سلامت سلامت پوست، مو و ناخن

خوراكي هاي مفيد براي رشد و سلامت مو

اگر شما همیشه نگران این هستيد که چه بخورید تا از ریزش و شکستگی موی خود جلوگیری کرده و از حداکثر رشد مویتان اطمینان حاصل کنید، جای درستی آمده اید...
مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اگر شما همیشه نگران این هستيد که چه بخورید تا از ریزش و شکستگی موی خود جلوگیری کرده و از حداکثر رشد مویتان اطمینان حاصل کنید، جای درستی آمده اید. این نوشته را دقیق خوانده و به آن توجه کنید، بخاطر اینکه این ۸ غذای مو، روح و بدن، باید جایی در رژیم غذایی شما پیدا کنند.

سلامت مو
سلامت مو

۱. لوبیا

لوبیا، لوبیا، دانه ی خوراکی جادویی، هر چقدر بیشتر بخورید، موهایتان زیبا‌تر بنظر می‌آید! چطور چنین چیزی ممکن می‌شود؟ خوب، این خیلی ساده است. لوبیا و عدس ها سرشار از پروتئین، روی، بیوتین و آهن هستند که این دانه‌های خوراکی را تبدیل به بهترین غذا برای رشد بهتر موهای شما می‌کنند.

۲. ماهی

سرشار از اسیدهای چرب امگا۳، ماهی، قطعا باید در فهرست بهترین غذاها برای مو قرار بگیرد. همانطور که میدانید اسیدهای چرب مورد نیاز بدنتان است و باید قسمتی از رژیم غذایی شما باشند، نه فقط به خاطر سلامتی، بلکه به این دلیل که کمک میکنند تا مویی براق و هیدراته پیدا کنید.

۳. تخم مرغ و فراورده های لبنی

بدن شما برای سلامتی به مقدار زیادی پروتئین احتیاج دارد، میتوان گفت موهایتان نیز همان اندازه به پروتئین احتیاج دارد. و همه ی ما میدانیم که تخم مرغ سرشار از پروتئین است. در مواردی که شما علاقه‌ای به خوردن تخم مرغ ندارید، فراورده های لبنی کم چربی استفاده کنید، چرا که آن‌ها نیز سرشار از پروتئین هستند و به موهای شما کمک میکنند تا قدرت و خاصیت ارتجاعی خود را مجددا به دست بیاورد.

۴. آجیل

مورد بعدی در فهرست مهم و شگفت‌آور خوراکی های مفید برای موها، آجیل ها هستند. آجیل ها نه تنها حاوی چربی های مفیدی برای استفاده بدن است، بلکه دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است که می‌تواند از نازکی موی شما جلوگیری کند. پس هر چند وقت یک بار از آجیل مورد علاقه خود بخورید و لذت ببرید تا به مویتان هم در دریافت روی و سلنیوم مورد نیازش کمک کرده و از آسیب موهای زودرس جلوگیری نمایید.

۵. هویج

به منظور جلوگیری از ریختن پوست سر زیادی یا سوزشی ناخوشایند یا احساس خارش که اغلب با نام شوره ی سر شناخته شده است، به خوردن غذاهایی برای حفظ تعادل طبیعی پوست سرتان احتیاج دارید. و این جایی است که هویج داخل فهرست ما می‌شود. بنابراین اگر فکر می‌کنید خاصیت افزایش قدرت بینایی، چیز مهمی نیست و فقط یک قصه ی قدیمی درباره ی هویج است، بهتر است باور کنید که هویج سرشار از ویتامین A بوده و برای مو و پوست سرتان شگفتی می‌کند.

۶. سبزی های تیره

سبزی های تیره یکی دیگر از منابع بزرگ ویتامین های A و C هستند، بنابراین از یک سالاد یا کمی اسفناج یا کلم بروکلی استفاده کرده و لذت ببرید تا علاوه بر سلامتی، موهای درخشان، زیبا و بدون شوره داشته باشید، اغلب مردم به موی شما غبطه خواهند خورد.

7. موز و کشمش

و مورد آخر اما مسلم، خوشمزه ترین غذا برای مو که همین حالا دوست دارید بخورید! موز بخورید تا به بدنتان کمک کنید ذخایر ویتامین B6 خود را تامین کند. همچنین کشمش برای مقدار زیادی آهن. ویتامین B فولیکول های موی شما را سالم نگاه داشته و آهن به اکسیژن رسانی به پوست سرتان کمک میکند، بعلاوه از ریزش و شکستگی مو جلوگیری کرده و برای رشد مویتان به شما اطمینان خاطر می‌دهد.

 

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

منبع: سرخاب سفيداب

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی