ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

21 راه برای تقویت رابطه از راه دور

تقویم فارسی اندروید

با داشتن پیامک و ویدئو کنفرانس، به نظر می رسد که حفظ یک رابطه از راه دور آسان تر از همیشه است. تماس های از راه دور دیگر لوکس و گران قیمت نیستند. روزهایی که آنها تماس گرفتن با دیگران سخت و پر هزینه بود، مدت هاست گذشته است.

زوج های در مسافت طولانی مجبور نیستند با تحویل پستی، منتظر خبری که در بهترین حالت چهار روز از آن گذشته است، باشند.

اکنون دیگر حتی در روزهایی نیستیم که عزیزانمان وقتی از سر کار به خانه می آیند، ایمیلشان را چک کنند. پیام‌ رسانی فوری ما را به یکدیگر متصل نگه می‌ دارد، حتی زمانی که در حال خرید، کار، بازی، تماشای فیلم و کارهای دیگر هستیم.

رابطه از راه دور

با این حال، همانطور که هر کسی که یک رابطه از راه دور دارد به شما می گوید، فناوری نمی تواند همه چیز را در یک رابطه از راه دور جبران کند.

بسیاری از روابط از راه دور با وجود فقدان نزدیکی فیزیکی منظم، هنوز از نظر عاطفی دشوار به نظر می رسند.

مردم اغلب فکر می کنند که رابطه از راه دور هرگز جواب نمی دهد. ممکن است شریک یا خانواده شما دلسرد شود و برخی از بهترین دوستانتان ممکن است به شما بگویند که اگر در نهایت دل شکسته شدید، آن را خیلی جدی نگیرید.

بسیاری از چیزها به دلیل مسافت اضافی ممکن نیست – هیچ کس نمی تواند قول دهد که آسان خواهد بود. همه چیز ممکن است پیچیده شود و ممکن است گاهی اوقات احساس تنهایی و غمگینی کنید.

با این حال، فاصله اضافی ساده ترین چیزها را نیز شیرین می کند. توانایی گرفتن دست طرف مقابل، غذا خوردن با هم پشت یک میز، احساس لمس یکدیگر، قدم زدن با هم، بوییدن موهای همدیگر… این آرزوهای کوچک می توانند ناگهان در یک رابطه از راه دور معنای بیشتری داشته باشند.

روابط از راه دور ممکن است سخت باشد اما آنها نیز شگفتی های خاص خود را دارند.

21 نکته در مورد چگونگی حفظ یک رابطه از راه دور

اگر می خواهید رابطه از راه دور خود را به نتیجه برسانید، این نکات را امتحان کنید:

1. از ارتباط بیش از حد خودداری کنید

عاقلانه نیست که بیش از حد «چسبنده» باشیم و مالکیت داشته باشیم. شما دو نفر واقعاً مجبور نیستید 12 ساعت در روز با هم ارتباط برقرار کنید تا رابطه را ادامه دهید. بسیاری از زوج ها فکر می کنند که باید فاصله را با انجام کارهای بیشتر جبران کنند. این درست نیست و فقط ممکن است اوضاع را بدتر کند. به زودی از “دوست داشتن” یکدیگر خسته می شوید.

به یاد داشته باشید: کمتر، هم زیاد است. شما فقط خود را خسته می کنید. این واقعاً استفاده از لحظات مناسب در نقاط مناسب است.

2. به آن به عنوان یک فرصت نگاه کنید

“اگر می خواهید با هم زندگی کنید، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه جدا از هم زندگی کنید.”

آن را به عنوان یک سفر یادگیری برای هر دوی خود ببینید. این فرصتی برای شماست تا عشق خود را به یکدیگر ثابت کنید. طبق یک ضرب المثل چینی “طلای واقعی از آزمایش آتش نمی ترسد.” به جای اینکه فکر کنید این رابطه از راه دور شما را از هم جدا می کند، باید باور داشته باشید که از طریق این تجربه، هر دوی شما حتی قوی تر به هم پیوند خواهید خورد.

ترجیح می‌ دهم اینجا باشم، دور از تو اما احساس نزدیکی داشته باشم، نه اینکه به تو نزدیک باشم اما احساس کنم واقعاً دورم.

3. چند قانون اساسی برای مدیریت انتظارات خود تنظیم کنید

هر دوی شما باید در طول این رابطه از راه دور انتظارات خود را از یکدیگر روشن کنید. تعدادی قوانین اساسی را تنظیم کنید تا هیچ یک از شما کارهایی را انجام ندهید که طرف مقابل را غافلگیر کند.

به عنوان مثال، آیا شما دو نفر منحصر به فرد هستید؟ آیا رفتن طرف مقابل به قرار ملاقات خوب است؟ سطح تعهد شما چقدر است؟ بهتر است در مورد همه این موارد با یکدیگر رک باشید.

4. سعی کنید به طور منظم و خلاقانه ارتباط برقرار کنید

هر روز به یکدیگر «صبح بخیر» و «شب بخیر» بگویید و احوالپرسی کنید – این یک امر ضروری است. علاوه بر این، سعی کنید شریک زندگی خود را در مورد زندگی و اتفاقات آن به روز کنید، هر چند بعضی از چیزها ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسند.

برای ارتقای رابطه خود، هر از چند گاهی برای یکدیگر تصاویر، کلیپ های صوتی و ویدیوهای کوتاه ارسال کنید. با انجام این نوع تلاش، باعث می‌ شوید که طرف مقابل احساس کند که مورد علاقه و توجه است.

5. با یکدیگر کثیف صحبت کنید

تنش جنسی بدون شک یکی از مهمترین مسائل بین زوجین است. میل جنسی به نوعی مانند چسبی است که از جدا شدن هر دو طرف جلوگیری می کند. نیاز جنسی نه تنها بیولوژیکی بلکه عاطفی نیز هست.

شعله های آتش را با ارسال متن های تمسخر آمیز پر از کنایه های جنسی و توصیف های تحریک آمیز برای یکدیگر روشن نگه دارید. جناس های جنسی نیز بسیار خوب کار می کنند.

6. از موقعیت های “خطرناک” اجتناب کنید

اگر از قبل می دانید که باشگاه رفتن یا نوشیدن مشروب یا با گروه دوستانتان در اواخر شب بیرون رفتن باعث نارضایتی شریک زندگی تان می شود، پس باید یا 1. این کار را انجام ندهید یا 2. از قبل به همسرتان بگویید تا به او اطمینان دهید.

شما نباید اجازه دهید این نوع مسائل بین شما ایجاد شود زیرا فقط باعث نگرانی یا مشکوک شدن شریک زندگی شما می شود و البته بسیار ناراحت می شود زیرا آنها احساس ناتوانی می کنند که کنترلی بر موقعیت ندارند.

شما می توانید با بیرون رفتن از محل کار یا قرار ملاقات با فردی از گذشته خود که بدون اینکه متوجه شوید شما را دوست داشته، قربانی تله های خود شوید. قبل از وارد شدن به یک موقعیت خطرناک، باید خطرات را بشناسید.

به قلب خود گوش دهید اما فقط به آن تکیه نکنید. مطمئن شوید که به ذهن خود نیز گوش می دهید.

7. کارهایی را با هم انجام دهید

با هم یک بازی آنلاین انجام دهید. یک مستند را با هم در یوتیوب تماشا کنید. آهنگی را در اسکایپ به اشتراک بگذارید در حالی که دیگری گیتار می نوازد. با هم تماس تصویری بگیرید و با هم قدم بزنید. با هم به خرید آنلاین بروید و برای یکدیگر هدایایی بخرید.

شما واقعاً باید در این مورد خلاق و خودجوش باشید.

8. کارهای مشابه انجام دهید

کتاب، سریال تلویزیونی، فیلم، موسیقی، اخبار و غیره را به یکدیگر توصیه کنید. وقتی چیزهای مشابهی را می‌ خوانید، تماشا می‌ کنید و گوش می‌ دهید، موضوعات مشترک بیشتری برای صحبت در مورد آنها خواهید داشت.

حتی اگر جدا از هم زندگی می کنید، داشتن تجربیات مشترک خوب است.

رابطه از راه دور

9. با یکدیگر دیدار کنید

هر رابطه از راه دور با بازدیدها غنی می شود.

بعد از این همه انتظار و اشتیاق و پرهیز، بالاخره برای انجام همه چیزهای کوچک مانند بوسیدن، دست گرفتن و غیره یکدیگر را ملاقات می کنید. این موارد برای زوج هایی که در روابط راه دور نیستند معمولی است اما برای زوج های از راه دور خاص تر و صمیمانه تر است.

10. هدفی در ذهن داشته باشید

آیا قرار است برای مدت طولانی از هم دور باشیم؟» “در مورد آینده چطور؟” اینها سوالاتی است که باید از خود بپرسید.

در واقع یک زوج نمی توانند برای همیشه در یک رابطه راه دور بمانند. در نهایت، همه ما باید به آرامش برسیم.

پس با هم برنامه ریزی کنید. یک جدول زمانی تنظیم کنید، زمان‌ های تخمینی را از هم جدا و زمان‌ ها را با هم مشخص کنید و یک هدف نهایی ترسیم کنید.

مهم این است که شما دو نفر در یک مسیر باشید و اهداف یکسانی داشته باشید. به طوری که حتی اگر در یک فضا و منطقه زمانی یکسان زندگی نمی کنید، هر دوی شما همچنان انگیزه دارید که در یک جهت به سوی آینده ای که یکدیگر را شامل می شود، تلاش کنید.

11. از زمان تنهایی خود و با دوستان و خانواده خود لذت ببرید

شما تنها هستید، اما نباید احساس تنهایی کنید اگر خود را دوست داشته باشید. شما مجبور نیستید اجازه دهید دنیای شما حول محور شریک زندگی شما بچرخد – شما هنوز خودتان، دوستان و خانواده خود را دارید. این زمان را برای انجام کارهای بیشتر با دوستان و خانواده خود اختصاص دهید. بیشتر به باشگاه بروید. یک سرگرمی جدید پیدا کنید. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد که شریک زندگی شما را درگیر نمی کند.

12. با یکدیگر صادق باشید

در مورد احساس ترس، ناامنی، حسادت، بی علاقگی و هر چیز دیگری صحبت کنید. اگر سعی کنید چیزی را از شریک زندگی خود پنهان کنید، آن راز دیر یا زود از درون نابود می کند. سعی نکنید به تنهایی با همه چیز کنار بیایید. با یکدیگر رک و صادق باشید. اجازه دهید شریکتان به شما کمک کند و حمایت لازم را از شما ارائه دهد. بهتر است مشکل را در مرحله اولیه آن بررسی کنیم تا زمانی که خیلی دیر شده است بخواهیم آن را فاش کنیم.

13. برنامه های یکدیگر را بشناسید

دانستن اینکه طرف مقابل چه زمانی مشغول و آزاد است مفید است. تا بتوانید در زمان مناسب پیامک ارسال کنید یا تماس برقرار کنید. وقتی شریکتان در وسط کلاس است یا در نیمه راه یک جلسه کاری است، نباید مزاحم شوید. اطمینان حاصل کنید که از رویدادهای کوچک و بزرگ هر فردی در زندگی او آگاه هستید، مثلاً میان ترم ها و امتحانات دانشگاه، سفرها و جلسات کاری مهم، مصاحبه های شغلی و غیره. به خصوص اگر در مناطق زمانی مختلف زندگی می کنید، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند.

14. فعالیت های رسانه های اجتماعی یکدیگر را پیگیری کنید

در فیسبوک و اینستاگرام از یکدیگر عکس هایی پست کنید. برای یکدیگر توییت بفرستید. یکدیگر را در فیس بوک تگ کنید. بگذارید بدانند که شما اهمیت می دهید. در دنبال کردن همدیگر خونسرد باشید.

15. یک شیء شخصی به طرف مقابل هدیه دهید

خاطرات قدرت دارند فرقی نمی کند چه چیزی باشد، یک آویز، یک حلقه، یک جاکلیدی، مجموعه ای از آهنگ ها و ویدیوها یا یک شیشه عطر. اقلام روزمره برای ما معنا دارند، چه متوجه باشیم چه نباشیم. همه ما سعی می کنیم خاطرات را در چیزهای مادی ذخیره کنیم تا وقتی ذهنمان از کار افتاد، همچنان بتوانیم به چیزی نگاه کنیم یا آن را نگه داریم که به ما کمک می کند خاطراتمان را به خاطر بیاوریم. به همین دلیل است که چیزی بسیار ساده می تواند برای یک فرد بسیار معنی داشته باشد، در حالی که دیگران ممکن است ارزش کمی در آن ببینند یا اصلاً ارزشی در آن قائل نباشند.

عشق

16. یک برنامه پیام رسانی خوب نصب کنید

این بسیار مهم است زیرا پیامک رایج ترین و متداول ترین راه ارتباطی شما دو نفر است. شما به یک برنامه پیام رسانی خوب در تلفن های خود نیاز دارید که اجازه تعاملات فراتر از کلمات و شکلک ها را بدهد.

برخی از پیام رسان ها استیکرهای شیطنت آمیز و بسیار خنده دار دارند که استفاده از آن برای کاربرانش رایگان است. گاهی اوقات، برنامه ها مجموعه های استیکرهای رایگان را برای تبلیغات ارائه می دهند.

17. هدیه خود را پست کنید

برای یکدیگر کارت پستال و نامه های عاشقانه دست نوشته ارسال کنید. هر از گاهی در سراسر جهان برای یکدیگر هدایایی بفرستید. تحویل گل در روز تولد، سالگرد و روز ولنتاین. آنلاین خرید کنید و یکدیگر را با تی شرت های جذاب، لباس زیر و مواردی از این دست غافلگیر کنید.

18. مثبت بمانید

شما باید دائماً انرژی مثبت را به رابطه از راه دور تزریق کنید تا آن را زنده نگه دارید. بله، انتظار می‌ تواند دردناک باشد و گاهی اوقات احساس تنهایی می‌ کنید اما باید به خود یادآوری کنید که شاهنامه آخرش خوش است.

یک ترفند خوب برای مثبت ماندن این است که همیشه شکرگزار باشید. سپاسگزار باشید که کسی را دارید که دوستش دارید، کسی که شما را نیز دوست دارد. برای چیزهای کوچک سپاسگزار باشید. برای سلامتی و امنیت یکدیگر سپاسگزار باشید.

19. یکدیگر را در جریان دوستان و خانواده یکدیگر قرار دهید

این به شما کمک می کند تا فرهنگ و ارزش های یکدیگر را بشناسید. دانستن عادات کوچک یکدیگر به ایجاد تفاهم و ایجاد اعتماد متقابل کمک می کند.

صحبت کردن در مورد خانواده و دوستان به شما مسائل بیشتری را برای صحبت کردن می دهد. بهترین چیزی که می توان در مورد آن صحبت کرد شایعات و رسوایی ها است.

20. در صورت امکان تماس تصویری داشته باشید

زیرا گاهی اوقات نگاه کردن به چشمان یکدیگر و شنیدن صدای یکدیگر می تواند دوباره همه چیز را خوب کند.

تماس ویدیویی اگرچه شبیه با هم بودن نیست اما بهترین کاری است که می توان برای آرامش در یک رابطه از راه دور انجام داد.

21. نام حیوانات خانگی را به یکدیگر بدهید

چون ناز است این کبوتر دوست داشتنی من است. داشتن اسامی خاص برای یکدیگر که فقط برای یکدیگر محفوظ است، دلگرم کننده است. شنیدن آن یک کلمه با عشق روحیه ما را بالا می برد و دوباره احساس اطمینان به هم می کنیم.

حرف آخر

عشق مانند نیرویی است که خارج از کنترل شماست. عشق فقط اتفاق می افتد. همین امر در مورد خاموش کردن این احساسات صدق می کند، حتی زمانی که در نیمه راه در سراسر کشور شغل عالی پیدا می کنید.

هیچ یک از ما انتظار نداریم در یک رابطه از راه دور باشیم اما اگر در چنین رابطه ای هستید، فقط باید از یک موقعیت دشوار حداکثر استفاده را ببرید. این توصیه‌ ها برای روابط از راه دور به شما کمک می‌ کند زمانی که جدا از یکدیگر زندگی می‌ کنید قوی و شاد بمانید.

منبع:

lifehack

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی