سبك زندگي موفقيت در زندگي

5 راهکار برای جبران خیانت و بازگرداندن اعتماد

تقویم فارسی اندروید

5 راهکار برای جبران خیانت بازگرداندن اعتماد

خیانت و بی اعتمادی به نقطه ی تیره ی زندگی خیلی از زوج ها تبدیل می شود و بازگرداندن اعتماد همسرشان و فراموش کردن این خیانت آرزویی است که شاید براورده کردنش خیلی سخت باشد. داستان آشنایی وجود دارد که شاید خیلی ها شبیه به آن را تجربه کرده باشند و یا در اطرافیان خود دیده باشند. داستان زوج خوشبختی که کم کم در بین روزمرگی های زندگی عشق را گم می کنند. لوری و فرانک از زمان دبیرستان عاشق و معشوق بودند. همه عشق و دوست داشتن آن ها را مثال می زدند و به موقعیت شان غبطه می خوردند. کم کم آن ها تصمیم به ازدواج گرفتند و این در حالی بود که هنوز موقعیت مناسبی برای تامین زندگی نداشتند. لوری در حالی که حامله بود در خانه می ماند و کارهای خانه را انجام می داد تا فرانک سر کار برود. کم کم برای بهتر کردن اوضاع فرانک تصمیم به ادامه تحصیل گرفت و لوری در حالی که در خانه مراقب بچه ها بود در تامین مخارج زندگی هم به او کمک می کرد.

فرانک به مرور تغییر کرد. وقت کمتری را در خانه می ماند و بیشتر کنار دوستانش بود. فرانک مدام به سفرهای کاری و دوستانه می رفت در حالی که لوری همچنان خود را وقف او و بچه ها کرده بود. تمام این ها ادامه داشت تا اینکه لوری در گوشی موبایل فرانک رد پیامک های دختران دیگری را دید که به فرانک اظهار علاقه می کردند. لوری این را به فرانک می گوید و او ابتدا انکار می کند و سپس عصبانی می شود و در نهایت پشیمان می شود. فرانک نگران است که مبادا لوری را از دست بدهد اما لوری با وجود اینکه اظهار پشیمانی فرانک را باور دارد باز هم نگران است که مبادا فرانک دوباره به او خیانت کند. هر بار که فرانک بیرون می رود نگرانی های لوری هم دامن می گیرد. اعتماد لوری به فرانک دیگر در هم شکسته و به نظر می رسد کسی نتواند آن را باز گرداند.

اعتماد اساس روابط است. بی اعتمادی می تواند یک رابطه را به کل از بین ببرد، اثری از عشق نگذارد و محبت و دوست داشتن را سرد کند. بی اعتمادی حتی می تواند فرد را دچار خشم  های درونی . میل به خشونت و گرایش به مواد و الکل و حتی خیانت جنسی کند. اگر به دنبال راه هایی هستید که بشود با آن ها اعتماد در هم شکسته را بازسازی کرد 5 راهکاری که در ادامه به شما می گوییم می تواند موثر باشد.

1. در خصوص خیانت تان صادق باشید

درست است که گفتن تمام حقیقت نه تنها سخت است که حتی می تواند مخرب هم باشد.اما در همین حال صداقت اولین قدمی است که برای بازگرداندن اعتماد مخاطبتان باید انجام دهید. شما می توانید به جای گفتن همه ی حقیقت روی جزئیات آن کمی سرپوش بگذارید. کلیات کاری که انجام داده اید را خلاصه و کامل تعریف کنید و اجازه دهید چیزی بین شما نماند. انتظار نداشته باشید این ترفند به سرعت کار کند حتی ممکن است در ابتدا مخاطب تان عصبانی هم بشود اما به مرور صداقت کارخود را خواهد کرد.

2. گارد نگیرید

شما اگر در حالت دفاعی باشید یا به خود حق بدهید کمتر فرصت خواهید کرد حرف هایی که همسرتان دارد را بشنوید. او حتما از دست شما آزده شده و حرف های زیادی دارد اما در صورتی که مدام حق را به خود بدهید و از خود حرف بزنید او هیچگاه فرصت نخواهد کرد آن چه در دلش مانده به شما بگوید. این حرف های نگفته خود اولین دلیل دوری شما در طولانی مدت خواهند بود.

3. در مورد علت خیانت حرف بزنید

حتما همسر شما مدام از خود می پرسد که چه دلیلی داشت که باعث شود شما به او خیانت کنید. او مدام خود را سرزنش می کند و حتی ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. همین کلافکی و ناآگاهی و شک می تواند او را روز به روز سرخورده تر و یا خشمگین تر کند. اگر خودتان مقصر هستید جرعت اعتراف داشته باشید و در صورتی که او مقصر است به او بگویید تا حداقل دیگر احتمالات را فراموش کند. و پس از آن سعی کنید عامل را برطرف کنید تا دیگر مثل آتش زیر خاکستر زندگی شما را مورد تهدید قرار ندهد.

4. حریم شخصی تان را دونفره کنید

دیگر روی موبایل تان رمز نگذارید. قرار های مشکوک نداشته باشید. به همسرتان اجازه بدهید از همه چیز خبر داشته باشد. خودتان متن مسیج هایی که دریافت می کنید را بلند بخوانید و برنامه روزان تان را با او درمیان بگذارید. این کار نه تنها بهانه ای برای حرف زدن و بهتر کردن رابطه تان به شما می دهد بلکه دلیلی برای شک برای به همسرتان نمی گذارد.

5. عهد خود را تجدید کنید و از او بخوایهد به شما اعتماد کند

به یاد بیاورید که به او چه قول هایی داد اید و هم اکنون آن ها را زیر پا گذاشته اید. پیش او و یا دوستانی که از اوضاعتان اطلاع دارند بگویید که می خواهید باز هم به او قول بدهید که خوب بمانید و این بار هرگز قول تان را نخواهید شکست. شاید مدت ها طول بکشد تا دوباره اعتماد همسرتان را باز پس بگیرید و حتی شاید هرگز شبیه گذشته نشوید اما لازم است تمام این کار ها را برای التیام قلب شکسته ی همسرتان انجام دهید و صبور باشید تا او دوباره آرامش خود را پیدا کند.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی