تناسب اندام سلامت

50 روش مضر و خطرناک برای از دست دادن وزن

از نوشیدنی های سم زدایی هایی گرفته تا رژیم های غذایی مانند سوپ کلم، تاکتیک های زیادی وجود دارد که تضمین می دهند به شما برای از دست دادن وزن کمک کنند و به شکلی معجزه آسا لاغر بمانید. اما اکثر برنامه های کاهش وزن در بهترین حالت بی اثر هستند و در بعضی موارد می توانند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشند.

از دست دادن وزن

کارولین سدرکوئیست، پزشک مدیریت وزن و بنیانگذار خدمات تحویل وعده غذایی bistroMD می گوید: “اگر ماه ها یا حتی سال ها طول کشید تا وزن ناخواسته ای به دست بیاید، نباید انتظار داشته باشید که آن را یک شبه از دست بدهید.” “و اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد وزن آب خواهد بود.”

برای کمک به شما در موفقیت واقعی کاهش وزن و نتایج ماندگار، ما از طریق آخرین موارد محرمانه کشف کرده ایم تا ناسالم ترین راه های کاهش وزن سریع را کشف کنیم. سعی کنید که هیچکدام از آنها را امتحان نکنید و به جای این بهترین نکات کاهش وزن را رعایت کنید!

روش های خطرناک برای از دست دادن وزن

از دست دادن وزن

1. شما با آب میوه وزن کم می کنید

رژیم غذایی فقط با آب می تواند احساس سبکی و سم زدایی برای شما به همراه داشته باشد. مشکل این است که آب میوه ها تقریباً میزان پروتئین شان صفر است. سدرکوئیست می گوید: “بنابراین شما وزن و حجم عضلات خود را از دست می دهید، اما این چربی نیست.” و هنگامی که به غذای جامد برگردید، این وزن هم برمی گردد.

2. شما در حال حذف وعده های غذایی هستید

نخوردن صبحانه، ناهار یا شام می تواند راهی آسان برای کاهش شدید کالری دریافتی شما باشد اما انجام این کار احتمالاً آتشی به پا خواهد کرد. یک مطالعه جدید روی حیوانات که در مجله بیوشیمیایی تغذیه ای منتشر شده است، نشان داد موش هایی که روزانه فقط یک وعده غذایی می خورند، به پرخوری می افتند و چربی های ناسالم شکم نصیبشان می شود.

3. شما می خواهید رژیم بدون گلوتن را امتحان کنید

علی رغم آنچه ممکن است برخی از افراد مشهور بگویند، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد رژیم بدون گلوتن به لاغر شدن شما کمک می کند. در واقع، این ممکن است برعکس هم باشد به خصوص اگر به غذاهای بسته بندی شده بدون گلوتن مانند نان یا کلوچه اعتماد کنید. متخصص تغذیه جنیفر مک دانیل به ما می گوید: “تولید کنندگان چربی، نمک و شکر اضافی اضافه می کنند تا عطر و طعم و بافت گلوتن موجود را از بین ببرند. بنابراین، این مواد غذایی معمولاً کالری بالاتری دارند.”

به عنوان مثال، یک قطعه از نان های سبزیجات سبوس دار چهار گرم پروتئین و سه گرم فیبر دارند و میزان شکرشان صفر است در حالی که یک یک قطعه نان ساندویچی سفید بدون گلوتن، حاوی تقریبا کالری زیادی علاوه بر فیبر صفر و نیمی از مقدار پروتئین است. به جای اینکه به سراغ رژیم بدون گلوتن بروید، کربوهیدرات های ساده مانند نان سفید به کمک نشاسته های بهتر مانند کینوا، میوه، لوبیا یا دیگر کربوهیدرات ها را جایگزین کنید.

4. شما قبل از هر وعده غذایی سرکه می نوشید

برخی یافته ها نشان می دهد که سرکه باعث افزایش سطح قند خون و احساس سیری می شود. سدرکوئیست می گوید: از آنجا که نوشیدن مایعات بسیار اسیدی مانند سرکه می تواند گلو و معده را تحریک کند نباید آن را انجام دهید، بنابراین توصیه من این است که از سرکه به عنوان یک جایگزین سالم برای سس سالاد استفاده کنید و به خوردن آن ادامه دهید.

5. شما همه چیز را بدون چربی می خورید

مصرف نکردن چربی از جمله انواع سالم مانند روغن زیتون و آووکادو فقط غذای شما را بی مزه نمی گذارد بلکه می تواند شما را بیمار کند. عدم خوردن چربی کافی با گرسنگی، خشکی پوست و خستگی شدید ذهنی همراه بوده است. ناگفته نماند، براساس تحلیل اخیر بر روی 53 مطالعه و نزدیک به 70000 شرکت کننده که در The Lancet منتشر شده است، رژیم های کم چربی برای کاهش وزن کاملاً بی اثر هستند.

کاهش وزن

6. شما برخی از گروه های غذایی را مصرف نمی کنید

مطمئناً، به نظر می رسد که مصرف نکردن کربوهیدرات یا قند پاسخی برای مشکلات وزن شما خواهد بود اما به این سادگی نیست. سدرکوئیست می گوید: “هر گروه غذایی حاوی مواد مغذی حیاتی است که بدن ما باید آنها را دریافت کند.” به علاوه، ممکن است هوس فراوانی از غذاهایی که حذف کرده اید پیدا کنید. سدرکوئیست اضافه می کند: “همه چیز باید در تعادل باشد.”

7. شما آب یخ می نوشید

اگر آب یخ را بیش از آبی که در دمای اتاق مانده است ترجیح می دهید این کاملاً خوب است اما اگر فقط برای از دست دادن وزن تکه های یخ را به لیوان خود اضافه می کنید، به احتمال زیاد تلاش های شما اثر نمی کند. شاید شنیده باشید که نوشیدن آب سردتر بدن شما را مجبور به سخت تر کار کردن می کند (و متعاقباً کالری می سوزاند) تا آب را به دمای داخلی بدن برساند و این صددرصد صحیح است. کارشناسان دانشگاه واشنگتن می گویند: اما این روند تنها هشت کالری را می سوزاند و با عرض پوزش می گوییم، وقتی نوبت به از دست دادن وزن می رسد، هشت کالری معمولی خیلی مهم نیست. با این حال، این روش ها برای کاهش کالری می تواند به شما در کاهش کالری کافی از رژیم غذایی کمک کند تا در واقع متوجه تفاوت در طول زمان شوید.

8. شما دمنوش ملین می نوشید

چای ها و دمنوش های ملین ممکن است کمی احساس سبکی داشته باشند اما آنها در واقع به شما در کاهش وزن کمک نمی کنند و می توانند مضر باشند. سدرکوئیست می گوید: “چای هایی که باعث افزایش عملکرد روده می شوند به شما در از دست دادن چربی کمک نمی کنند.” “در عوض، شما در حال از دست دادن مایعات هستید و این می تواند اختلال در سطح الکترولیت ایجاد کند.” اگر دوست دارید چای بتواند چربی بدن تان را از بین ببرد، مقداری از این چای های کاهش وزن ملایم و بی خطر را به جای آن به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

9. شما فقط یک غذا یا ماده خوراکی می خورید

دلیلی وجود دارد که نباید به رژیم غذایی گریپ فروت یا رژیم غذایی سوپ کلم فکر کنید. مک دانیل می گوید: “این ممکن است به کاهش وزن کوتاه مدت منجر شود اما در طولانی مدت، این یک تضمین برای افزایش وزن و رابطه ناسالم با غذا است.” به علاوه، خوردن فقط یک چیز، پاسخگویی به نیازهای غذایی شما را غیرممکن می کند و احتمال کمبودهای بدن شما را افزایش می دهد.

10. شما از نوشابه رژیمی استفاده می کنید

با نخوردن نوشابه های پر کالری و شیرین و خوردن انواع رژیمی آن ممکن است به نظر برسد که بتوانید وزن کم کنید اما فریب نخورید. نوشیدنی های رژیمی با مجموعه خطرات سلامتی مخصوص به خود همراه هستند. یک مطالعه طولانی مدت که در مجله انجمن علمی سالمندان آمریکا منتشر شده است نشان داد افرادی که شیرین کننده های مصنوعی مصرف می کنند (در نوشابه رژیمی و سایر نوشیدنی ها مانند قهوه یا چای) در مقایسه با افرادی که از این مواد صرف نظر می کنند وزن و چربی شکمی بیشتری بدون افزایش کالری آنها به دست می آورند. اگر نمی توانید نوشابه را کنار بگذارید، بهتر است مقدار نوشابه معمولی که می نوشید را کم کنید و به مرور زمان آن را کنار بگذارید.

از دست دادن وزن

11. شما وعده های غذایی خود را با شیک های کاهش وزن جایگزین می کنید

خوردن یک شیک پروتئین با کیفیت بالا برای صبحانه یا ناهار می تواند به شما در کنترل کالری و از دست دادن وزن کمک کند. سدرکوئیست می گوید: این تنها در صورتی خوب است که وعده های غذایی دیگر شما شامل غذاهای واقعی مانند پروتئین کم چرب، کربوهیدرات های پیچیده و چربی های سالم باشد. اگر تنها چیزی که در تمام روز مصرف می کنید شیک است، این یک محرومیت می باشد و هنگامی که به غذای جامد برگردید، وزن قبلی تان باز می گردد.

12. شما ساعت ها و ساعت ها ورزش می کنید

ورزش بیشتر به معنای سوزاندن کالری بیشتر است اما یک مطالعه در PLoS One نشان می دهد که بالا رفتن سطح فعالیت شما احتمالاً شما را گرسنه می کند و شما را به خوردن غذای بیشتر سوق می دهد و قرار دادن مواد غذایی اضافی روی بشقاب شما – حتی مواد سالم – به راحتی می توانید آن تلاش سختی را که در ورزشگاه کرده اید از بین ببرد. ورزش خود را بعد از یک یا دو ساعت قطع کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید گرسنگی خود را کنترل کنید.

13. شما پروتئین زیادی می خورید

کم کردن تمام کربوهیدرات های شما به نفع گوشت ممکن است به شما در کاهش وزن آب در کوتاه مدت کمک کند. مک دانیل می گوید: اما در دراز مدت، این نوع رژیم ها برای کمک به کاهش وزن شما مؤثرتر نیستند و بعد از مدتی، شما ممکن است واقعا نتوانید نان را از دست بدهید. او توضیح می دهد: “این می تواند احساس محرومیت شما را به وجود آورد که معمولاً چرخه ای پرتحرک و محدود ایجاد می کند که شما را سنگین تر از زمان شروع کار می کند.” برای کشف چیزهای نه چندان عالی دیگر که هنگام خوردن آن روی مرغ، تخم مرغ و گوشت گاو بیش از حد اتفاق می افتد، در مورد خوردن پروتئین بیش از آنچه لازم دارید، مطالعه کنید.

14. شما با شکم خالی تمرین می کنید

شاید شنیده باشید که ورزش هنگام گرسنگی، بدن شما را به سوزاندن چربی بیشتر سوق می دهد اما یک مقاله مروری که در مجله Strength and Conditioning Journal منتشر شد، نتیجه گرفت که برعکس این موضوع واقعیت دارد. هنگامی که بدون سوخت به ورزشگاه می روید، بیشتر احتمال دارد که عضلات خود را از دست بدهید و این خبر بدی است زیرا بافت ماهیچه در هنگام استراحت کالری بیشتری نسبت به بافت چربی می سوزاند.

15. شما به همه چیز روغن نارگیل اضافه می کنید

برخی تحقیقات نشان می دهد که اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می توانند سوخت و ساز بدن شما را تقویت کنند. مک دانیل می گوید: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد در واقع منجر به از دست دادن وزن می شود.” به علاوه، مانند سایر چربی ها، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل حاوی 120 کالری است. اگر دوست دارید عطر و طعم آن را داشته باشید، از آن لذت ببرید اما این کار را با اعتدال انجام دهید و انتظار نداشته باشید که به شما کمک کند وزن کم کنید.

کاهش وزن

16. شما به اندازه کافی امگا 3 نمی خورید

تکرار می کنیم، چربی های رژیمی شما را چاق نمی کنند. در حقیقت، غذاهای سرشار از چربی های امگا 3 سالم برای قلب، مانند گردو، دانه چیا و ماهی سالمون آزاد نقش مهمی در کاهش وزن دارند: آنها به شما در حفظ سلامتی کمک می کنند، می توانند سطح LDL شما را کاهش دهند و قند خون را نیز کاهش دهند. از این گذشته، مطالعه ای که در مجله پزشکی و علوم منتشر شد، نشان داد که وقتی روغن ماهی و ورزش با هم ترکیب شدند، شرکت کنندگان چربی بیشتری از دست دادند و از آمادگی بدنی و ترکیب بدن بهتری نسبت به افرادی که فقط ورزش می کردند، بهره مند شدند.

17. شما به دنبال خوش اندامی سریع هستید

ناتالی ریززو متخصص تغذیه مستقر در NYC در مقاله بزرگترین اشتباهات رژیم غذایی برای ما توضیح می دهد: “اولین قدم برای کاهش وزن، درک این مسئله است که به دنبال اصلاحات مادام العمر باشید و نه اصلاح سریع.” “این یک تغییر بزرگ در طرز فکر است اما نه به محض این که شروع کنید، بلکه در دراز مدت به شما کمک می کند. اگر کاهش وزن به اندازه خوردن یک قرص یا حذف کردن یک گروه غذایی آسان بود، دیگر کسی اضافه وزن نداشت!”

18. شما خیلی خود را محدود کرده اید

آیا تصمیم گرفته اید که بعد از ساعت 6 بعد از ظهر درب یخچال را باز نکنید. یا تمام غذاهای قندی را حذف کنید؟ لورن مانگانیلو متخصص تغذیه و مربی شخصی در NYC به ما هشدار می دهد که بیش از حد محدود کردن عادات غذایی ما می تواند باعث شود ما در نهایت قوانین اضافی را بشکنیم. مانگانیلو به جای تمرکز بر قوانین غذایی، پیشنهاد می کند که بیشتر مراقب عادات غذایی باشید. “در زندگی روزمره خود بر روی غذاهای سالم تری تمرکز کنید. و هنگامی که عادت کردید، عادت های سالم خود را کم نکنید. در عوض، از آن لذت ببرید و گزینه غذایی سالم تری را برای وعده غذایی بعدی خود انتخاب کنید. غذا خوردن سالم رویکرد همه یا هیچ چیز نیست بلکه یک سبک زندگی است.

19. شما کمتر از 1200 کالری می خورید

آیا با نخوردن غذا می توانید وزن خود را کاهش دهید؟ از نظر فنی بله اما روشی ناسالم برای کاهش وزن است. کاهش کالری ممکن است عامل اصلی کاهش وزن باشد اما اگر بیش از حد از آن استفاده کنید سالم نیست. هنگامی که به اندازه کافی کالری نمی خورید، متابولیسم شما می تواند کند شود، شما انرژی کافی برای تمرین ندارید و احتمال زیاد به خوردن غذا دچار می شوید. توصیه نمی شود تحت یک رژیم غذایی با کالری 1200، به ویژه برای خانمها باشید.

20. شما در حال انتخاب غذاهای بدون قند هستید

فقط به دلیل اینکه یک میان وعده فرآوری شده گزینه “بدون قند” را در برچسب رنگارنگ خود ذکر کرده، به این معنی نیست که شما باید آن را انتخاب کنید. بسیاری از میان وعده های بدون قند نیز دارای شیرین کننده های مصنوعی هستند که به تعداد زیادی از بیماری ها از مشکلات گوارشی گرفته تا سرطان پیوند خورده اند. این مواد را به طور کامل حذف کنید و هر چند وقت یکبار از غذاهای طبیعی و کامل استفاده کنید.

رژیم کتوژنیک

21. شما خیلی زیاد کربوهیدرات را حذف می کنید

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند شکر، ماکارونی و نان سفید می توانند سطح قند خون شما را افزایش داده و منجر به افزایش وزن شوند اما کربوهیدرات های پیچیده فیبر دار مانند سیب زمینی شیرین و جو دوسر در واقع می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند. به جای کمک به شما در رسیدن سریعتر به اهداف خود، کمبود این غذاها احتمالاً باعث کاهش سطح انرژی شما می شود و باعث می شود که تمرین خود را انجام ندهید.

22. شما در حال سم زدایی تجاری هستید

بدن این كار شگفت انگیز را انجام می دهد و به برنامه های سم زدایی مكمل احمقانه احتیاج ندارد. این کاری بسیار پوچ است؛ هیچ سموم خزنده ای وجود ندارد که به روده بزرگ منتقل شود و نیاز به از بین بردن آنها داشته باشید. آیا می خواهید” سم زدایی کنید؟” رژیم غذایی خود را از مواد غذایی پاک کننده و میوه و سبزیجات، غلات کامل و پروتئین بدون چربی پر کنید.

23. شما در حال انتخاب ماست اشتباهی هستید

ماست یک میان وعده فوق العاده برای کاهش وزن است زیرا با داشتن چربی های مفید و پروبیوتیک ها خوب عمل می کند اما درمان خود با آن اشتباه است و پیشرفت شما را کند می کند. بسیاری از برندها حاوی قندهای اضافه شده به شکل میوه یا شیرینی ها هستند که می توانند شمارش قند را تا 20 گرم بالا ببرند. سعی کنید ماستی را انتخاب کنید که در هر وعده کمتر از 10 گرم شکر داشته باشد یا بهتر است از ماست ساده استفاده کنید.

24. شما بیشتر از آبمیوه گیری استفاده می کنید تا مخلوط کن

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، آب میوه ها به اندازه آنچه که گفته می شود معجزه آسا نیستند. از آنجا که آبمیوه گیری از پوره میوه و پوست آن استفاده نمی کند، مایعات شما از فیبرها خالی می شوند. برای رفع مشکل چه باید کرد؟ در عوض، محصولات خود را در مخلوط کن تهیه کنید. از دستور العمل های اسموتی برای کاهش وزن، از کل میوه، پوست و همه آن استفاده کنید، به طوری که بیشترین مواد مغذی را دریافت می کنید.

25. شما پیشرفت تان را جشن نمی گیرید

“کاهش وزن واقعی به زمان نیاز دارد. اغلب اوقات، اگر در هفته یا دو هفته اول پیشرفتی نبینیم، دلسرد و ناامید می شویم. یک هدف بلند مدت و همچنین اهداف کوتاه مدت تعیین کنید. از کوتاه مدت استفاده کنید. اهداف را به عنوان قدم های کوتاه به هدف بلند مدت خود قرار دهید و اهداف کوتاه مدت خود را در این راه جشن بگیرید. نگاه به موفقیت شما و دیدن پیشرفت یکی از بزرگترین محرک های موفقیت دراز مدت است. ”

رژیم های خطرناک

26. شما هنوز هم زیاد می خورید (حتی اگر آنها غذاهای سالم باشند)

با عرض پوزش، خوردن ماهی سالمون تا سبزیجات و کینوا در فقط چند ثانیه در واقع می تواند اهداف کاهش وزن شما را خراب کند. در حالی که این غذاها مملو از پروتئین، چربی و فیبر هستند اما از نظر کالری نیز بالا هستند، بنابراین تمرین در اعتدال هنگام تعدیل برای کم کردن خط کمر شما ضروری است.

27. شما رژیم های انعطاف پذیر (فلکسترین) را دنبال می کنید

این رژیم محبوب یک سبک زندگی بیشتر گیاهخواری با وعده های غذایی گاه به گاه ماهی یا گوشت محور است. “بسیاری از افرادی که گیاهخواری می کنند، تمایل به خوردن بیشتر دانه ها، کربوهیدرات های فرآوری شده و شکر دارند زیرا در مورد غذاهای غیر فرآوری شده و گیاهخواری دستورالعمل دقیقی وجود ندارد. ترکیب تخم مرغ، ماست و ماهی در هر حال و هر زمان دیگری برای امگا بسیار مفید است. پروبیوتیک ها، آهن، بیوتین و اسیدهای آمینه اساسی که پروتئین های گیاهی ممکن است نداشته باشند.

28. شما در رژیم وگان خام خواری هستید

اگر در حال حاضر وگان هستید و می خواهید سطح آن را بالا ببرید، بدانید که این بهترین رژیم برای کاهش وزن پایدار نیست. علاوه بر اجتناب از محصولات حیوانی یا فرآورده های جانبی، رژیم خام وگان شامل خودداری از خوردن غذاهایی است که بالاتر از 104 درجه فارنهایت گرم شده اند. فرضیه اصلی این است که شما یکپارچگی غذایی غذاهایی را که مصرف می کنید حفظ کنید. با این حال، برخی غذاها مانند هویج، گوجه فرنگی و اسفناج از پخت و پز بهره می برند زیرا گرما به استخراج مواد مغذی آنها کمک می کند.

29. شما در حال وزن کم کردن با سوپ هستید

درست مانند آب میوه، سوپ خوردن شما را ملزم می کند که از مواد جامد دوری کنید و وعده های غذایی خود را به صورت مایع مصرف کنید. اگرچه سوپ ها نسبت به آب میوه ها بیشتر دارای فیبر و پروتئین هستند اما این ها معمولاً دارای سدیم می باشند. حرکت نزولی دیگر این است که حفظ این رژیم در طولانی مدت پایدار نیست. از این گذشته، فکر می کنید چقدر می توانید بدون جویدن غذای خود دوام بیاورید؟

رژیم لاغری

30. شما هرگز وعده غذایی آزاد ندارید

هوس استراحت در رژیم کرده اید؟ علم می گوید اگر همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده بخورید چربی بیشتری از دست می دهید. طبق مطالعه ای که در ژورنال بین المللی چاقی منتشر شده است، رژیم های غذایی که دو هفته از برنامه غذایی کم کالری خود استراحت می کنند، وزن بیشتری نسبت به افرادی که به طور مداوم رژیم دارند از دست دادند.

31. شما آماده سازی را فراموش می کنید

فراموشی بسته بندی ناهار یا نگه داشتن میان وعده های سالم در میز کار می تواند مانع پیشرفت شما شود یا آن را متوقف کند. منتظر ماندن شما برای انتخاب غذای بعدی تان، می تواند باعث شود شما در اثر گرسنگی بیش از حد کالری زیادی بخورید و احساس گناه کنید. سعی کنید وعده های غذایی یک هفته خود را در روز تعطیل آماده کرده و آنها را در ظروف محکم بدون نفوذ هوا بسته بندی کنید تا زمانی که آماده رفتن شوید.

32. شما یا روی رژیم یا ورزش تمرکز می کنید اما تمرکزتان بر روی هر دو نیست

با تلاش برای پیشی گرفتن از رژیم غذایی بد فکر می کنید که چگونه وزن خود را کاهش داده و بدن جدید خود را حفظ می کنید؟ این به سادگی کار نخواهد کرد! وایت می گوید: “خوردن یک رژیم غذایی متعادل با کالری مناسب باعث کاهش وزن می شود. ورزش در سطح متوسط ​​تا زیاد با شدت 3 تا 5 بار در هفته به مدت 30 تا 60 دقیقه هم موثر است.” بنابراین شما باید هر دو کار را با هم انجام دهید تا نتیجه موثر دریافت کنید.

33. شما آب را با نوشیدنی های شیرین جایگزین می کنید

آبهای شیرین جایگزین نوشابه های قندی موجود در رژیم غذایی شده اند اما این بدان معنی نیست که شما باید آنها را با آب خالص خوب جایگزین کنید. اسید کربنیک موجود در این نوشیدنی های گازدار ممکن است احساس جالبی داشته باشد اما نوشیدن بیش از حد این مواد می تواند باعث ایجاد خرابی در مینای دندان شما شود.

34. مکمل های لاغری مشهور

آن دسته از افراد مشهوری که قرص های رژیمی را در رسانه های اجتماعی تأیید می کنند، قصد ندارند خط کمر شما را به همان اندازه که کیف پول شما را هدف قرار می دهند، باریک کنند. در حقیقت، FDA هشدار می دهد که بسیاری از این مکمل های OTC ممکن است حاوی مواد مضر یا ترکیباتی باشند که در آزمایشات انسانی آزمایش نشده اند. از این مکمل های اینترنتی و ماهواره ای پرهیز کنید و به انتخاب غذاهای کامل برای از دست دادن وزن طولانی مدت بپردازید.

35. شما رژیم نظامی را امتحان می کنید

رژیم نظامی همیشه محبوب، ادعا می کند شما می توانید با خوردن وعده های غذایی سخت مانند یک فنجان پنیر کاتیج با یک تخم مرغ آب پز و 5 عدد کراکر نمکی، در مدت سه روز 4.5 کیلوگرم وزن از دست دهید. موضوع چیست؟ علاوه بر این که به طور واضحی ناپایدار است، این رژیم به طور جدی فاقد پروتئین کم چرب، میوه، سبزیجات، غلات کامل و چربی های سالم است.

رژیم لاغری

36. شما رژیم مستر کلینز را امتحان می کنید

این واقعیت که بیانسه آن را امتحان کرده است نباید شما را ترغیب کند که لیمو، شربت افرا و فلفل کاین را امتحان کنید. جانین ویتسون نویسنده و متخصص تغذیه می گوید: “شما در این رژیم وزن خود را کاهش می دهید اما این وزن آب، بافت عضله و احتمالاً استخوان نیز خواهد بود.” “شما بلافاصله مجدداً با رژیم غذایی منظم دوباره آن وزن را به دست می آورید. این یک راه حل طولانی مدت برای کاهش وزن نیست. همچنین، هیچ مدرکی وجود ندارد که آن در واقع بدن شما را سم زدایی کند؛ این همان کاری است که کبد شما انجام می دهد!”

37. شما شروع به شمارش کالری می کنید

در حالی که شمارش کالری راهی مؤثر برای از دست دادن وزن است اما روند نزولی نیز وجود دارد. بدون تحقیق یا راهنمایی مناسب، ممکن است فکر کنید که تمام کالری ها برابرند در حالی که خوردن 1500 کالری چیپس سیب زمینی، کلوچه و نوشابه شما را مانند 1500 کالری میوه، سبزیجات و پروتئین کم چرب سیر نمی کند. اگر کالری را حساب می کنید، پروتئین، فیبر و چربی های سالم را مصرف کنید و کمی از مزایای سلامتی خوراکی هایی مانند شکلات تلخ، میوه های یخ زده یا چیپس نارگیل را هم در رژیم تان قرار دهید.

38. شما فقط تمرین کاردیو انجام می دهید

راه رفتن بر روی تردمیل ممکن است به شما کمک کند کالری را که از دست داده اید ردیابی کنید اما وزنه زدن کمکی به طور قابل توجهی کارآمد تر است. بلند کردن وزنه های سنگین بهترین راه برای افزایش متابولیسم، پایداری رشد عضلات طولانی مدت و لاغر ماندن است. اگر شما با سهولت بیشتر از ده تکرار را انجام می دهید، احتمالاً وزنه شما به اندازه کافی سنگین نیست بنابراین تکرارهای خود را تغییر دهید.

39. شما سالادهای اشتباهی می خورید

به نظر می رسد سفارش سالاد به جای ساندویچ انتخاب سالم تری است اما نه همیشه. بعضی از سالادها در واقع می توانند از میانگین ​​غذای پنیری شما بدتر باشند. اگر یک ظرف سبزیجات را در خانه تهیه می کنید، حتماً با سیر و سس مناسب آن را طعم دار کنید و از آیتم های کم نشاسته و فقط یک مشت کوچک آجیل یا یک چهارم آووکادو برای طعم دادن استفاده کنید.

40. بعد از تمرین پرخوری می کنید

در حالی که شما همیشه باید بدن خود را با پروتئین کم چرب و کربوهیدرات سالم پر کنید تا در ساخت و ترمیم عضلات پس از تمرین عضلات کمک کند، به خودتان اجازه می دهید تا در یک غذا بعد از تمرین زیاده روی کنید که این به شما در رسیدن به اهداف تان در از دست دادن وزن کمک نمی کند. بسیاری بر این باورند که اگر ساعتی اضافی را در سالن بدنسازی بگذرانند، می توانند یک ظرف سیب زمینی سرخ شده را به عنوان جایزه مصرف کنند اما معمولاً افراد بر تعداد کالری هایی که در طول تمرین خود سوزانده اند بیش از حد تمرکز می کنند و کالری موجود در وعده غذایی خود را دست کم می گیرند. به یاد داشته باشید، برای از دست دادن وزن هنوز به کسری کالری نیاز دارید.

رژیم های ناسالم

41. شما بیش از حد میان وعده می خورید

شاید شنیده باشید که میان وعده ها می توانند متابولیسم شما را تقویت کنند. با این وجود، قرار دادن دست خود در پاکت چیپس بارها و بارها می تواند منجر به چند سانتی متر اضافی در خط کمر شما شود. برای جلوگیری از وجود تنقلات خاص، کنترل بخش را با اندازه گیری اندازه وعده های غذایی از قبل انجام دهید و از خوردن مستقیم آن از کیسه بزرگ خودداری کنید.

42. شما زود به ورزشگاه می روید

ما به خاطر مداومت در یک رژیم تمرینی مداوم از شما تشکر می کنیم اما وقتی بیش از یک ساعت خواب اضافی خود را کنار کمی گذارید و یک کلاس کیک بوکسینگ را انتخاب می کنید، ممکن است شما به زودی خسته شوید. یک مطالعه در جامعه غدد درون ریز اروپا نشان داد که “افراد دارای سوخت و ساز سالم از نظر متابولیکی، غذاهای بیشتر را ترجیح می دهند، کالری بیشتری را جستجو می کنند، علائم افزایش تکانشگری ناشی از مواد غذایی را نشان می دهند، لذت بیشتری از غذا می برند و انرژی کمتری مصرف می کنند.”

43. شما میوه نمی خورید زیرا آنها قند دارند

نگران نباشید: شما با خوردن میوه ها وزن اضافه نمی کنید (البته در اعتدال). فیبر غذایی طبیعی موجود در میوه ها به تعادل قند خون کمک می کند و گریپ فروت، توت فرنگی و گیلاس گزینه هایی شیرین برای از دست دادن وزن هستند.

44. شما سفیده تخم مرغ را انتخاب می کنید

اگرچه زرده تخم مرغ حاوی کالری بیشتری نسبت به سفیده تخم مرغ است اما زرده همچنین 43 درصد از کل پروتئین تخم مرغ و همچنین مواد مغذی متابولیسم از جمله ویتامین های محلول در چربی، اسیدهای چرب ضروری و از همه مهمتر کولین را شامل می شود می شود. کولین ترکیبی قدرتمندی است که به مکانیسم ژن حمله می کند و باعث می شود بدن بتواند چربی را در اطراف کبد شما ذخیره کند.

45. شما به عادت نوشیدن الکل ادامه دهید

هنگامی که خوشحال هستید، شراب قرمز ممکن است بهترین چیز شما باشد. متأسفانه، درست مثل سایر الكل ها، به سرعت کالری شما را بالا می برد. مطمئن شوید که از آن دوری می کنید تا به سایز دور کمر دلخواه تان دست پیدا کنید.

رژیم کاهش وزن

46. برای ناهار به سراغ لقمه های پر کالری می روید

در حالی که ممکن است یک لایه نازک از یک تکه نان شما را به این باور برساند که کالری کمتری نسبت به برنج یا نان سبوس دار دارد، اما بسیاری از آنها از چربی و کالری بیشتری نسبت به دو قطعه نان سبوس دار برخوردار هستند. اگر طرفدار نان سبوس دار نیستید، به جای آن، لقمه ساندویچ خود را در برگ کاهو بپیچید.

47. شما در کل دسر را کنار می گذارید

هر روز خوردن یک تکه کیک پنیر یا یک دسر دیگر مطمئناً پیشرفت لاغری شما را متوقف می کند اما ترک دسرها به طور کلی جندان هم خوب نیست. در حقیقت، این حتی ممکن است به تلاش های شما در زمینه از دست دادن وزن برای افراط در یک وعده غذایی آزاد کمک کند. به جای آن، آزمایش های سالم تر را امتحان کنید. به عنوان مثال، می توانید آرد سفید را با آرد سرشار از پروتئین و فیبر جایگزین کنید یا در هنگام پخت در خانه، چیپس های شکلاتی را با گزینه های وگان تعویض کنید.

48. شیر بادام در قهوه خود می ریزید

شیر بادام در واقع شکوهمند است: تقریباً فیبر ندارد و فقط یک گرم پروتئین دارد اما در صورت انتخاب نسخه شیرین شده، به میزان 5 گرم شکر نیز در آن وجود دارد. بنابراین اگر آن را به فنجان قهوه صبح خود اضافه می کنید، در واقع بهتر است این کار را نکنید. وقتی به دنبال روشن شدن قهوه خود هستید، شیر لبنی را انتخاب کنید. چربی ها به سیری کمک می کنند.

49. شما به جای کره از مارگارین استفاده می کنید

کره به دلیل داشتن چربی های اشباع به گزینه نامناسبی تبدیل می شود اما به دلیل غلظت طبیعی CLA که باعث ایجاد شکم می شود، با کاهش وزن در ارتباط است. از طرف دیگر، مارگارین با چربی های نیمه هیدروژنه ساخته می شود که به طور بالقوه از چربی های ترانس ساخته شده توسط انسان ایجاد کننده بیماری قلبی هستند.

رژیم کاهش وزن

50. فقط محصولات تازه می خورید

در هنگام رژیم برای پر کردن یخچال خود از کلم بروکلی، اسفناج و انواع توت ها استفاده می کنید اما اگر می خواهید بهره بیشتری ببرید، سعی کنید فریزر خود را نیز با این محصولات انبار کنید. هنگامی که میوه ها و سبزیجات یخ زده در اوج رسیدن آنها جمع می شوند، بیشتر مواد مغذی را در خود جای می دهند. فریز کردن آنها در این زمان تضمین می کند که وقتی آنها را درون مخلوط کن بریزید یا آنها را به عنوان یک شام سبک می خورید، بیشترین مواد مغذی را به دست می آورید.

منبع:

eatthis

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی