تناسب اندام سلامت

8 نکته برای کاهش سایز دور کمر در زمان کوتاه

در این مقاله چند نکته ی کلیدی جهت کاهش سایز دور کمر که به شما کمک می کند اندازه متناسبی داشته باشید برایتان مرور می کنیم. با هفت گنج همراه باشید.

کاهش سایز دور کمر

آیا برای مدتی زیاده روی کرده اید و سایز کمرتان بزرگتر شده است؟ آیا شکم آورده اید و نمی خواهید دیگر این وضع ادامه پیدا کند؟ آیا از جلوه ی بد شکمتان در لباس ها خسته شده اید؟ در این مقاله ما 10 مورد که با رعایت کردن آن ها زودتر و بهتر به لاغری دور کمر میر سید را به شما معرفی می کنیم.
1. انتخاب درست هدف. اگر عجله دارید یا هیجانتان شما را وادار می کند تا برای رسیدن به اندام ایده آلتان سریع تر کار کنید باید بگویم که انرژی و انگیزه داشتن خوب است اما اگر به برنامه ی غیر اصولی منتهی شود باعث ناامیدی و سرخوردگی شما می شود. درنتیجه در گام اول سعی کنید یک برنامه ی واقع گرایانه داشته باشید و ظرف مدت مناسب به آن برسید و سپس برای حفظ آن تلاش کنید.

2. غذایتان را کم کنید. اگر تصور می کنید که تمرینات سخت و عرق ریختن های مکرر باعث می شود شما تمام انرژی تان را از دست بدهید و بعد از آن اجازه دارید هرچقدر که خواستید غذا بخوری باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. لازم است از حجم غذای مصرفیتان بزنید تا بدنتان مجبور شود انرژی خود ار از چربی های زائد ذخیره شده تامین کند.

3. وعده های کم اما منظم. وعده های غذایتان را به چند وعده ی کوچکتر تقسیم کرده و آن ها را سر ساعت بخورید. این کار باعث می شود تا سطح قند خونتان کنترل شود و همچنین تایم فراغت شما از غذا کاهش یافته و کمک می کند تا کمتر به فکر پرخوری باشید.

4. تحرک بیشتر. اگر تمایلی نداشته باشید مجبور نیسیتد به باشگاه یا کلاس های تناسب اندام بروید. تنها کافی است تحرک خود را در طول روز بالا ببرید و انجام کار های بیشتری را به عهده بگیرید. به این طریق بدنتان با سوزاندن چربی های اضافه انرژی خود را تامین می کند.

5. مدام جلوی آینه بروید. شما دارید سخت تلاش می کنید تا شکمتان را عضله ای کرده و چربی ها آن را آب کنید. پس هرگاه خسته شدید یا نیاز به انگیزه ی بیشتری داشتید می توانید جلوی آینه بروید و پیشترفتتان را تماشا کنید و یا اینکه جلوی آینه رفته شکم خود را جمع کنید و ببینید که چقدر می تواند روی لباس پوشیدن و ظاهر شما موثر باشد. همچنین می توانید روی کمربند خود برای خودتان شرط بگذارید که تا فلان روی آن را در سوراخ 10 خواهم بست حتی اگر هنو تا سوراخ چهارم بیشتر جلو نمی رود.

6. بشقاب کوچک. شما باید کمتر غذا بخورید و این کار آسانی نیست. می توانید یک بشقاب کوچکتر برداشته و فقط یک بار آن را  پر کنید. به این صورت غذایتان زودتر تمام می شود و کم کم به همان عادت می کنید.

7. غذای کم کالری. از بین غذاهایتان آن هایی را انتخاب کنید که کم کالری هستند. غذاهایی با میزان کم کالری می توانند به شما برای زودتر لاغر شدنتان کمک کنند. غذاهایی مثل میوه و سبزی غذاهای کم کالری هستند در حالی که غذاهایی مثل کره یا همبرگرد پرکالری می باشند.

8. به آرامی غذا بخورید. آرام و شمرده غذا بخورید و هر لقمه را به خوبی بجوید. خوردن غذا با عجله می تواند باعث شود حس گرسنگی شما دیرتر رفع شود یا حجم بیشتر غذا بخورید. همچنین خوردن آرام و شمرده ی غذا فرصت می دهد تا آن ها بهتر جذب بدن شوند و شما به حجم غذای کمتری احتیاج داشته باشید.

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی