باقی نمانید. همیشه سعی کنید یک راه برای بهتر شدن و بهبود خودتان پیدا کنید. هیچ گاه حتی زمان هایی که به خود افتخار می کنید دست از بهتر شدن برندارید چرا که روزی خواهد رسید که شما هر چقدر هم که خوب باشید باز هم کافی نخواهد بود.

7. حسرت گذشته را نخورید

زمان همیشه برای شما با سرعت می گذرد و منتظر آمال و آرزوهای تان نمی ماند. شاید با تمام وجود بخواهید تنها یک فرصت دیگر داشته باشید اما دیگر وقت آن گذشته باشد و شما چاره ای جز قبول شرایط نداشته باشید. قطعا در گذشته تان اشتباهاتی رخ داده و یا بی انصافی هایی در حق تان شده است. شاید خودتان فرصت های تان را سوزانده باشید و یا شاید دیگران شانس داشتن یک زندگی بهتر را از شما گرفته باشند اما فراموش نکنید که هنوز هم زنده هستید و می توانید زندگی کنید. ازین پس اتفاقات دیگری در زندگی تان شما را به چالش خواهند کشید و این شمایید که تصمیم می گیرید باز هم ببازید یا اینکه موفق شوید.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی