ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

5 عاملی که باعث رابطه ای عمیق میان زوج ها می شود.

رابطه میان زوج ها می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی از زوج ها رابطه ای عمیق با یکدیگر دارند و برخی دیگر فقط در کنار هم عمر را سپری می کنند. برای ایجاد رابطه ای عمیق شما باید تمایل داشته باشید و با قدرت و شور و شوق تلاش کنید. بدون تلاش حتی قدرتمندترین عشق ها نیز از رده خارج می شوند. متخصصین و مشاوران معمولا درباره ایجاد رابطه ای عمیق نظرات متفاوتی دارند. برخی از آنها احساساتی هستند و بر عشق واقعی تاکید دارند، برخی دیگر اما منطقی تر عمل می کنند. با این حال همگی بر 5 موردی که باعث ایجاد رابطه ای عمیق میان زوج ها می شود توافق دارند. اگرچه ممکن است کمی سخت به نظر برسد اما در نهایت امری بسیار ارزشمند محسوب می شود.

رابطه ای عمیق

1. احترام و قدردانی

برای اینکه اطمینان حاصل کنید چه قدر از رابطه خود با شریک زندگی تان مراقبت می کنید بهتر است به مشاور مراجعه نمایید. حتی عشق هایی که مدت زمان زیادی از آنها می گذرد هم نیاز به مراقبت دارند. همچنین وقتی شما در هر موردی نقطه نظر طرف مقابل را جویا می شوید در حقیقت به او احترام می گذارید و نسبت به احساساتی که به شما دارد قدردان هستید.

2. تشویق مثبت

میان یک زوج رابطه ای عمیق برقرار خواهد شد اگر یکی از دو طرف قادر باشد با تشویق مثبت دیگری را در مسیری درست هدایت کند. بدین شکل چالش ها و مصیبت ها با نگرشی مثبت هموار خواهند شد. این یکی از عادت های حیاتی سالم است که حتی وقتی با شخصی در مرحله آشنایی قرار دارید می تواند کمک کند که وارد مرحله بعدی رابطه تان شوید.

3. صمیمیت

هنگامی که ما از صمیمیت صحبت می کنیم منظور چیزی بیش از رابطه جنسی میان زوج هاست. در این مورد دانستن آنچه که برای شریک زندگی تان اهمیت دارد نقطه شروع موفقیت در ایجاد صمیمیت است. باید بدانید طرف مقابل تان چه چیزی را دوست دارد؟ چگونه خوشحال می شود؟ رابطه ای عمیق محسوب می شود که صمیمیت در هر موردی در آن موج بزند.

4. سازش

اگر به دنبال رابطه ای عمیق هستید همواره سازش را در اولویت فهرست خود قرار دهید. سازش به این معناست که همواره بتوانید مسائل و مراحل زندگی را دوشادوش هم بگذرانید بدون آنکه تنها به یکی از دو نفر فشار وارد شود. برای موفقیت در این زمینه می توانید از مسائل کوچک شروع کنید. به طور مثال وقتی زن از کودک مراقبت می کند، مرد می تواند در کارهای خانه یاری رسان باشد.

5.ارتباطات در رابطه ای عمیق

بدون ارتباطات دو طرفه هرگونه رابطه ای مرده است. این مشخصه رابطه ای عمیق میان زوج ها محسوب می شود. توانایی صحبت درباره تمامی مسائل، درک زبان بدن و حالات چهره یکدیگر همگی زیر مجموعه ارتباطات محسوب می شوند. اگر در این مورد ضعیف هستید سعی کنید از طریق مطالعه و تکنولوژی با آن آشنا شوید. بدین ترتیب می توانید دریابید که چه چیزی شریک زندگی تان را آزار می دهد و برای آن راه حلی مناسب پیدا کنید. مشارکت در رابطه با مسائل مالی، روابط و احساسات شما می تواند رابطه ای طولانی و سالم به دنبال داشته باشد.

منبع : viralnovelty

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی