سبك زندگي موفقيت در زندگي

8 عادات افراد موفق و سالم و شاد

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

8 عادت افراد موفق و سالم و شاد
رفتار های سالم در طول زمان می توانند سرنوشت و زندگی آینده ی شما را بسازند. با توجه به گفته های روانشناس دانشگاه هاروارد “شاون عخور”، شادی و موفقیت نمی تواند به طور مستقیم دنبال شود. در عوض این چیزها در طی کیفیت بهتر عادات و رفتارهای خوب به وجود می آید. در این مقاله 8 عادات افراد موفق که می تواند موفقیت و زندگی مثبت شما را تضمین کند آورده شده است.

1. دعا و تفکر در صبح و ظهر و شب، عادات افراد موفق

به قول استفان کاوی: “اگر از نردبانی که در مقابل دیوار راست تکیه داده نشده است بالا بروید هر قدمی که برمی دارید سریع تر به اشتباه نزدیک می شوید” اشتباه بخشی از زندگی است و هیچ کس را نمی توان یافت که هیچ اشتباهی نداشته باشد. سازنده و مولد بودن به این اصل وابسته است که مدام به درست و غلط بودن کارها و مسیری که در آن قرار دارید فکر کرده و اگر اشتباهی در کار است آن را اصلاح کنید.

2. مطالعه کردن از عادات افراد موفق است

مردم عادی به دنبال سرگرمی هستند و مردم موفق به دنبال آموزش و یادگیری. یکی از عادات افراد موفق خواندن حداقل یک کتاب در هر هفته است.

3. یادداشت های روزانه برای حداقل 5 دقیقه در روز

یادداشت های روزانه یکی از راه های تسهیل شادی و موفقیت است. علم نشان داده است که نوشتن سه چیز که شما برای آن در آن روز سپاسگذار هستید می تواند در مغز شما تغییرات مثبت ایجاد کند.

4. ترس هاتان هم شما را به موفقیت می رساند

موفقیت یک فرد را می توان از تعداد موقعیت های ترسناک و ناراحت کننده اش شناخت. شما می توانید یک فرد ترسو باشید اما لازم نیست این ترس ها شما را فلج کنند بلکه تنها می توانند هوشیارترتان کنند. به قول “دارن هاردی” شما می توانید تنها 20 ثانیه در روز شجاع باشید. همین کافی است تا برای رو به رو شدن با ترس های تان انرژی داشته باشید. هر چه باشد زندگی کردن دائمی با ترس ها دردناک تر از رو به رو شدن با آن هاست. بالاخره یک روز توانایی مقابله با آن ها را پیدا می کنید و آن روز روز رهایی شماست.

5. نه گفتن به افراد، موقعیت ها، درخواست ها و فرصت هایی که علاقه ای به آن ها ندارید

20ثانیه شجاعت روزانه ای که در اصل بالا ذکر کردیم همچنین شامل نه گفتن های ضروری نیز می شود. اگر هنوز نمی دانید که یک فرصت واقعا برای شما خوب است یا نه و یا اگر از شما درخواستی ی شود که فرصت انجام آن را ندارید و یا اگر هر موقعیتی ایجاد می شود که شما را از برنامه های تان دور می کند باید نه گفتن به آن ها را یاد بگیرید. “جیم کالینز” می گوید: میلیون ها بار فرصت هایی برای شما ایجاد می شود که برای اهداف شما نامربوط و منحرف کننده است.

6. یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید

چه کارهایی هست که بخواهید قبل از مرگتان حتما آن ها را انجام دهید؟ آن ها را در یک لیست ثبت کرده و برای انجام آن خود را آماده کنید. برای انجام اهداف تان شروع کنید و در راه رسیدن به آن ها تلاش کنید. این کار به زندگی شما معنا خواهد داد.

7. یک روز در هفته را روزه بگیرید

یک روز در هفته را به پاک سازی جسم و روح خود اختصاص دهید. روزه خواص شفایی زیادی برای بدن شما دارد. با روزه می توانید دستگاه گوارش خود را استراحت دهید و به اندامتان یک فرصت 24 ساعته برای التیام و بازسازی بدهید. انجام منظم روزه کمک می کند تا:

  • روند کاری دستگاه گوارش تان را بهبود دهید
  • وضوح ذهنی بهتری داشته باشید
  • قدرت جسمی و روحی بهتری داشته باشید
  • بدن تان را سم زدایی کنید
  • یک احساس کلی خوب بودن و سلامت در شما ایجاد شود

مانند تمام عادات دیگر روزه نیز با تمرین برای شما آسان می شود. روزه گرفتن از عادات افراد موفق است که در جهت سلامت جسم و روح آن ها تاثیر مثبت دارد.

8. خواندن اخبار و روزنامه ممنوع

گاهی اخبار و گزارش اتفاقات با اهداف سیاسی و اجتماعی به طور خواص و هدایت شده به شما ابلاغ می شوند که در نهایت شما را تبدیل به یک زیرمجموعه ی اعتقادی از آن اهداف گفته شده تبدلی می کند. خود را از این فرافکنی های منفی دور کنید و به جای آن اخبار اصلی و واقعی را از گوگل دریافت کنید. این کار باعث می شود که در کنار کمکی که به جهان بینی خود می کنید بتوانید واقعیات عینی و حقیقی را دریافت کنید.

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی