تناسب اندام سلامت

6 مزیت مدیتیشن که زندگی شما را تغییر می دهد

تقویم فارسی اندروید

6 مزیت مدیتیشن که زندگی شما را تغییر می دهد

مدیتیشن می تواند یک فرشته ی نجات برای بهبود زندگی شما باشد. در زمانی که به مشکل می خورید یا زندگی به شما سخت می گیرد مراقبه کمک زیادی می کند تا تمرکز  و آرامش خود را حفظ کرده و آرام بمانید و بهتر بتوانید با شرایط مواجه شوید. در ادامه 8 مزیت که مدیتیشن دارد و زندگی شما را تغییر داده است با هم مرور می کنیم.

1. مدیتیشن زندگی با مهربانی

هیچ کس در این دنیا بیشتر از خودتان سزاوار و مستحق دریافت محبت و مهربانی از خودتان نیست. اگر کار احمقانه ای انجام داده اید یا از طرف دیگران اذیت شده اید یا به هر دلیلی احساس درد و رنج می کنید یا اگر کسی تلاش می کند آرامش شما را به هم بریزد بهترین کار یک مراقبه ی موثر است تا نفس عمیق بکشید و به خود یادآوری کنید که چقدر برای خودتان مهم هستید و دلیل ندارد که به ناراحتی ها و عوامل خارجی میدان دهید تا شما را آزار دهند.

2. مدیتیشن و سبک کردن و آرام کردن ذهنتان

در حالت استرس یا زمانی که اوضاعتان به هم ریخته است یا وقتی کارهایتان زیاد شده و آرامش ندارید و استرس دارید یا وقتی از شلوغی کارهایتان دیگر نمی توانید تمرکز کنید و برنامه ریزی خوبی داشته باشید مدیتیشن کمک می کند تا آرامش را به قلب خود بازگردانید و بدن خود را آرام کرده و ذهنتان را از تشویش پاک کنید. به این ترتیب با یک مدت کوتاه مدیتیشن می توایند انرژی خود را برای یک مدت کار مداوم و حتی زیاد به دست آورید.

3. اجازه می دهد تا خودخواهی را کنار بگذارید.

سکون و سکوت باعث می شود تا لحظاتی خود را کنار بگذارید و رفتار و حرف های دیگران را بهتر ببنید. کافی است حین مراقبه خشم ها و خودخواهی هایتان را برای چند لحظه کنار گذاشته و بدون تمام این ها به جهان اطراف و برخوردهای دیگران نظر کنید. این باعث می شود بسیاری از قضاوت های بیهوده و سوتفاهمات رفع شوند و به جای خودمحور بدون کمی هم به دیگران اهمیت بدهند.

4. آزاد کردن خشم و ترس و احساسات منفی

ما معمولا احساسات منفی خود را نمی پذیریم و آن ها را نفی می کنیم. حسادت، ترس، شکست، تنهایی و اشتباه را باور نمی کنیم و همه ی این ها را سرکوب می کنیم. کم کم خود واقعی شما زیر کوهی از این احساسات منفی گم شده و دیگر مثل سابق نخواهید بود. مدیتیشن کمک می کند تا حداقل برای ده دقیقه در روز تمام این احساسات منفی را از خود دور کنید و به خودتان بقبولانید که تمام این احساسات منفی هیچگاه وجود نداشته اند.

5. مدیتیشن و بخشش

بخشش بزرگترین هدیه ای است که می توانید به دیگران و حتی خود بدهید. به علاوه نبخشیدن افراد شما را از خودتان و آرامش و عشقی که داشتید دور می کند. نبخشیدن افراد یعنی نگه داشتن خشم و بغض و دلخوریتان برای مدت طولانی. مدیتیشن به شما کمک می کند تا با بخشیدن دیگران خودتان را از این احساسات منفی دور کنید.

6. قدردان بودن

مراقبه درک شما را به همه چیز افزایش می دهد. در پشت تمام خشم ها و ناراحتی هایتان احساس عشق و قدردانی وجود دارد که درکودکی های همه ما جا مانده. مدیتیشن تمام افکار و احساسات منفی را از شما می گیرد و همین می شود که دیگر به جای ناراحتی و عصبانیت به داشته هایتان فکر می کنید و دوست دارید از کسانی یا چیز هایی که آن ها را برای شما فراهم کرده اند تشکر کنید. شما یک صندلی معمولی را می بینید و فکر می کنید که درختی برای فراهم کردن چوب آن قد کشیده است و افرادی طرح آن را ابداع کرده اند عده ای آن را ساخته اند  عده ای آن را به دست شما رسانده اند. دوست دارید از تمام افرادی که کاری به نفع شما می کنند قدردانی کنید همچنین آفتاب، باران خورشید درختان و همه چیز های دیگر را به خاطر آنچه که در اختیارتان می گذارند قدردان هستید. قطعا قدردان بودن از عصبانی و خشمگین بودن حس بهتری است.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی