ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج سلامت

تعداد رابطه ی جنسی چقدر باید باشد

تقویم فارسی اندروید

تعداد رابطه جنسی
سوال در مورد اینکه تعداد رابطه ی جنسی چقدر باید باشد و چند تکرار روابط جنسی در هفته لازم است همیشه یکی از دغدغه های مهم افراد است. اصولا اهمیت این بعد از زندگی مشترک و تاثیراتی که میتواند روی روابط زناشویی بگذارد افراد را در خصوص آن به استرس می اندازد.

ما می دانیم که روابط جنسی می تواند تاثیرات سلامتی زیادی داشته باشد. از جمله بهبود سیستم ایمنی و کاهش فشار خون و افزایش کنترل مثانه. اما بسیاری از مردم در خصوص تعداد این روابط استرس دارند. حتی در صورتی که روند خوبی را طی کنند ممکن است نگران عواقب آینده ی این رفتار ها باشند. ممکن است آن ها نگران باشند که تعداد کم روابط جنسی شان زندگی آن ها را با سردی رو به رو کند یا اینکه افراط در رابطه برای شان مشکل ساز شود. در خصوص تعداد رابطه نظریه های متفاوتی وجود دارد که گاه گیج کننده است اما واقعیت این است که فاکتور های متفاوتی در خصوص هر فرد تعداد مناسب این روابط را تعیین می کند.

عوامل متعددی در تکرار روابط جنسی دخیل است. عواملی مثل اعتیاد جنسی یا میزان لذت از روابط جنسی بر تکرار آن موثر است. افراد مختلف به نسبت میزان میل جنسی و شکل رابطه شان ممکن است به تعداد مختلفی رابطه برقرار کنند. حتی اینکه در چه مرحله ای از رابطه باشند و یا دیگر فاکتور ها مثل سن، رژیم غذایی، وضعیت آب و هوا، وضعیت روانی و غیره هم روی این مسئله موثر است.

گفته می شود هر فرد جوان به طور متوسط در هر سال 112 بار رابطه ی جنسی دارد. این یک عدد میانگین است و برای هر کس می تواند تا میزان زیادی اختلاف داشته باشد. به علاوه برخی تصور میکنند که هر مرد باید حداقل 2 بار در هفته رابطه داشته باشد تا از نظر جنسی سرخورده نشود. البته این یک فرضیه ی بی اساس است چون هیچ دلیل علمی از آن حمایت نمی کند.

هیچ دلیل پزشکی یا روانپزشکی ثابت نمی کند که مردی که کمتر از هفته ای 2 بار رابطه دارد سرخورده شده و یا بعد از آن نمی تواند روابط جنسی سالمی تجربه کند. با این حال یک توصیه هست که می گوید هر زوج باید حداقل هفته ای دو بار رابطه داشته باشند تا زندگی شاد تری را تجربه کنند.

درواقع تعداد رابطه ی جنسی هیچ محدودیت پزشکی یا روانی برای شما نخواهد داشت. شما می توایند نسبت به حسی که به رابطه ی خود دارید و میزان نیاز خود و یا شریک جنسی تان تعداد رابطه ها را تنظیم کنید. لازم نیست در خصوص این موضوع وسواس به خرج دهید تنها باید از روی غریزه تان تصمیم بگیرید. در واقع تعیین تعداد روابط تان را به غریزتان بسپارید. هر گاه حس کردید نیاز دارید یا شریک جنسی تان نیاز دارد آن را انجام دهید و هرگاه حس کردید برای این کار خسته اید آن را به یک وقت دیگر موکول کنید. در واقع داشتن روابط جنسی به صورت قانون مند و بدون هیجان و تنوع جذابیت خود را از دست می دهد. به هیمن دلیل است که توصیه می شود رابطه ی جنسی را بدون برنامه ریزی و در صورت احساس نیاز انجام دهید. این یعنی مدیریت رابطه با استفاده از غریزه.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی