آرايش صورت و مو مد و زيبايي

3 قدم آسان برای سشوار زدن مو در خانه

تقویم فارسی اندروید

آیا شما هم می خواهید بدانید چگونه موهای صاف یا فرفری را سریعتر خشک کنید و بهترین نتیجه را دریافت نمایید؟ برخلاف تصور اکثریت، سشوار زدن مو چندان هم سخت نیست و فقط باید نکاتی اندک را در نظر بگیرید. چه موهایی صاف دارید و چه موهای فر، این مقاله را برای سشوار زدن مو در خانه مطالعه کنید.

سشوار زدن مو

سشوار زدن مو برای موهای صاف

ابزار مناسب را بردارید:

سشوار مناسب: سارا پوتمپا استایلیست نیویورکی می گوید: حداقل به دنبال 1800 وات و تنظیمات گرما و هوای متعدد باشید. گرمای متوسط ​​برای خشک کردن مو بهتر است. گرمای زیاد شکل موهای شما را دستکاری می کند و به آن شکل می دهد.

نازل یا سری سشوار: از این کار صرفنظر نکنید. این یک ظاهر صاف را به دنبال خواهد داشت و از نزدیک شدن بیش از حد موها به گرما جلوگیری می کند.

برس گرد: رشته های مو را جدا کنید، قسمت های انتهایی را بکشید یا با این ابزار موج ایجاد کنید. نکته صرفه جویی در زمان: هرچه سطح یک برس بزرگتر باشد، زمان خشک شدن سریعتر می شود.

گیره مو: این لایه ها را به صورت جداگانه و آسان مدیریت می کند و از آسیب های ناشی از چند بار سشوار زدن مو جلوگیری می کند.

محصولات خود را انتخاب کنید

آموزش سشوار زدن

موس

اگر می خواهید ضخامت به موهایتان ببخشید موس مو را روی رشته های نمناک مو بزنید.

کرم یا ماسک مو

برای صاف و نرم کردن موهای خشک یا آسیب دیده، قبل و بعد از مدل دادن به مو حتما از کرم یا ماسک موی مناسب موهایتان استفاده کنید.

اسپری مو

برای افزودن ماندگاری به مدلی که به موهایتان داده اید، از اسپری مو ضد رطوبت روی ریشه های تقریبا خشک و یا بعد از خشک شدن کامل استفاده کنید.

موهای صاف، قدم اول: خشک کردن اولیه و بخش بندی کردن

  • بعد از با حوله خشک کردن موهای مرطوب، سشوار خود را روی حرارت متوسط ​​و سرعت هوای مناسب قرار دهید. موهای خود را تا 80 درصد خشک کنید.
  • موهای بالای سر خود را جمع کنید و با کلیپس آن را نگه دارید. با استفاده از گرمای بیشتر، لایه های زیرین را با برس خشک کنید. برای کمک به صاف کردن مو و ایجاد درخشش، سر سشوار را به سمت پایین قرار دهید.

آموزش سشوار زدن مو

قدم دوم: خشک کردن لایه های بالای مو

  • کلیپس را برداشته و از آن برای نگه داشتن لایه های پایین و دور آن استفاده کنید. بپیچید و کلیپس بزنید مدل خرگوشی یا خیلی شل مدل دم اسبی نگه دارید تا ظاهری مرتب پیدا کنید.
  • بخش بالا را خشک کنید. برای اضافه کردن حجم، ریشه ها را هدف قرار داده سپس به سمت انتهای مو بیایید، با استفاده از برس گرد، موها را به سمت جلو و بیرون بکشید.

قدم سوم: شکل پایانی

  • کلیپس را بردارید. همه موها را به عقب بکشید. موهای خشک اطراف پیشانی را تقسیم کنید.
  • برای گرد کردن انتهای مو، آنها را با یک برس گرد بپیچانید، با حرارت زیاد سشوار کنید و با هوای سرد تنظیم کنید. برای صاف کردن انتهای مو، برس را بکشید در حالی که خشک شدند با هوای گرم کارتان را به پایان رسید. از هوای سرد سشوار روی موها استفاده کنید از کرم ضد وز برای از بین بردن موهای وز شده یا اسپری مو استفاده کنید.

سشوار زدن موهای فر

سشوار زدن موهای فر

ابزار مناسب را بردارید:

سشوار مناسب: اویداد صاحب سالن آرایش معروفی در نیویورک سیتی و سانتا مونیکا می گوید: موهای خود را با قدرت بیش از حد خشک نکنید 1400 وات کافی است. فرها درجه حرارت زیادی لازم ندارند. با تنظیمات کم و متوسط ​​برای دما و هوا کارتان را انجام دهید.

دیفیوزر سشوار: این ابزار اصلی برای ایجاد فرهای نرم و بدون وز است. به دنبال طرحی باشید که در وسط مقعر باشد (صاف نباشد). این اجازه می دهد تا فرها در داخل استراحت کرده و شکل طبیعی به خود بگیرد.

محصولات خود را انتخاب کنید

نرم کننده

ابتدا از نرم کننده کرمی ترکیبی و مناسب مو استفاده کنید تا موجب خشک شدن رطوبت در رشته های مو نشود.

ژل

در مرحله بعدی از ژل هایی استفاده کنید تا فرها را خوب نشان دهد و به ماندگاری آنها کمک کنید. همچنین ژل مانع از ایجاد برآمدگی نامرتب در مو می شود.

فینیشر

پس از خشک شدن، از محصولی مانند سرم استفاده کنید تا انتهای مو هیدراته شود و درخشندگی آن اضافه شود.

سشوار زدن مو

موهای فر، قدم اول: ژل زدن

پس از استفاده از نرم کننده روی موهای مرطوب (اما نه زیاد خیس)، بیشتر موهای خود را به یک طرف بپیچید. با انگشتان دست خود، ژل را از ریشه ها گرفته تا نوک ها، به طور مساوی در اطراف سر خود پخش کنید. در آخر، انتهای مو را نگه دارید، موهای خود را بکشید و سپس رها کنید تا اجازه دهید فرها تا ریشه ها برگردند.

قدم دوم: از دیفیوزر روی ریشه مو استفاده کنید

  • سشوار خود را روی حرارت کم یا متوسط ​​و سرعت متوسط ​​تنظیم کنید.
  • دیفیوزر را درست روی ریشه ها قرار دهید و درست از پشت گردن خود شروع کنید. بگذارید موهایتان به طور طبیعی خشک شود. دیفیوزر را تا زمانی که همه ریشه ها خشک نشدند، حرکت دهید.

قدم سوم: نرم کردن و پایان دادن به کار

  • یک قطره از پماد را به اندازه نخود روی کف دست خود بگذارید و دستان خود را به هم مالش دهید.
  • موهای خود را از جلو چنگ بزنید، گویی که موی دم اسبی بسته اید، دستان خود را از خط مو تا انتها ببرید. سپس فر را رها کنید. این به شما کمک می کند تا ژل های پخش نشده را از بین ببرید. پوست سر خود را در ریشه ها ماساژ دهید تا پر و حجیم شود.

منبع:

realsimple

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی