انرژی مثبت سبك زندگي موفقيت در زندگي

5 نکته مهم برای غلبه بر مشکلات

تقویم فارسی اندروید

وقتی اتفاق بدی در زندگی شما رخ می دهد، چگونه واکنش نشان می دهید؟ آیا شما به عنوان یک فرصت یادگیری به روند غلبه بر مشکلات نزدیک می شوید یا اجازه می دهید این شما را از پای درآورد؟

غلبه بر مشکلات

خواه یک تصادف باشد یا از دست دادن یکی از عزیزان خود ، یا یک بیماری روانی، سختی ها همه ما را درگیر می کند. با این حال، واکنش به آن در افراد مختلف متفاوت است. برخی از افراد قادر به رشد و تغییر نیستند و شرایط برایشان سخت تر می شود، در حالی که دیگران برای حفظ موقعیت بهتر تلاش می کنند.

بگذارید این را بپذیریم … هیچ چیز لذت بخشی در سختی ها وجود ندارد. در بدترین زمان مقابل شما قرار می گیرد و سعی می کند روز شما را به هم بریزد. برای بعضی ها، بر هر زمینه از زندگی آنها تأثیر منفی می گذارد.

ناملایمات می توانند مانند یک نبرد پر سر و صدا احساس شوند، به ویژه هنگامی که از آن جدا نمی شوید. با این حال، افراد موفق راهی پیدا می کنند که بتوانند با وجود موانع موجود در جاده ها حرکت کنند و در مسیر خود متوقف نشوند.

در نتیجه، افراد موفق می توانند با غلبه بر مشکلات سریعتر به حالت عادی بازگردند. در پشت هر رویداد نامطلوبی که در زندگی تجربه می کنید، هدفی وجود دارد. با این حال، این به شما بستگی دارد که چه واکنشی نشان دهید.

راه های غلبه بر مشکلات

غالباً، اگر تصمیم به مبارزه با ناملایمات دارید، فقط باید به آنچه اتفاق افتاده تسلیم شوید و بیاموزید چگونه زندگی را در آغوش بگیرید.

شما می توانید از چالش ها به نفع خود استفاده کنید. بیایید در مورد 5 نکته قدرتمند برای غلبه بر مشکلات صحبت کنیم.

1. خود شفقتی را تمرین کنید

غلبه بر مشکلات

همه ما در برهه ای از زندگی دوران سختی را تجربه می کنیم. این یک قسمت عادی از زندگی است. کاری که همه ما انجام نمی دهیم این است که وقتی در مضیقه هستیم با خود همدلی کنیم.

آیا هیچ وقت احساس می کنید تمرین ترحم نسبت به دیگران بسیار آسان است اما انجام آن برای خودتان دشوار است؟ این کاملا طبیعی است زیرا ما تمایل داریم که نسبت به خود سخت بگیریم.

اگر می خواهید سریعتر بر ناملایمات غلبه کنید، بهترین راه برای شروع دلسوزی برای خودتان است. با این کار، احساسات عاطفی خود را بهبود می بخشید و به خود اطمینان می دهید که برخیزید و به حرکت خود ادامه دهید.

سعی کنید یک تمرین هوشیاری روزانه مانند تنفس عمیق، مدیتیشن یا یوگا انجام دهید. این به شما کمک می کند تا با اوضاع شفاف تری در اوقات پر فشار زندگی کنید. همچنین از درخواست کمک نترسید و اگر لازم است کمی استراحت کنید، این کار را انجام دهید.

خود را تکریم کنید و بدانید که هر آنچه را که در درون خود دارید برای تحمل طوفان نیاز دارید.

2. استاد احساسات خود شوید

مثبت اندیشی

روشی که شما به یک چالش پاسخ می دهید توانایی شما را برای غلبه بر این چالش تعیین می کند. جایی که مردم به مشکل برمی خورند این است که اجازه می دهند شرایط بیرونی حالات آنها را تعیین کند.

آنها به جای رویکرد پیشگیرانه، نسبت به مسائل واکنش نشان می دهند. اگر بر احساسات خود مسلط نشوید، احساسات بر شما مسلط می شوند.

بهترین راه برای تبدیل شدن به استاد احساسات خود این است که احساسات خود را در سطح جسمی تجربه کنید.

توجه کنید که چه اتفاقی می افتد وقتی توسط چیزی یا شخصی تحریک می شوید و به طور ذهنی توجه داشته باشید که چه احساساتی ایجاد می شود. سپس، در مورد پیامی که احساسات تان به شما ارائه می دهند کنجکاو شوید.

در آخر، کار را برای تغییر شکل احساسات و موقعیت های منفی ادامه دهید. فقط به این دلیل که احساسات منفی را تجربه می کنید به این معنی نیست که شما باید از راه های مضر برای خود یا دیگران واکنش نشان دهید. ذهن آگاهی و نام بردن از احساسات شما روش خوبی برای دادن قدرت کمتر به احساسات شماست.

3. شوخ طبعی پیشه کنید

موفقیت

داشتن شوخ طبعی در مقابل مشکلات می تواند برای ذهن، جسم و روح بسیار شفابخش باشد. این در مورد بی اعتبار کردن درد شما نیست. بلکه احساسات مثبت را هنگامی که بیشتر به آنها احتیاج دارید به خود جلب می کنید.

مطالعات نشان می دهد که در مقابل مشکلات، گذراندن زندگی با نگرش مثبت به شما کمک می کند تا در تفکر و حل مشکلات انعطاف پذیرتر شوید.

برای اغلب آدماها شوخ طبعی و خنده یکی از جنبه های اصلی روند بهبودی بوده است. این درد را کاملاً برطرف نمی کند اما یک مکانیزم عالی برای کنار آمدن با آن است. هر چیزی که خلق و خوی شما را لطیف کند و امید را در جریان هرج و مرج ایجاد کند ایده آل است.

4. خوش بین باشید

موفقیت

وقتی اتفاقات بد می افتد، منفی بودن و بازی “چرا من” آسان است. با این حال، این طرز فکر اغلب ما را به جایی نمی رساند.

برعکس، افرادی که خوش بین باقی می مانند، حتی در سخت ترین زمان ها به طور طبیعی سریعتر تمایل به برگشت دارند. خوش بینی ابزاری قدرتمند برای غلبه بر ناملایمات است.

تحقیقات نشان می دهد که افراد خوش بین روش های مثبت تری را برای توضیح وقایع ناامیدکننده ایجاد می کنند و آنها اغلب قادر به تنظیم مجدد آنها هستند.

هنگامی که تصمیم می گیرید در تاریک ترین زمان ها قدرت و شادی را پیدا کنید، احساس آرامش در برابر مشکلات را شگفت زده می کنید.

5. به خود ایمان داشته باشید

افراد موفق

اگر تردیدی به خود و روند کارتان نداشته باشید، یکی از توصیه های قبلی در این لیست مهم خواهد بود. اعتماد به نفس در توانایی شما برای غلبه بر ناملایمات کلیدی برای بازگشت به عقب از هر چیز است.

نکته اصلی این است که یاد بگیرید چطور تشخیص دهید که صحبت خودتان علیه شما کار می کند و به سرعت آن را از نو تنظیم کنید. به جای اینکه با خود بگویید “نمی توانم”، آن را با “من می خواهم” جایگزین کنید. به خود اعتماد داشته باشید و بدانید که شما از عهده همه چیز بر می آیید.

نکات نهایی

طرز فکری که در قبال چالش ها اتخاذ می کنید، میزان مقاومت شما را هنگام غلبه بر مشکلات تعیین می کند. افرادی که قادر به غلبه بر چالش ها با فضل  و دانایی شان هستند، دارای ذهنیت رشد می باشند. آنها طرز فکر یک قهرمان را انتخاب می کنند.

آنها باور ندارند که هوش شان ثابت است. در عوض، آنها از چالش ها استقبال می کنند، در برابر عقب ماندگی ها پافشاری می کنند، تلاش را راهی برای تسلط می دانند و از بازخورد یاد می گیرند.

غلبه بر ناملایمات از هر نوع بسیار دشوار است. هیچ کس نمی خواهد سختی های زندگی را تجربه کند. با این حال، اگر هرگز درد را تجربه نکرده اید، هرگز آرامش را درک نخواهید کرد.

به همین دلیل، غلبه بر ناملایمات برای رشد و پیشرفت شخصی شما حیاتی است. شما همیشه چگونگی عکس العمل خود در برابر نقاط سخت زندگی را انتخاب می کنید. شما می توانید تسلیم شوید یا ناملایمات را فرصتی برای رشد بدانید.

دفعه بعدی که با سختی روبرو شدید، به یاد داشته باشید که اینها صرفاً فرصت هایی برای رشد و پیشرفت شما هستند. پرورش یک ذهنیت رشد داده شده، شما را قادر می سازد تا در وخیم ترین شرایط هم امید پیدا کنید. این به شما ایمان می دهد که بدانید از عهده هر چیزی بر می آیید.

منبع:

lifehack

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی