بیماری ها سلامت سلامت جنسي و زناشويي

درمان های خانگی برای پیشگیری و درمان ترشح واژن

تقویم فارسی اندروید

هر مشکلی که در ناحیه واژن اتفاق می افتد ممکن است باعث خجالت زنان شود. این مشکلات ممکن است لحظات عاشقانه بین شما و شریک زندگی تان را از بین ببرد. علاوه بر این، ناحیه واژن برای یک زن بسیار مهم است زیرا این امر آنها را قادر می سازد تا یکی از فعالیت های معنی دار را در تولد نوزاد خود انجام دهند. بنابراین، ایده خوبی است که مراقبت های مناسبی از ناحیه واژن داشته باشیم. بیایید از درمان های خانگی برای ترشح واژن استفاده کنیم.

ترشح واژن

بررسی اجمالی

همانطور که می دانید ترشح واژن نقش مهمی در سیستم تولید مثل زنان دارد و این مساله توسط غدد درون واژن و دهانه رحم شما ایجاد می شود. این جریان می تواند کمک کند که هر سلول مرده و میکروب را دور کند تا واژن شما پاک شود و از عفونت های دیگر جلوگیری شود. توجه داشته باشید که تخلیه ترشح واژن همیشه مسئله ای معمولی نیست، به ویژه هنگامی که این تخلیه می تواند زرد، سبز و همراه با بوی وحشتناک باشد.

مقدار ترشحات واژن تغییر می کند از آنجا که بو و رنگ می تواند از روشن به شیری یا سفید پنیری تغییر کند. این به طور عمده بر میزان زمان در چرخه قاعدگی زنان مربوط است. به عنوان مثال، ترشح واژینال هر زمان که وقت تخمک گذاری شما باشد و یا در حال شیردهی باشید متفاوت است و هنگامی که باردار می شوید یا زمانی که بهداشت شخصی خود را حفظ نکنید، بوی متفاوتی خواهد داشت.

با این حال، کار ساده ای نیست. مشکلات زیادی وجود دارد که ممکن است در ناحیه واژن زنان ظاهر شود. برخی ممکن است چندین روز خارش و سوزش را تجربه کنند اما برخی دیگر می توانند نشانه های شدیدتر و طولانی تری داشته باشند. یکی از رایج ترین موارد، ترشح واژن است که پیامدهایی را هم به دنبال خواهد داشت.

چه چیزی باعث ترشح واژن می شود؟

قبل از اینکه بدانید بهترین داروهای خانگی برای ترشحات واژن چیست، باید از ریشه آن آگاهی داشته باشید! علت اصلی ترشح واژن عفونت باکتری در این ناحیه است. علاوه بر این، تغییر هورمون ها در بدن می تواند یک کاتالیزور فعال برای این مشکل باشد. زنان باردار نسبت به ترشحات واژینال بیشتر آسیب پذیرند.

و شما می توانید تشخیص دهید که در هنگام ترشح واژن کدام یک از این علائم را در ناحیه واژن مشاهده می کنید: خارش، بوی بد و حتی درد. تعداد زیادی از عفونت های مختلف وجود دارد که احتمالا موجب تغییرات در بافت، رنگ و بوی ترشحات واژن می شود:

واژینوز باکتریال

این به عنوان شرایطی است که عمدتا ناشی از عدم تعادل رشد میکروب است که اغلب در مهبل (واژن) شما وجود دارد. اما دقیقا مشخص نیست که چرا چنین عدم تعادلی اتفاق می افتد. همه ما می دانیم که این شرایط در طول مقاربت شما باعث تحریک و درد شدید نخواهد شد.

تریکومونیازیس

شما می توانید آن را به عنوان عفونت ناشی از یک انگل به نام Trichomonas Vaginalis مشاهده کنید. این عفونت از طریق مقاربت جنسی منتقل می شود.

سوزاک

یکی دیگر از بیماری های منتقله از طریق جنسی که در اینجا نمی توانید نادیده بگیرید سوزاک است که از عفونت ناشی از باکتری های Neisseria gonorrhoeae به دست می آید.

کلامیدیا

STD (عفونت منتقله از راه جنسی) ناشی از باکتری Chlamydia trachomatis است. اگرچه یک زن آلوده هیچ نشانه خاصی ندارد اما ترشح واژن را به دنبال خواهد داشت.

عفونت مخمری

این نوع بیماری (که همچنین به عنوان کاندیدیاز شناخته شده) اغلب به دلیل استفاده از آنتی بیوتیک است. یا به دلیل عناصر دیگری که ممکن است توازن میکروب ها را در ناحیه واژن شما تحت تأثیر قرار دهد.

علل دیگر:

  • دیابت: قند خون بالای شما خطر ابتلا به عفونت های واژن را افزایش می دهد که احتمالا موجب ترشح واژن می شود.
  • آنتی بیوتیک ها: بعضی از این داروها بر روی میکروب های معمولی موجود در مهبل تاثیر می گذارند و این می تواند باعث ایجاد عفونت مخمری شود.
  • داروهای جلوگیری از بارداری: پیشگیری باعث بروز یک تغییر در ترشح شده اما باعث آسیب نمی شود.
  • عناصر خارجی: گاهی اوقات استفاده از مواردی مانند تامپون، نوار بهداشتی یا یک تکه کاغذ توالت منجر به ترشح می شود و اغلب باعث ایجاد بوی بدی می شود.
  • سرطان: این به ندرت رخ می دهد اما ترشحات واژن به احتمال زیاد به یک مسئله شدیدتر مربوط می شود، به ویژه هنگامی که خونریزی بیشتری در چرخه قاعدگی معمولی شما باشد. و چنین ترشحات خونینی در طی دوره یائسگی شما باید بلافاصله ارزیابی شود.

در حالی که بعضی از دلایل ترشح واژن طبیعی هستند، برخی دیگر ممکن است یک وضعیت اساسی باشند که نیاز به درمان مناسب دارد. صبور باشید زیرا ما قصد داریم در ادامه روش های خانگی را برای ترشحات واژن نشان دهیم اما قبل از آن، بیایید بررسی کنیم که اغلب چه نوع ترشحی در مهبل (واژن) شما دیده می شود.

انواع ترشح واژن

ترشح واژن

ترشح سفید

شما کمی از ترشحات سفید را در ابتدا یا انتهای چرخه قاعدگی مشاهده خواهید کرد که کاملا طبیعی است اما اگر ترشح شما همراه با خارش باشد یا دارای یک بافت غلیظ و پنیری باشد عادی نیست، به طوری که شما نیاز به درمان دارید. این نوع ترشح می تواند به عنوان نشانه ای عمومی از عفونت مخمری باشد.

ترشح آبکی و شفاف

آیا شما ترشحاتی آبکی و شفاف دارید؟ این کاملا منطقی است که برای شما رخ دهد زیرا این نوع ترشح می تواند در هر زمانی در طول ماه ایجاد شود. پس از انجام ورزش، ممکن است شدیدتر هم باشد.

ترشح کششی و شفاف

وقتی که ترشح شما کاملا شفاف است اما کمی حالت کششی دارد، به این معنی است که احتمال بیشتری برای تخمک گذاری دارید. خوب این نوع ترشح معمولی و عادی است و جای نگرانی ندارد.

ترشح قهوه ای یا خونین

هنگامی که شما ترشحی قهوه ای رنگ یا حتی خونین می بینید، آرامشتان را حفظ کنید زیرا این طبیعیست. این امر در طول یا بعد از چرخه قاعدگی رخ می دهد. در نظر داشته باشید که ترشح اواخر قاعدگی شما در پایان دوره عادت ماهانه به جای قرمز به نظر می رسد قهوه ای است اما احتمالا مقدار کمی مایع خونین را به شکل لکه تجربه خواهید کرد.

بنابراین زمانی که لکه بینی برای شما اتفاق می افتد و شما بدون هیچ روش محافظتی اخیرا رابطه جنسی برقرار کرده اید، این نشانه حاملگی است. علاوه بر این، اگر لکه بینی در مرحله اولیه بارداری رخ دهد، این می تواند نشانه ای از سقط جنین باشد. در چند مورد، این ترشح خونی همچنین نشانه ای از سرطان دهانه رحم است که می تواند با انجام آزمایش های پاپ اسمیر منظم جلوگیری شود.

به همین دلیل لازم است هر ساله معاینه و آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهید و متخصص زنان تغییرات بدن تان را بررسی کند.

ترشح واژن

ترشح سبز یا زرد

ترشح سبز یا زرد رنگ واژن شما، مخصوصا هنگامی که شما آن را کمی غلیظ و با بوی نامطبوع تجربه کنید، معمولا نشانه خوبی نیست. این نوع ترشحات می تواند علامتی از عفونت تریکومونایز شما باشد و این اغلب از طریق رابطه جنسی شما انتقال می یابد.

علائم ترشحات واژن

آیا اکنون آماده اید تا با آن مواجه شوید؟ ترشحات واژن به نظر می رسد که بسیار ناراحت کننده و کاملا شرم آور باشد. بسیاری از زنان احتمالا موضوع را به عفونت ارتباط می دهند و احساس خجالت می کنند که با دوستان و یا پزشکان درباره آن صحبت کنند. در واقع، ترشح واژن طیف وسیعی دارد. در این مورد به طور منظم، تمیز نگه داشتن این منطقه حساس می تواند بسیار کمک کننده باشد.

تقریبا هر زنی ترشحات طبیعی دارد و آن را به نوعی تجربه می کند فقط ممکن است میزان آن متفاوت باشد. بعضی از افراد روزانه با آن سر و کار دارند در حالی که برخی دیگر فقط آن را در موارد خاص تجربه می کنند. در اکثر موارد، این ترشحات روشن یا سفید خواهد بود اما این نیز متفاوت است به خصوص هنگامی که شما باردار هستید یا دوره قاعدگی را سپری می کنید. این تغییرات بر اساس زمان پریود شما یا در طی روابط جنسی شما تغییر خواهد کرد.

ترشح واژن شما حقیقتا امریست که باید توجه بیشتری به آن داشته باشید زیرا به طور ناگهانی تغییر می کند یا به برخی نشانه ها مرتبط است. در اینجا بیشترین علائم مربوطه را قبل از استفاده از برخی داروهای خانگی برای ترشحات واژن معرفی خواهیم کرد:

بوی وحشتناک
خارش
تیر کشیدن
التهاب
قرمزی
ترشحات غلیظ تر مانند پنیر
ته رنگ زرد یا سبز
احساس ناراحتی در طول فعالیت های جنسی
مشکل در ادرار کردن

درمان های خانگی طبیعی برای ترشح واژن

خوشبختانه، داروهای خانگی زیادی برای ترشح واژن وجود دارد که می تواند به راحتی بدون صرف هزینه زیاد و زمان، به ما نشان دهد که چگونه از این مشکل خلاص شویم. شما می توانید برخی از روش ها را همزمان به کار ببرید اما اگر ترشحات واژن باعث ناراحتی های زیادی برای شما می شود، باید با یک دکتر صحبت کنید.

در اینجا چند مورد از داروهای اصلی طبیعی برای ترشح واژن ارائه شده است که هر زنی می تواند بدون صرف هزینه زیاد و تلاش، از شر این مشکل مزاحم راحت شود.

ترشح واژن

1. ماست

ماست برای زنان بسیار آشنا است زیرا تاثیرات مثبتی بر روی مراقبت از پوست و مو دارد. با این حال، خوب است که درباره مزایای بهداشتی ماست در درمان ترشحات واژن نیز بدانید. لاکتوباسیل موجود در ماست می تواند به جلوگیری از رشد باکتری ها در این منطقه کمک کند. این ماده همچنین می تواند از عفونت مخمر به طور موثر جلوگیری کند و شما می توانید به راحتی از ترشح واژن خلاص شوید.

شما می توانید یک پد پنبه ای را چند بار در روز استفاده کرده و به کمک آن ماست را به قسمت واژن بزنید. پس از آن، باید این منطقه را با آب گرم شستشو دهید.

2. روغن درخت چای

روغن درخت چای با ویژگی های ضد عفونی کننده اش، یکی از بهترین داروهای خانگی برای ترشحات واژن است. این می تواند رشد باکتری ها را متوقف کند و به شما در از بین بردن بوی ناخوشایند در ناحیه واژن کمک نماید. با این حال، لازم به ذکر است که فقط روغن درخت چای را به صورت رقیق شده استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است واژن تان واکنش نشان داده و خارش و سوزش را به همراه داشته باشد.

3. سرکه سیب

مثل ماست و داروهای خانگی دیگر برای ترشحات واژن، سرکه سیب نیز در درمان بسیاری از مشکلات سلامتی بسیار محبوب است و اکنون می توانید یاد بگیرید چگونه برای ترشحات واژن از آن استفاده کنید. خواص ضد قارچ و ضد باکتری سرکه سیب آن را برای حذف باکتری های انباشته شده در داخل منطقه واژن به گزینه ای ایده آل تبدیل کرده است.

یکی دیگر از مزایای این روش این است که تعادل pH بدن را بازگردانیم. شما می توانید چند قاشق سرکه سیب را با آب حمام خود مخلوط کنید و نیم ساعت در آن بدن تان را خیس کنید. بوی واژن به زودی ناپدید می شود.

4. سیر

آیا می توانید در آشپزخانه از این داروهای خانگی برای ترشحات واژن پیدا کنید؟ برای از بین بردن بوی ناراحت کننده واژن، باید از عنصر دیگری استفاده کنید که بوی آن نیز ناراحت کننده است. ممکن است باور پذیر نباشد اما درست است؟ با این حال، سیر به خوبی شناخته شده است تا سرعت درمان ترشحات واژینال را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. خواص ضد قارچی آن می تواند تمام قارچ هایی را که ممکن است عامل اصلی ترشح واژن باشد حذف کند.

قبل از اینکه هر روز صبحانه بخورید، می توانید چند حبه سیر را با آب مخلوط کنید. یا شما می توانید آنها را خرد کرده و در منطقه واژن استفاده کنید.

5. موز

به طور معمول، موز به عنوان یک میوه حیاتی در دنیای پزشکی شناخته شده است، بنابراین جای تعجب نیست که چرا آن را در کنار سایر داروهای خانگی برای ترشح واژینال می شناسند. در حال حاضر، این ثابت شده که ادعا درست است و این میوه از درمان ترشح واژن حمایت می کند. شما باید 2-3 موز به صورت روزانه بخورید تا بتوانید از ترشح واژن در اسرع وقت خلاص شوید.

موز حاوی مقدار زیادی از ویتامین ها و کلسیم است که نه تنها کمک می کند تا تعادل هورمونی را دوباره به دست آورید بلکه باعث بهبود وضعیت پوست و سلامت عمومی نیز می شود.

6. دانه شنبلیله

تغییرات در هورمون ها می تواند به لطف دانه های شنبلیله حل شود. در واقع، این یکی از بهترین داروهای خانگی برای ترشحات واژن است. مواد مغذی این دارو حتی تولید هورمون جنسی زنانه را افزایش می دهد. تعدادی دانه شنبلیله را داخل آب قرار دهید و آنها را یک شب بخیسانید. صبح روز بعد، آنها را فشار دهید تا آب اضافی اش خارج شود. سپس آنها را قبل از صبحانه مصرف کنید.
شما باید این روش را چندین بار در هفته انجام دهید تا زمانی که متوجه پیشرفت ها بشوید.

7. جوش شیرین

سطح PH آسیب دیده می تواند به یک سری از مشکلات بهداشتی متنوع، از جمله ترشحات واژن بینجامد. بنابراین، اگر از ناراحتی یا درد ناشی از عدم کنترل PH خود ناراحت هستید، می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. شما می توانید آن را با آب مخلوط کرده و در صورت تمایل به حذف بوی ناخوشایند، منطقه واژن خود را با این مخلوط شستشو دهید.

8. زردچوبه

برای شناخت نحوه خلاص شدن از ترشح واژن، ابتدا باید از مزایای زردچوبه مطلع شوید. با ویژگی های ضد باکتری اش، می توان آن را برای جلوگیری از ابتلا به باکتری های واژن مورد استفاده قرار داد. شما باید زردچوبه را با یک فنجان شیر گرم 2-3 بار در روز بخورید تا بهترین نتایج را بدست آورید.

9. کرنبری

اگر شما یک فنجان آب کرنبری را هر روز بخورید، می تواند کمک کند تا باکتری ها از بدن دفع شود. اسیدیته کرنبری باعث از بین رفتن باکتری هایی که بوی بد در مهبل (واژن) ایجاد می کنند شده که این امر راه حل مناسبی برای درمان ترشحات واژن می شود. پس از نوشیدن آن، درمان ترشح واژن به سرعت به پایان خواهد رسید.

قبل از نوشیدن این نوشیدنی بهتر است کرنبری ها را در آب بخیسانید. انجام این کار بدون شک مفید خواهد بود و عفونت باکتریایی را از بین می برد. کرنبری را  در مخلوط کن ریخته و آب آن را بنوشید بدون اینکه پالپ آن را جدا کنید. اما اگر با روده تان مشکل دارید، خوب است که پالپش را هم جدا کنید.

10. شیر

آیا شیر به عنوان دارویی خانگی برای ترشح واژن مناسب است؟ بله کاملا! مطمئنا نوشیدن چند فنجان شیر هر روز مصونیت تان را افزایش می دهد که در درمان ترشحات واژینال بسیار مفید است. برای شستن ناحیه واژن به منظور استفاده از بوی نامطبوع و خارش هم به طور هم زمان می توانید از شیر استفاده کنید.

شیر همچنین برای درمان سایر مشکلات بهداشتی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

ترشح واژن

11. گیاه چریش

چریش با خواص ضد قارچ و ضد ویروسی اش می تواند به عنوان یکی از موثر ترین درمان های خانگی برای ترشحات واژن در نظر گرفته شود. برگ های چریش را در ظرف قرار دهید و حرارت را به مدت 3-5 دقیقه روشن کنید. هنگامی که برگ ها سرد شدند، آنها را خرد کرده و به پودر تبدیل کنید. آن را با آب مخلوط کنید تا خمیری شود و سپس این خمیر را روی ناحیه واژن خود اعمال کنید.

12. گواوا

هنگامی که با آب گرم مخلوط می شود، برگ های این گیاه می تواند از روش های دیگر خانگی برای ترشح واژن محسوب شود تا بوی ناخوشایند ناشی از این بیماری را از بین ببرد. منطقی است که بگوییم گواوا علاوه بر درمان ترشحات واژن نیز عالی است. آنچه شما نیاز دارید چهار یا پنج برگ گواوا و یک لیتر آب است.

13. آناناس

گفته می شود این میوه شگفت انگیز برای سلامتی واژن و بوی آن مفید است. آنچه شما باید انجام دهید این است که آناناس و آب آناناس را به طور منظم در رژیم غذایی خود وارد کنید. شما می توانید یک تا دو لیوان آب تازه آناناس را هر روز به مدت چند روز بنوشید. محتوای بالای قند و آنزیم بالا در آناناس باعث کاهش ترشحات واژن می شود.

14. پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یک ماده شیمیایی چند منظوره است که می تواند برای درمان واژینوز باکتریایی و حذف بوی بد واژن استفاده شود. این یکی از موثرترین داروهای ضد بوی زنانه است.

قسمت های مساوی از پراکسید هیدروژن و آب را با هم مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که فقط  غلظت آن 3٪ است. تامپون را در این مخلوط قرار دهید و آن را به سرعت وارد واژن کنید. آن را برای بیش از 30 دقیقه از واژن بیرون نیاورید. شما می توانید این کار را هر چند ساعت تکرار کنید تا بوی ناخوشایند کاهش یابد و باکتری ها هم از بین برود. خواص ضد عفونی طبیعی پراکسید هیدروژن باکتری های بد در واژن را می کشد. این منجر به افزایش تعداد باکتری های خوب می شود که به طور طبیعی در آنجا وجود دارند. بسیاری از مطالعات انجام شده قابلیت از بین بردن عفونت پراکسید هیدروژن را به اثبات رسانده اند.

 15. برگ گیاه بتل

چه کسی فکر می کرد که برگ های بتل بتواند برای درمان مشکل ترشح واژن استفاده شود؟ برگ ها را به قطعات کوچک تقسیم کرده و آنها را برای حدود 10 دقیقه جوش بیاورید.  اجازه دهید تا عصاره خنک شود. تامپون را در این مایع خیس کنید و آن را به داخل واژن فرو کنید. آن را برای مدت 15 دقیقه نگه دارید سپس تامپون را درآورده و دور بریزید.

این کار را برای یک هفته تکرار کنید. شما همچنین می توانید این عصاره را دو بار در روز بنوشید یا از آب به عنوان یک شستشو دهنده واژینال استفاده کنید. عصاره برگ بتل در پمادها برای خواص ضد باکتری اش استفاده می شود.

16. میوه های خانواده مرکبات

مرکبات مانند پرتقال، گریپ فروت، لیمو شیرین، لیمو، انگور و غیره، منابعی عالی از ویتامین C هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند. مرکبات به بدن کمک می کند تا با رشد باکتری در واژن مبارزه کند. بنابراین، خوردن آنها یا نوشیدن آب میوه های تازه مرکبات به از بین بردن بوی واژن کمک می کند. آنچه شما باید انجام دهید این است که میوه های مرکبات را بخورید.
یا میوه ها را بشویید و آنها را در یک لیوان آب جوش بیندازید و بگذارید آنها یک شب خیس بخورند. این آب را در تمام طول روز بنوشید.  آب میوه مرکبات یا آب سم زدا به حفظ تعادل pH بدن و جلوگیری از عفونت میکروبی و خارش در مهبل کمک می کند.

17. دانه ها و آجیل

آجیل و دانه ها مقدار خوبی از ویتامین E دارند که مانع از خشکی و خارش واژن می شود. دانه های کدو و بادام غنی از روی هستند که به جلوگیری از خشکی واژن، خارش، رشد باکتری ها و بوی بد می انجامد. آجیل های دیگر مانند گردو، دانه های کتان (غنی از اسید های چرب امگا 3 و پلی استروژن)، فندق و دانه های آفتابگردان نیز در تنظیم چرخه قاعدگی و جلوگیری از خشکی واژن و عدم تعادل هورمون مفید هستند.

مواد لازم:

4 عدد بادام
2 عدد فندق
1 قاشق غذاخوری پودر دانه کتان
1 فنجان شیر

طرز تهیه:

1. دانه کتان را در ظرف چهار ساعت بخیسانید.
2. پوست بادام را جدا کرده و در مخلوط کن بریزید.
3. فندق را اضافه کنید.
4. شیر را هم اضافه کرده و دستگاه را روشن کنید.
5. مخلوط را در یک فنجان بریزید.
6. پودر کتان را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

آجیل و شیر به تقویت استخوان ها کمک می کنند، عملکرد مغز را بهبود می بخشد، رادیکال های اکسیژن را از بین می برند و ایمنی بدن را افزایش می دهند.

18. روغن اسطوخودوس

این روغن باعث کاهش خارش و تحریک شدن واژن می شود. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است. شما می توانید روغن را به آب حمام خود اضافه کنید و بدن خود را در آب برای حداقل 10 دقیقه خیس کنید.
همچنین می توانید روغن را به یک لیتر آب اضافه کنید و در یک بطری ذخیره کنید. آن را سرد کنید از این محلول به کمک پنبه برای استفاده در دهانه واژن و واژن استفاده نمایید. این کار را یک روز در میان برای چند هفته انجام دهید.

عطر این روغن موجب احساس شادی و بوی خوب در تمام طول روز و جلوگیری از ترشح واژن می شود.

19. انجیر خشک

انجیرها یک درمان خوب برای این مشکل هستند. آنها یک اثر ملایم دارند که به حذف سموم مضر و آلودگی از بدن کمک می کند. دو تا سه عدد انجیر خشک را در یک فنجان آب خیس کنید. صبح روز بعد، انجیر خیس شده را پوره کرده و با معده خالی بنوشید.

ترشح واژن

20. بامیه

بامیه هم در درمان ترشح واژن مفید است. باکتری باعث تخریب مخاطی سیستم شما می شود و بامیه به نوبه خود ترشحات واژن را کاهش می دهد. 100 گرم بامیه را بشویید و آنها را به قطعات کوچک برش دهید. قطعات بامیه را در نیم لیتر یا حدود دو فنجان آب به مدت 20 دقیقه بجوشانید تا آب به نصف کاهش یابد. این محلول را به سه بخش تقسیم کنید.
هر بار بخشی از این محلول را همراه با کمی عسل سه بار در روز بخورید. این درمان را ادامه دهید تا زمانی که شرایطتان بهبود یابد.

21. انار

انار دارای خواص قوی و دارویی است که در درمان ترشحات واژینال مفید است. میوه و همچنین برگ و پوست آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد. یک لیوان آب انار تازه گرفته و یکبار در روز برای یک ماه بنوشید. همچنین می توانید 30 برگ تازه انار و 10 دانه فلفل سیاه را خشک کنید. سپس آنها را در نصف لیوان آب مخلوط کرده و خمیری تهیه کنید. مخلوط را صاف کنید و آن را دو بار در هفته به مدت سه هفته بنوشید.

گزینه دیگری این است که پوست یک انار را خشک کنید و آن را به پودر تبدیل کنید. یک قاشق غذاخوری از این پودر را در دو فنجان آب مخلوط کنید. از این راه حل به عنوان دوش واژن استفاده نمایید.

22. زعفران

خواص ضد عفونی و آنتی اکسیدانی زعفران به درمان ترشح واژن کمک می کند. علاوه بر این، زعفران به عنوان تقویت کننده ایمنی برای سرعت بخشیدن به بهبود موثر است. یک قاشق چای خوری زعفران را در یک چهارم فنجان آب بجوشانید تا آب به یک قاشق غذاخوری کاهش یابد. این محلول را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. هر یک قسمت را با یک مقدار مساوی از آب مخلوط کنید. محلول یه دست آمده را سه بار در روز برای چند روز بنوشید.

23. اجتناب از پوشیدن لباس های تنگ

یک راه ساده دیگر در میان این داروهای خانگی برای ترشحات واژن وجود دارد که باید اکنون امتحان کنید. وقتی باکتری ها به ناحیه واژن شما حمله می کنند و بوی ناخوشایندی را ایجاد می کنند بهترین راه برای مقابله با این مشکل، پوشیدن لباس های مناسب و آزاد است. لباس های تنگ ممکن است بو و خارش را بدتر کنند.

24. دوری از کافئین و الکل

راز نحوه خلاص شدن از ترشحات واژن به رژیم غذایی و شیوه زندگی شما بستگی دارد. این روش بسیار در مقایسه با سایر داروهای خانگی برای ترشح واژن آسان تر است، درست است؟ بنابراین ایده خوبیست که درصد مصرف کافئین و الکل را در وعده های غذایی روزانه خود حذف کنید زیرا آنها می توانند رشد باکتری هایی که باعث تخریب واژن می شوند را فعال کنند.

ترشح واژن

سایر روشهای پیشگیرانه

در مورد خاص ترشحات شدید واژن، استفاده از این داروهای خانگی ممکن است بهترین کار نباشد و باید توسط یک پزشک درمان شود بنابراین باید قدم هایی پیشگیرانه انجام دهید. بیایید خودمان را از این ناراحتی ها نجات دهیم و فقط کافیست با بهترین درمان های پیشگیرانه در اینجا آشنا شوید:

تمیز کردن به آرامی

هر گاه احساس نیاز شدید به شستشوی واژن خود کردید، از کمی صابون ملایم و آب ولرم استفاده کنید. سعی کنید از دوش شیمیایی، حمام حباب، اسپری یا حتی صابون عطری اجتناب کنید زیرا این امر عفونت های شما را تحریک می کند و باعث تحریک شدید می شود.

هنگام شستشو از پشت به جلو نکشید

در هنگام شستشوی واژن، از جلو به سمت پشت تمیز کنید تا از انتقال هر گونه آلودگی و میکروب مدفوع به واژن جلوگیری کنید.

از لباس های مرطوب دور بمانید

به یاد داشته باشید پس از ورزش برای مدت طولانی، لباس های خیس و عرق کرده را از تن درآورید. به جای آن، لباس های خشک و تمیز بپوشید تا زا ترشح واژن جلوگیری کنید.

ترشح واژن

لباس های آزاد را انتخاب کنید

هرگز شلوارهای تنگ و حتی لباس زیری را که احتمالا موجب تحریک و افزایش خطر ابتلا به عفونت می شود، نپوشید. فقط در همه موارد لباس های مناسب و راحت را انتخاب کنید. همیشه تامپون یا نوار بهداشتی خود را به طور مرتب عوض کنید و این باید در طول دوره عادت ماهانه شما رعایت شود.

یک قرار ملاقات با یک دکتر داشته باشید

برای یک معاینه یا آزمایش دقیق تر به دکتر مراجعه کنید. این بهترین راه برای کمک به شما در تعیین علت واقعی معضلات مربوطه است. در بیشتر موارد، دارو تنها راه حل سریع مشکل شماست.

نتیجه

پس از نگاه کردن به توصیه های خانگی بالا برای ترشح واژن، در حال حاضر شما می دانید که چگونه این مشکل را به طور طبیعی برطرف کنید. پس چرا منتظرید؟ اگر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید وقت آن است که هر یک از این روش های ساده را امتحان کنید تا به درستی ترشح واژن خود را درمان کنید. و البته فراموش نکنید که نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی