سبك زندگي موفقيت در زندگي

9 علامت هشدار دهنده که نشان می دهند شما در یک شغل اشتباه فعالیت می کنید

تقویم فارسی اندروید

آیا من در شغل اشتباهی هستم؟ آیا این فکر هرازچندگاهی شما را آزار می دهد؟ خب، پاسخ واضح شما ممکن است “نه” باشد اما اگر شما بی اطلاع باشید یا خیلی ساده باشید که متوجه علائم هشدار دهنده نمی شوید، چه می کنید!

شاید مشکلی در کار وجود داشته باشد که دائماً نادیده می‌ گیرید. شاید فقط از انجام کارهایی که از شما خواسته می شود در شغلتان متنفر باشید اما فقط به این دلیل که به شما کمک می کند، با آن صلح کرده اید.

شاید اولین چیزی که در طول روزهای هفته به ذهن شما می رسد زمانی باشد که ساعات اداری به پایان می رسد و شما خارج از محیط کار خواهید بود.

خوب، همه اینها می تواند به این معنی باشد که شما باید فوراً شغل فعلی خود را تغییر دهید.

علائم هشدار دهنده زیر را بررسی کنید که ممکن است به شما بگوید در شغل اشتباهی گیر کرده اید و باید همین الان از کار خود استعفا دهید!

شغل اشتباه

1. اغلب در مرخصی هستید

آیا بیشتر از آنچه که قانون است مرخصی می گیرید؟ اگر واقعاً بیمار هستید، پس این یک مورد متفاوت است اما اگر واقعاً از نظر جسمی حال ناخوشایندی ندارید و فقط از حضور در محل کار خود احساس ناراحتی می کنید، ممکن است نشانه آن باشد که در شغل اشتباهی هستید.

تمایل به بودن در هر جای دیگری به جز شغلتان می تواند به این معنی باشد که یا شدیداً به تعطیلات نیاز دارید یا تغییر شغلی است که به شما تلنگر می زند و شما باید در اسرع وقت به این نیاز پاسخ دهید. چون فقط بدتر می شود.

ناراضی بودن در محل کار باعث می شود نه تنها احساس بدبختی و سلامتی کمتری داشته باشید بلکه بازدهی کمتری نیز داشته باشید.

2. در شغل فعلی خود رشد نمی کنید

آیا احساس می کنید شغل فعلی شما فرصت های رشد را برای شما فراهم نمی کند؟

آیا اغلب احساس می کنید که در حال حاضر چیز جدیدی یاد نمی گیرید؟ حتی از مهارت هایی که قبلاً دارید به درستی استفاده نمی شود؟

بهتر است این را به عنوان یک پرچم قرمز در نظر بگیرید زیرا مطمئناً در کار اشتباهی گیر کرده اید و باید به زودی از آن عبور کنید.

اگر شغلی که در آن هستید برای شما مناسب است، باید فرصت های زیادی برای پیشرفت و یادگیری مهارت های جدید وجود داشته باشد. کاری که انجام می دهید باید فضای کافی برای رشد دلخواه در شرکت را در اختیار شما قرار دهد.

احساس راکد بودن یا قرار گرفتن در همان جایی که سه سال پیش بودید فقط می تواند به این معنی باشد که در زمینه اشتباهی هستید.

بنابراین، اگر اینطور است، به ارزیابی مجدد زمینه شغلی فعلی خود بپردازید و سعی کنید تعیین کنید چه گزینه های شغلی دیگری می تواند برای شما مناسب تر باشد.

3. نادیده گرفتن سایر زمینه های شغلی

نیازی نیست که در تمام جنبه های شغلی خود تسلط داشته باشید اما این بدان معنا نیست که از هر کاری که به طور طبیعی در آن مهارت ندارید اجتناب کنید یا به راحتی آن را کنار بگذارید.

وقتی در محل کار هستید، مواقعی پیش می‌ آید که باید به جنبه‌ های دیگر شغل جدا از آنچه در آن مهارت دارید، اهمیت دهید حتی اگر همیشه از آنها لذت نبرید.

همه باید کارهایی را انجام دهند که به نظرشان جالب نیست اما باید با خودتان بررسی کنید که آیا این وظایف شما را از نظر حرفه ای و شخصی دچار رنج می کنند یا خیر.

برای مثال، اگر در شغل فروش‌ محور خود احساس خوبی ندارید زیرا باید هرازگاهی حقیقت را وارونه جلوه دهید، ممکن است موفقیت شما را در طولانی مدت در این حرفه خاص خراب کند.

مقاومت یا یافتن بهانه‌ هایی برای اجتناب از مراقبت از سایر زمینه‌ های شغلی که به نظرتان خلاف اهداف یا ارزش‌ های شماست، می‌ تواند به این معنا باشد که باید شغل دیگری را در نظر بگیرید.

4. بدن شما نشانه هایی را به شما می دهد

آیا تا به حال احساس کرده اید که بدن شما در راه خود به چیزهایی اعتراض می کند که شغل فعلی شما از شما می خواهد؟

هنگامی که بدن شما اغلب شروع به شکایت می کند، این یک نشانه آشکار است که در شغل اشتباهی قرار گرفته اید.

به عنوان مثال، کمر درد شما زیاد است، از درد قفسه سینه، میگرن، سردرد و یا حتی از مشکلات گوارشی رنج می برید.

خوب، وقتی شغل شما با آنچه واقعا هستید یا نقاط قوت واقعی شما مطابقت ندارد، بدن شروع به دادن علائم می کند.

اگرچه مردم اغلب تمایل دارند که این علائم را نادیده بگیرند، با سرزنش پیری یا طبیعی بودن آن اما این علائم نیز نیاز به توجه دارند و بهترین راه برای تمایل به صحبت کردن بدنتان، در نظر گرفتن تغییر شغل است.

5. تعادل کار و زندگی شما خراب شده است

آیا کار شما به زندگی شخصی شما آسیب می رساند؟

آیا به دلیل فشار کاری مداوم نمی توانید با نزدیکان و عزیزان خود وقت بگذرانید؟

آیا فراموش کرده اید آخرین باری که برای خودتان وقت گذاشتید کی بود؟

اگر این سناریوها را تجربه می کنید، در شغل اشتباهی هستید.

بله، حرفه ای بودن بدون شک برای یک شغل موفق مهم است اما مطمئناً نه به قیمت زندگی شخصی شما. اگر فشار کاری شما را از آنچه که واقعاً هستید یا از زندگی خود لذت ببرید، باز می دارد، سعی کنید هر چه زودتر از آن خارج شوید.

تلاش اجباری برای جا افتادن و عادی دانستن تعادل کار و زندگی خراب تنها از نظر ذهنی می تواند شما را خسته کند و می تواند منجر به ایجاد مشکلات سلامتی نیز شود.

به یاد داشته باشید حتی اگر از کاری که انجام می‌ دهید لذت می‌ برید، کارتان نباید در زندگی شخصی و زمان شخصی‌ تان اختلال ایجاد کند.

6. شما به سادگی خسته هستید

نشانه دیگری که ممکن است نشان دهد به شدت به تغییر شغل نیاز داشته باشید این است که در شغل فعلی خود خسته شده اید. اگر برای کاری که انجام می‌ دهید اشتیاق ندارید یا فقط به انجام کارها در محل کار به صورت روتین ادامه می‌ دهید؛ باید به فکر تغییر شغل فعلی خود باشید.

وقتی در شغل مناسبی هستید، روزها، ماه ها و سال های خود را صرفاً به صورت خودکار در محل کار نمی گذرانید. وقتی از شغل خود لذت می برید، فرصت هایی را برای رشد در آن می بینید، نسبت به کاری که انجام می دهید اشتیاق پیدا می کنید، نسبت به دستاوردهای خود هیجان زده می شوید و سعی می کنید در حین پیگیری آن حرفه، برای تحقق اهداف خود سخت تلاش کنید.

اگر از نظر ذهنی از هر کاری که انجام می‌ دهید دور هستید، اگر نمی‌ توانید حتی پس از تعطیلات یا استراحت‌ های آخر هفته خود را دوباره پر انرژی کنید. بدانید که یک مشکل جدی در انتخاب شغل شما وجود دارد.

7. استرس دارید و از نظر ذهنی خسته می شوید

فرسودگی ذهنی نشانه خاموشی است که نشان می دهد شغل فعلی که در آن هستید برای شما مناسب نیست.

احساس خستگی پس از یک روز طولانی در محل کار یا گاهی اوقات خسته شدن به دلیل رفت و آمدهای طولانی و سایر تعهدات مربوط به کار برای هر فرد شاغل کاملاً طبیعی است اما، اگر هر روز وقتی در حال بازگشت به خانه هستید از نظر عاطفی یا ذهنی خسته شده اید، باید این موضوع را جدی بگیرید.

ایجاد احساساتی مانند اینکه نمی توانید کاری در مورد حرفه خود انجام دهید یا کاری انجام نداده اید، حتی برای کسانی که از حرفه خود راضی هستند نیز رخ می دهد. به هر حال، همه ما انسان هستیم و یک روز بد در محل کار ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.

اما اگر این احساسات چیزی است که بیشتر اوقات با خود حمل می کنید، اگر افکار شکست مانع از داشتن یک خواب خوب شبانه به طور منظم می شود. احتمالاً با هر شغلی که انجام می‌دهید هماهنگ نیستید.

8. شما بیشتر روی سرگرمی های خود تمرکز می کنید

آیا اخیراً بیش از آنچه باید وقت خود را صرف دنبال کردن سرگرمی های خود می کنید؟

خوب، دنبال کردن سرمایه گذاری های خلاقانه هرگز تصمیم بدی نیست. بلکه باید تشویق هم شود اما نه به عنوان جایگزینی برای چیز دیگری.

اگر شغل فعلی‌ تان را آزاردهنده و کسل‌ کننده می‌ دانید که باعث می‌ شود به دنبال فعالیت‌ های ماجراجویانه مختلف بگردید، در این صورت در شغل بدی هستید که نه از شما حمایت می‌ کند و نه شما را درگیر می‌ کند.

جایگزین کردن مشکلاتی که در شغل فعلی خود دارید با یافتن وسواس ها و سرگرمی های جدید نمی تواند در دراز مدت به شما کمک کند. شما باید وضعیت فعلی شغلی خود را دوباره ارزیابی کنید و شروع به بررسی گزینه های شغلی دیگری کنید که در آن متمرکز، درگیر و پرشور باشید.

9. شما دیگر خودتان نیستید

آیا می بینید که به گونه ای رفتار می کنید که کاملاً خارج از شخصیت شما است و نسبتاً شرم آور یا تکان دهنده است! به ما اعتماد کنید، این می تواند نشان دهنده این باشد که شغل فعلی شما برای شما مناسب نیست.

گیر افتادن در یک شغل اشتباه اغلب باعث می شود افراد احساس کنند که نسخه های بدی از خودشان هستند. در نتیجه نه تنها به گونه‌ ای متفاوت عمل می‌ کنند، مثلاً به اطرافیانشان ضربه می‌ زنند، بلکه از نظر روحی نیز رنج می‌برند زیرا مدام به این فکر می‌ کنند که دقیقاً چه مشکلی دارند و این حرفه آنها اشتباه است.

اگر نمی توانید خود را فراتر از شخصیت کاری خود بیان کنید، اگر نمی توانید همان چیزی باشید که هستید یا نمی توانید شور و شوق یا حس شوخ طبعی را که دارید نشان دهید، عملکرد، نگرش و اعمال شما در محل کار شما محدود می شود.

حرف آخر

احساس گیر افتادن در جایی که به آن تعلق ندارید همیشه وحشتناک است و وقتی شغل شماست، باید مطمئن شوید که هر چه زودتر به این رنج پایان دهید.

اما باز هم، یافتن شغل مناسب کار آسانی نیست. بنابراین، شما باید قوی باشید و مثبت فکر کنید تا زمانی که بتوانید در شغل مناسب قرار بگیرید.

به هر حال، تا زمانی که از کاری که انجام می‌ دهید الهام نگیرید، انگیزه ای برای ارائه بهترین نخواهید داشت. به علاوه، برای اینکه در زندگی خود شاد باشید، زندگی کاری و زندگی شما نیز باید هماهنگ باشد که تنها زمانی ممکن است که در شغل مناسبی باشید.

منبع:

klizos

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی