انرژی مثبت روانشناسي و سلامت روان روانشناسی سلامت

6 راهکار مقابله با شکست عشقی که شما را نجات خواهد داد

تقویم فارسی اندروید

شکست عشقی

چگونه می توان از شکست عشقی رها شد؟ 6 راهکار مقابله با شکست عشقی را در این مقاله بخوانید. عشق می تواند دلیلی برای شفقت و شادی و احساس رفاه شما باشد در حالی که می تواند تبدیل به آزاردهنده ترین احساس زندگی تان شود. عشق و دوست داشتن به خودی خود ضرری ندارند. آن چیزی که به شما آسیب می رساند رفتار ها و نگرش خودتان نسبت به عشق است. هر تغییر و تحولی دردناک است. برای مثال وقتی یک رابطه پایان می یابد و می خواهید که خودتان را از خاطرات و عادت ها و روند سابق زندگی تان جدا کنید حس می کنید که رویاهای تان خراب شده اند، امیدتان را از دست می دهید و احساس می کنید وقت تان تلف شده است.

ترس ناشی از ناشناخته ها شما را به عقب می راند و همین که نمی دانید بعد از این چه به سرتان خواهد آمد و چگونه باید بدون معشوق تان زندگی را ادامه دهید شما را فلج خواهد کرد. شاید پیش خود بگویید که هرگز شخص دیگری را نمی بینید و رابطه ای را آغاز نمی کنید، یا اعتماد به نفس خود را از دست بدهید و فکر کنید زیبا نیستید و یا پیر شده اید. این شما را از پا خواهد انداخت و شاید کمی بعد به یک فرد معتاد به الکل یا یک فرد چاق ناامید یا یک آدم همیشه بی حوصله ی جلو تلویزیون تبدیل کند. اما شما مستحق این ها نیستید. ما به شما یاد می دهیم که چگونه در برابر عشق دوام بیاورید و شکست عشقی را پست سر بگذارید. با هفت گنج همراه باشید.

مشکل واقعی

مشکل واقعی ذهن است. ترس در ذهن زندگی می کند. ذهن شما دوست دارد که یک وضعیت معمول و عادی را که قبلا به آن عادت کرده است ادامه دهد. ذهن شما تغییر را دوست ندارد چرا که نگران از دست دادن کنترل چیزها را در خود دارد و احساس ناامنی می کند. بهتر است کمی خود را مجبور به ریسک و شجاعت بکنید. باید بدانید که عشق شکننده است. یک روز ممکن است باشد و روز بعد دیگر وجود نخواهد داشت. شاید امروز از عشق لذت ببرید و روز دیگر ببینید که مثل باد شما را ترک کرده است و شما تنها فرصت این را دارید که از آن قدردان باشید و به خاطر همان مدت کوتاه خوشحال بمانید.

قدردانی

قدردانی یکی از بهترین کارهایی است که می توانید با تمام قلب تان انجام دهید. برای مثال زمانی که ارتباط تان به پایان می رسد می توایند از احساسی که با شما به اشتراک گذاشته شد سپاسگذار باشید و با همین مثبت نگری اعتماد به نفس خود را نگه دارید. از آن هایی که زمانی دوست تان داشتند برای اینکه در زندگی تان بودند و به آن رنگ دادند تشکر کنید. می توانید عشق را با تمام زیباییش در قلب خود نگه دارید و از کسی که آن را به شما بخشید تشکر کنید حتی اگر زمانی قلب تان را شکست و ناراحت تان کرد. این عشق می تواند قلب شکسته ی شما را بهبود دهد و حالتان را خوب کند.

با دوستان و خانواده باشید

زمانی که مشکلی دارید برای مثال اگر از شریک زندگی تان جدا شده اید یا با فرزندان تان دعوا کرده اید یا در کارتان با تنش مواجه هستید احتیاج دارید که کمی عشق دریافت کنید. می توانید با دوستان تان باشید و از دوست داشتن و رابطه ی صمیمی شان سرشار شوید.. مراقب باشید که از چه کسانی انتظار عشق دارید و با آن هایی باشید که می توانند موقعیت تان را درک کنند و حالتان را بهتر بکنند.

وضعیت خود را به درستی قضاوت کنید

باید هنگام قضاوت خود و برداشت تان از وضعیت کنونی تان کمی منصف و مهربان باشید. شما باید بین خشم و نفرت و کینه و یا عشق و صلح و دوست داشتن یکی را برای خود انتخاب کنید. اگر اشتباهی کرده اید و یا اگر خود را قربانی شرایط می پندارید بهتر است به جای سرزنش خودتان موقعیت را درک کرده و به خود به عنوان یک انسان عادی که حق اشتباه کردن دارد نگاه کنید.

ذهن ترسوی شما

عشق یک مسیر خطرناک برای ذهن است. ذهن تان به شما توصیه می کند که از این مسیر دوری کنید و خود را درگیر سختی های آن نکنید. اما شما هرگز نباید این را بپذیرید چرا که عشق مرکز زندگی و معنی زیستن تان است. زندگی بدون عشق مانند یک گل پژمرده و بی آب وور نگ است. دلیل اینکه میلیون ها نفر هرگز عشق را تجربه نمی کنند این است که ذهن شان مدام پتانسل دریافت عشق را از آن ها گرفته و با حرف های ناامید کننده مانع آن ها می شود. هرگز اجازه ندهید خاطرات شکست عشقی قبلی تان و ترس های ذهنی تان شما را از دوباره عاشق شدن منع کند.

همیشه دوست داشتن را انتخاب کنید

زندگی تان هیچ وقت بدون سختی و رنج نخواهد بود. همیشه دچار ناراحتی و درد می شوید پس با این حال بهتر است ناراحتی و رنج ناشی از عشق را انتخاب کنید نه رنج زندگی خالی و بی روح را. اگر شما زندگی خشک بدون عشق را انتخاب کنید با اینکه تمام سختی های معمول را خواهید داشت اما هیچوقت از لذت های عشق و دوست داشتن بهره ای نمی برید. زندگی شما کسل کننده شده و ترس از عشق حتی در شما ریشه می گیرد.. تنها با کنترل ذهن تان می توانید در مواقع اضطراری انتخاب های درست داشته باشد.

عشق آتش است.

شجاعت آمیختن با این آتش و تحمل رنج های شیرینش را داشته باشید تا در ازای آن زندگی تان را با دوست داشتن شخص دیگر زیباتر کنید. می توانید درون خود قلب شکسته و حجم رنجی که کشیده اید را ببینید اما حتما هنوز هم به دوست داشتن و دوست داشته شدن نیاز دارید. همین موضوع برای یک بار دیگر عاشق شدن کافی است.

مدیتیشن کنید

این روش موثر کمک می کند تا عشق را به سرعت در درونتان رشد دهید

تمرین

چشمان تان را ببنیدید و قلب تان را حس کنید. حتی می توانید دست تان را روی قلب تان بگذارید. یک شخص یا مکان یا رویداد که شما را شاد می کند تصور کنید. سعی کنید با این شادی قلب خودد را پر کرده و ناراحتی تان را از خود دور کنید. این کار برای فراموشی ناراحتی شکست عشقی کمک تان خواهد کرد.

13 دیدگاه

 • اخه ادم که یه بار میشکنه خورد می شه یه بار که با تمام وجود یکیو دوست داشتی حالا می دونی پیشت نیست واقعا باید چه واکنشی داشته باشی .من دختر روزای سختم ولی آیا میشه مثل سابق بشم ؟؟؟ بهم عشق داد یادم داد عاشق شدنو واقعا میشه از یاد برد میشه دوباره عاشق شد؟؟ من که نمی تونم و نمی شه اگه هم شد قبلیه عشق نبوده چون این خاصیت عشقه که نمی شه فراموش کرد !!!

 • هفته دیگه جمعه عروسیشه و منم دعوت کرده باید برم چون فامیلیم…چه عکس العملی داشته باشم خوبه؟

  • سلام
   منم از بهترین کسم جدا شدم ولی به خودم گفتم کسی کع باید مشکل داشته باشه اونه نه من.
   اون کسی رو از دست داده که عاشقش بود ولی من کسی رو از دست دادم که حسی بهم نداشت.
   پس چرا اهمیت بدم.
   شما هم با بی اهمیت نشون برو به مجلس
   چون اگه نری میفهمه که شما ناراحتی و این باعث میشه که حس کنه پیروز شده.

 • عشق ودلبستگی عین قماره .احتمال داره ببازی .ولی باید شهامت برد یاباخت روداشته باشی. من الان ۱ هفتست ۱ رابطه بسیار عالی و بینظیر۷ساله رو ازدست دادم.طرف مقابل عاشقانه دوستم داشت وهیچی کمش نگذاشتم.به قول خودش هم براش معلم بودم هم پدر هم برادر هم شوهر هم عابربانک هم راننده هم باغبان .ولی درعرض ۲ هفته اطرافیانش ذهنش رو تغییر دادن .حالا رفته و باخودش بلاتکلیفه.نمیدونه چکار کنه. الان که به این ۷ سال نگاه میکنم شبیه سرمایه گذاری غلط در جای غلط بوده. ومتاسفانه وقتی میفهمی که دیگه دیره!مطمعنم اونقدر مرد موفق وجذابی هستم که رابطه ی دیگه ای میسازم .این باربا۱ فرد کامل تر و پخته تردارای استقلال فکری .ولی آخرش خاطرات اون هرگز پاک نمیشه. ذهن فلش نیست که بتونی فرمتش کنی راحت بشی

  • عذر ميخوام من يه دختر بيست ساله هستم و يه سؤال داشتم شما اگر به دوست دخترتون خيانت ميكردين و با دوست صميمي اش رابطه داشتين و …..
   آيا بازم دلتون ميخواست كه با كسي كه عاشقشين باشين ؟؟
   متاسفانه دوست پسرم با اينكه عاشقم بود اما با دوست صميمي أم هست و من نميدونم بايد چي كار كنم؟؟

  • مطمئن باشید کسی اگر شمارو واقعا دوست داشته باشه ، همزمان با دوست صمیمی شما بهتون خیانت نمیکنه.

  • منم شرایط شما رو داشتم اما به نظرم اونی که انقدر راحت همه چی رو می‌ذاره زیر پاش و میگه دوست دارم اما به خاطر اینکه به تو آسیبی نرسه ویا حتی من عاشقتم وفلان نیس اینو مطمئنم کسی که واقعا یکی رو بخواد پاش وایمیسه زود اونی که بوده اونی که من ساختمو فراموش نمیکنه هیچوقت به اونی که بیشتر از همه اصرار به موندن می‌کنه اعتماد نکنین اون از همه نامردتره

  • من یه دخترم تمام کارهایی که شما کردید رو من با طرفم کرد به ام گفت که دوستم داره ولی می خواد که شانس شو جای دیگه امتحان کنه قرار بود شهریور امسال ازدواج کنیم ولی برعکس شد همه چی عوض شد و رهام کرد تازه وقتی که می گفت عمرا کسی رو مثل تو پیدا کنم تو همه جوره خودتو به من ثابت کردی این منم که باید خودمو به تو ثابت کنم ولی ثابت نکرد و رفت هییییچ تلاشی واسه ام نکرد فقط دعاش می کنم و به جای نفرین دعای خیر براش می کنم تمام امیدم به خداس که از اون بهتر رو سر راهم قرار بده ولی اول پشیمونی اونو و برگشت شو به ام نشون بده آمییییییییییین

 • حالم بهم خورد حیف وقتم ک روی این متن هدر رفت چطوری میتونم از کسی ک قلبمو شکسته قدردانی کنم اخه ؟

 • سلام
  این روشها جالب و مثمر الثمر هستند .ولی انسان یعنی نسیان .پس بهترین کار فقط فراموشی و این کار بسیار سخت است .آنها که زیرک هستند همزمان با دو نفر دوست می شوند تا در صورت لزوم ذهنشان خالی نباشد !و چه بد!!!!!

  • راهکار دست شما بود
   کاش همون اول میومدم پایین اینو میخوندم 🙂

13 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی