سلامت سلامت جسمي

استفاده از خمیردندان‌ سفید کننده ممنوع !

دوست دارید دندان‌ های تان سفیدتر باشند؟ همه دوست دارند؛ به همین دلیل ساده‌ ترین راهی که به نظرشان می‌‌رسد، استفاده از خمیردندان‌ های سفید کننده است...

دوست دارید دندان‌ های تان سفیدتر باشند؟ همه دوست دارند؛ به همین دلیل ساده‌ ترین راهی که به نظرشان می‌‌رسد، استفاده از خمیردندان‌ های سفید کننده است.

دندان
دندان
کار خمیردندان‌‌های سفید کننده فقط این است که لکه‌‌های روی سطح های خارجی دندان‌ های شما را که در اثر چای، قهوه، سیگار کشیدن و غیره ایجاد می‌ شوند پاک کنند و نمی‌ توانند رنگ طبیعی آنها را تغییر دهند، اما بسیاری از این خمیر دندان‌‌ها حاوی اجزای کوچکی با خاصیت سایشی هستند که مینای دندان شما را می‌ سایند؛ بنابراین لایه خارجی دندان شما برداشته شده و لایه زیری که سفیدتر است، دیده می‌ شود، اما اگر در استفاده از این خمیرها افراط کنید، درخشندگی دندان‌ های تان و مینای دندان تان از بین می‌ رود و دیگر تشکیل نمی‌ شود و نبود مینای دندان هم بعد از گذشت مدتی منجر به پوسیدگی می‌‌شود.

وقتی از خمیردندان‌ هایی استفاده می‌‍‌کنید که دندان تان را خراش می‌ دهند، طبیعی است که دندان‌ های تان حساس می‌ شوند و زمانی که لایه مینای دندان تان نازک شده، عاج آن آسیب‌ پذیرتر می‌شود. عاج دندان در زیر مینای آن قرار دارد و در ساختار آن لوله‌ های زیادی که شبیه روزنه هستند وجود دارند که مستقیم به عصبی که در میانه دندان است، می‌رسند.

وقتی لایه رویی این روزنه‌ ها برداشته می‌ شود، به سرما و گرما واکنش نشان می‌ دهند و شما احساس درد می‌ کنید. خمیردندان‌هایی که مخصوص دندان‌های حساس هستند، این روزنه‌ها را پر می‌کنند و احساس درد را از بین می‌ برند، ولی خمیردندان‌ های سفیدکننده عکس این کار را انجام می‌ دهند.

اگر نمی‌ توانید خمیر دندان سفیدکننده‌ تان را کنار بگذارید، راه‌ هایی وجود دارد که می‌ توانید آسیب‌ های آن را به حداقل کاهش دهید. برای این کار از یک خمیردندان سفیدکننده ملایم و مسواک بسیار نرم استفاده کنید تا خاصیت سایندگی آن را کاهش دهید. درضمن به طور مرتب از این خمیردندان استفاده نکنید و گاهی خمیرهای معمولی را جایگزین آن کنید؛ همچنین بهتر است از خمیرهای حاوی فلوراید استفاده کنید که به تقویت مینای دندان تان کمک می‌ کنند.

دست آخر هم به شما توصیه می‌ کنیم به طور مرتب به دندانپزشک سر بزنید و به یاد داشته باشید که او هم می‌ تواند دندان‌ های تان را سفید کند یا توصیه‌ هایی متفاوتی به شما کند که بتوانید دندان‌ های تان را به شیوه دیگری سفید و درخشان کنید.

گردآوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

منبع: دندانه

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی