خواص مواد غذايي داروهاي گياهي و طب سنتي سلامت

5 درمان خانگی برتر که واقعا جواب می دهند

خیلی وقت ها ما بیمار هستیم اما لزوما نمی خواهیم به دکتر برویم یا دارو مصرف کنیم. اغلب بدن ما می تواند با بسیاری از اختلالات و بیماری ها دست و پنجه نرم کند اما گاهی افزودن کمی از ترکیبات طبیعی بتواند باعث تقویت و عملکرد بهتر بدن مان شود. به همین دلیل ما بعضی از درمان های خانگی که بهترین امتیاز و محبوبیت را برای بیماری های مکرر دارند پیدا کرده ایم. از درمان خانگی برای سرما خوردگی تا درمان خانگی برای اگزما که واقعا جواب می دهند و تاثیر گذارند.

درمان خانگی

سرما خوردگی معمولی

درمان خانگی طبیعی: مصرف کنندگان و طرفداران درمان های طبیعی، درمان با عسل و دارچین را دوست دارند که گفته می شود برای درمان سرما خوردگی و همچنین بیماری های دیگر (مانند عفونت های مثانه) کمک می کند. به سادگی یک عسل ارگانیک محلی را با دارچین و کمی نمک از نمک دریا مخلوط کنید. دو بار در روز به مدت سه روز آن را مصرف کنید.

چرا کار می کند: یک مطالعه انجام شده در سال 2015 نشان می دهد که یک قاشق غذاخوری دارچین در روز می تواند به از بین بردن یا جلوگیری از سرماخوردگی در انسان کمک کند. یکی دیگر از مطالعات می گوید عسل حاوی خواص ضد میکروبی است و به بهبودی کمک می کند.

اضطراب

درمان خانگی طبیعی: یک لیموناد زردچوبه با آب تصفیه شده می تواند درمان خوبی باشد. پودر زردچوبه، عسل و آب لیموی تازه یک روش خوشمزه برای افزودن برخی از این گیاهان مفید به رژیم غذایی شماست.

چرا این کار می کند: زردچوبه مانند زنجبیل، از قدیم الایام اثبات شده که خواص درمانی دارد. در حال حاضر، مطالعات مختلف نشان می دهد که این درمانی طبیعی به نفع هم اضطراب و هم افسردگی است. یک مطالعه در مجله اختلالات عاطفی نشان داد که کورکومین، یک ترکیب شیمیایی است که درصد زیادی از زردچوبه را تشکیل می دهد و دارای “اثرات ضد افسردگی و ضد اضطراب” است و هورمون استرس مانند کورتیزول و افزایش هورمون های حساس مانند سروتونین را کاهش می دهد.

بی خوابی

درمان خانگی طبیعی: برخی قسم می خورند که چای موز دارچین خانگی یک ساعت قبل از خواب بهتر از یک قرص خواب آور کار خواهد کرد. نوشیدنی با افزودن موز پوست کنده در یک فنجان کوچک از آب جوش و اضافه کردن یک تگه چوب دارچین می تواند بی اندازه موثر باشد.

چرا این کار می کند: موز حاوی پتاسیم و منیزیم است که شل کننده طبیعی ماهیچه شناخته شده است. هر دو الکترولیت حاوی آمینو اسید L-تریپتوفان هستند که سروتونین و ملاتونین را در مغز تولید می کنند که دو هورمونی هستند که به ما کمک می کنند ما را آرام کنند و خواب راحتی برایمان فراهم نمایند. دارچین به تنظیم قند خون ما کمک می کند تا بدن ما بتواند شب را سریع طی کند.

اگزما

درمان خانگی طبیعی: این کرم خانگی و طبیعی برای درمان اگزما با روغن نارگیل، شی باتر، جو ارگانیک و ویتامین E و روغن اسطوخودوس ساخته می شود. این حتی برای نوزادان و کودکان هم قابل استفاده است، فقط مطمئن شوید که روغن های ضروری را رقیق کرده اید.

چرا این کار می کند: ما می دانیم که بلغور جو دوسر می تواند پوست ما را تسکین دهد اما این به چه دلیل است؟ جو حاوی روی، عنصری است که برای بهبود و تسکین پوست ضروری است، به همین دلیل است که برای اگزما بسیار عالی عمل می کند. علاوه بر این، روغن های دیگر و ویتامین کمک می کنند تا پوست خشک و ترک خورده را درمان کنند.

هضم

درمان خانگی طبیعی: این گفته درست است که چای سم زدای سرکه سیب برای هضم بسیار عالی عمل می کند. این چای با مخلوطی از آب گرم، سرکه سیب، آب لیموی تازه، عسل طبیعی و در صورت تمایل دارچین ها و یک تکه فلفل تند تهیه می شود.

چرا کار می کند: اعتقاد بر این است که سرکه سیب به کاهش گاز و کمک به بدن برای تجزیه مواد غذایی کمک می کند. اسیدیته سرکه سیب کمک می کند تا سطح اسید معده افزایش یابد؛ برخی از نظریه ها نشان می دهد که سوزش سر دل زمانی اتفاق می افتد که اسید معده کم باشد که می تواند توضیح دهد چرا سرکه سیب بسیار موثر است.

در مورد مصرف صبحانه سالم که متابولیسم شما را افزایش می دهد اطمینان حاصل کنید و به ما بگویید که کدام یک از داروهای خانگی را همیشه استفاده می کنید و نتیجه رضایت بخشی برای شما داشته است.

منبع:

mydomaine

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی