راهنماي خريد سبك زندگي مد و زيبايي

راهنماي انتخاب لباس مناسب براي مجالس و عروسی هاي زمستانی

عروسی‌هایی که درزمستان برگزار می‌شوند، چالشی هستند که درآن باید به گونه‌ای لباس بپوشیم که هم خودمان را گرم نگه داریم و هم شیک و مد روز باشیم. اگر می‌خواهید بداند برای یک عروسی زمستانی چه باید بپوشید، با ما در 7 گنج همراه شويد...
تقویم فارسی اندروید

 عروسی‌هایی که در زمستان برگزار می‌شوند، چالشی هستند که درآن باید به گونه‌ای لباس بپوشیم که هم خودمان را گرم نگه داریم و هم شیک و مد روز باشیم. اگر می‌خواهید بداند برای یک عروسی زمستانی چه باید بپوشید، با ما در 7 گنج  همراه شويد…

عروسي زمستاني

عروس است که تصمیم می‌گیرد. این یک قانون است! این قانون، همیشه بوده و ادامه خواهد داشت. اما این قانون به این معنا نیست که همیشه حق با عروس خانم است. حقیقت این است که گاهی عروس‌ها هم اشتباه می‌کنند.

سال‌ها قبل، درعروسی دخترعمویم که درشب سال نو دریک شهر بندری کوچک در ایالت مین برگزار شد، حضور داشتم. به خاطر دارم باد شدیدی که در سالن پذیرایی، یعنی همان جایی که میزبان غذا را سرو می‌کرد و از مهمانان پذیرایی می‌کرد می‌وزید، که باعث به هم خوردن آرایش موهایم شد.

راهنماي انتخاب لباس مناسب براي مجالس و عروسي هاي زمستاني / www.7ganj.ir

اما این بدترین اتفاق آن شب نبود. عروس، عمارت تابستانی بدون سقفی را که چشم اندازش بندرگاهی یخ زده بود برای جشن گرفتن انتخاب کرده بود.

چراغ‌های کریسمس، عمارت تابستانی پوشیده از یخ را به سرزمین عجایب زمستانی تبدیل کرده بود. تور لباس عروس به گونه‌ای بود که انگار او لباسی ازدانه‌های برف به تن کرده.

لباس سیاه داماد، تضادی کامل بود و حالتی دراماتیک ایجاد کرده بود. نمیدانم آیا رمانتیک تر از این هم میشد یا نه.

این چیزیست که عروس درباره‌ی آن شب بیاد دارد. اما آنچه که ما مهمان‌ها از آن شب بیاد داریم، لرزیدن و جمع کردن خودمان در یک شب سرد از نوع انگلیسی‌اش است، مدام پاهایمان را بر زمین می‌کوبیدیم تا خون در انگشتان یخ زده‌مان جریان داشته باشد، و این پا و آن پا می‌کردیم به این امید که مراسم هر چه زودتر تمام شود. ما آنقدر درگیر سرما بودیم که توجهی به بخش رمانتیک مراسم نمی‌کردیم.

عروسی‌های زمستانی، برای عروس و داماد، جشن عروسی، و مهمانان نوعی چالش است. اکثر عروس‌ها دوست ندارند جشنشان در برف برگزار شود، اما اگر خودتان را برای عروسی‌های زمستانی آماده نکنید، این مراسم می‌تواند باعث تب و لرزتان شود.

تدارکات یک کار کلیدیست. انعطاف پذیری، بسیار سخت است. در متن زیر، ایده‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهیم که به شما کمک می‌کند تا بهترتصمیم بگیرید که در یک عروسی زمستانی چه بپوشید.

ترکیب مناسبی را انتخاب کنید

عروسي زمستاني

شلوار برای مراسم عروسی؟ البته، اگر شبیه این عکس باشد عالی است، و پاها را هم گرم نگه می‌دارد.

خیلی ازما دوست داریم درجشن‌های عروسی، در بین زنان به چشم بیاییم. چراکه نه؟ این بهترین فرصت است که لباس‌های چین دار بپوشیم!

جنس این لباسهای دخترانه معمولا خیلی سبک است. با اینکه این لباس‌های تافته و توری، فوق‌العاده زیبا هستند، اما زمانی که در معرض باد قرار بگیرید احساس سرما و ناراحتی خواهید کرد و لب‌های کبود شده‌ی از سرما، به ندرت زیبا و شیک به نظر می‌آیند.

لباس‌های توری را انتخاب نکنید. لباسی مناسب‌تر انتخاب کنید. یک لباس کت دار، شلوار یا دامن، می‌تواند زیبا و شیک باشد. بلوز و شلوارهای یکسره هم می‌تواند مناسب باشد. یک بلوز و شلوار یکسره انتخابی عالی است که شما را در محلی که همه‌ی لباس‌های پشمی پوشیده‌اند، برجسته نشان می‌دهد.

لباس‌ها را با هم ترکیب کنید

عروسي زمستاني

یک ژاکت، یک دامن تنگ، و یک شلوار استرچ… به نظر خوب می‌آید، اما چگونه!

شما محدودیتی برای هماهنگ کردن لباس‌هایتان ندارید. هنوزهم می‌توانید با ترکیب کردن لباس‌ها، لباسی نرم و زنانه در یک عروسی زمستانه بپوشید.
می‌توانید سبکی را انتخاب کنید که از پارچه‌ای فوق العاده زنانه دوخته شده باشد، یا می‌توانید لباس‌های زنانه را با چیزهای دیگر ترکیب کنید، مثلا شاید یک کت مردانه روی یک پیراهن ابریشمی. نظرتان راجع به یک بلوز سفید کتان زیر یک لباس بی یقه چیست؟

ترکیب این لباس‌ها که هم زیبا هستند و هم زنانه،  به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر متمایز بودن و گرم نگه داشتن بدنتان، هویت دخترانه‌تان  را هم حفظ کنید.

یک دامن نیمه بلند یا یک پیراهن را امتحان کنید

عروسي زمستاني

دامن‌های نیمه بلند معمولا ظریف و گرم هستند. وقتی که دمای هوا زیر صفر باشد و شما به فکر لختی پاهایتان هستید، چه با جوراب چه بی جوراب، ترجیح می‌دهید که قد دامنتان بلند باشد.

یک دامن نیمه بلند فاق بلند، به نظر زیبا میآید، هم پاهایتان را می‌پوشاند، و هم بطور شگرفی خواسته‌ی شما را از زیبایی لباس برآورده می‌کند.

برای دریافت بهترین نتیجه، آن را با بلوزی ابریشمی یا بلوزی آستین بلند با یقه‌ی گرد یا ژاکتی دکمه دار ست کنید.

وسائل زینتی، دوستان شما هستند

عروسي زمستاني

اگر یک یقه مانند این شکل دور گردنتان بپیچید، می‌تواند شما را در سردترین عروسی‌های زمستانی هم گرم نگه دارد.

خرید کردن، کار سرگرم کننده‌ای است، اما شاید ملحقات لباسی که می‌خواهید در روز عروسی بپوشید، همین حالا در کمد لباستان باشد. دستکش‌های زیبا با یک کلاه کلاسیک می‌تواند به شما ظاهری فریبنده بدهد و مانند لایه‌ی محافظی میان شما و آب و هوا عمل کند.

استفاده ازیک یقه‌ی خزدارکه قابل جدا شدن باشد، هرگز کار اشتباهی نیست. شما می‌توانید ازیک خز واقعی یا مصنوعی استفاده کنید که به شما ظاهری تجملاتی می‌بخشد. ای کاش در جشن عروسی دختر عمه‌ام یک یقه‌ی خزدار داشتم.

اهمیت کفش‌ها

ممکن است برای لباس شما کفش‌های جلو باز یا صندل یا  کفش‌های جلوبسته‌ی بدون پاشنه، مناسب باشد، اما عروسی‌های زمستانی گزینه‌های خاص خود را دارند.

شما باید پاهایتان را بپوشانید. به هر حال، کفش‌های جلوباز یا صندل برای زمستان مناسب نیستند، حتی اگر سالن پذیرایی گرم باشد. ممکن است درطول مسیری که از ماشینتان تا سالن پذیرایی طی می‌کنید، انگشتان پایتان چنان یخ بزنند که این حس، تمام شب همراهتان باشد.

پس کفش‌های جلوبازتان را در خانه بگذارید، هنوز هم می‌توانید شیک باشید. زمانی که برای یک عروسی زمستانی کفش انتخاب می‌کنید، آزادی بیشتری برای بازی با رنگ‌ها، استایل‌ها و جنس کفش‌ها دارید. مراقب باشید که در ست کردن لباس‌هایتان زیاده روی نکنید.

اگر لباس شما بیش از اندازه تزئینات دارد یا رنگش زیادی به چشم می‌آید، پس یک کفش ساده‌ترانتخاب کنید. اگر لباستان زیادی ساده و یک رنگ است، پس کمی با رنگ و طرح و جنس کفشتان بازی کنید.

فکر آماده شدن برای یک عروسی زمستانی، می‌تواند حس چالش را در شما برانگیزد. نگاهی به کمد لباس‌هایتان بیندازید، احتمالا لباس‌هایی پیدا کنید که بتوانید با ترکیب و استراتژی‌هایی که برایتان گفتیم به یک لباس مناسب تبدیلشان کنید.

دفعه‌ی بعد که به یک عروسی زمستانی دعوت شدید، از این نکات ساده‌ی طراحی و مد استفاده کنید. این استراتژی‌ها واقعا کارامد هستند و باعث شکوفا شدن خلاقیت‌های بسیاری در زمینه‌ی سبک‌های شخصی می‌شود.

گردآوري و تنظيم: گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع: سرخاب سفيداب

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی