اطلاعات جالب و مفيد

15 کالج زبان برتر برای ایرانیان در فرانسه

تقویم فارسی اندروید

برای کسانی که مایل به تحصیل در دانشگاه های فرانسه هستند، کالج زبان در فرانسه می تواند حکم شاه کلیدی باشد. چرا که آنها از این طریق به راحتی و به سرعت می توانند زبان فرانسوی را یاد گرفته و سپس با اخذ مدرک زبان برای پذیرش از دانشگاه های معتبر فرانسه مهیا شوند. ضمن اینکه از طریق همین کالج زبان می توان به ویزای تحصیلی فرانسه دست یافت و از مزایا و امتیازات مهم آن نیز مثل اخذ اقامت فرانسه، به همراه بردن اعضای خانواده، امکان کار دانشجویی تا 20 ساعت و غیره بهره مند شد. همواره بهترین مشاوره های مهاجرتی به هر مقصدی را می توانید از تیم کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دریافت کنید.

چرا کالج زبان در فرانسه؟

شاید با شنیدن کالج زبان در فرانسه این سوال برایتان مطرح شود که برای یادگیری زبان فرانسوی چه نیازی است که به کشور فرانسه سفر کرد؟ واقعیت این است که هر ساله هزاران نفر برای گذراندن کورس های زبان فرانسوی عازم این کشور می شوند که بیشترین تعداد متقاضیان حضور در کالج های زبان فرانسه را نیز دانش آموزان و دانشجویانی تشکیل می دهند که علاقه مند تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. آنها به دلایل زیر برای گذرانده دوره زبان به کالج زبان در فرانسه می روند:

 • یادگیری زبان فرانسوی حدقل در سطح B2 برای پذیرش از دانشگاه های فرانسه الزامی است.
 • متقاضیان از این طریق می توانند به گواهی معتبر مهارت زبان مثل DALF، DELF، DCL و یا TCF دست یابند.
 • یادگیری زبان فرانسه در خود کشور فرانسه می تواند پروسه یادگیری را آسانتر و سریعتر بکند.
 • سبب آشنایی متقاضیان با فرهنگ، تاریخ و آداب و سنن فرانسوی ها می شود.
 • از نزدیک با امکانات و شرایط تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی آشنا شوند.
 • با یادگیری زبان فرانسه در فرصت های شغلی نیز در این کشور به روی شما باز می شود.

شرایط ثبت نام در کالج زبان در فرانسه

کلا پذیرش از کالج زبان در فرانسه نیز یک پروسه چند مرحله ای است. اول از همه متقاضی بایستی از بین کالج های مختلف، کالج زبان مورد نظرش را انتخاب بکند. برای این امر نیز قبل از همه بایستی محل کالج، سطح شهریه، شرایط پذیرش، مدت کورس و موارد دیگر را ارزیابی کرد. سپس متقاضی درخواستش را به همراه مدارک ضروری به کالج زبان مربوطه ارسال می کند و در صورت موافقت کالج است که متقاضی هزینه ثبت نام و شهریه کورس زبان را پرداخت کرده و سپس برایش تاییدیه ثبت نام صادر می شود. بالاخره پس از دریافت پذیرش از کالج زبان در فرانسه حالا متقاضی می تواند از طریق مراجعه به سفارت فرانسه، اخذ وقت مصاحبه، ارایه مدارک لازم برای اخذ ویزای خودش اقدام بکند. پس کل فرآیند پذیرش از کالج زبان در فرانسه به شرح زیر است:

کالج زبان در فرانسه

با این توضیح حالا به سراغ شرایط پذیرش از کالج زبان در فرانسه می رویم. با اینکه کالج های زبان ممکن است در برخی جزییات با هم تفاوت داشته باشند ولی در حالت کلی، شرایط پذیرش از کالج های زبان در فرانسه از قرار زیر است:

 1. سن متقاضی بالای 18 سال باشد.
 2. متقاضی دارای حداقل مدرک دیپلم باشد.
 3. معدل متقاضی بالای 16 باشد.
 4. سطح زبان متقاضی حداقل A2 باشد.
 5. متقاضی از تمکن مالی کافی برخوردار باشد.

بهترین کالج های زبان در فرانسه

در سراسر کشور فرانسه بیش از 140 کالج زبان وجود دارد و تقریبا در هر شهر و منطقه ای می توان این کالج ها را یافت. مثلا از بهترین مناطق فرانسه برای یادگیری زبان فرانسوی می توان به شهرهای زیبایی مثل پاریس، مونپلیه، تولوز، مارسی، نایس، لیون، گرنوبل و غیره اشاره کرد. اما آیا با بهترین کالج های زبان در فرانسه 2024 نیز آشنا هستید؟ معمولا بهترین کالج های زبان بر طبق معیارهایی مثل کیفیت آموزشی، تعداد دوره های تحصیلی، تعداد دانشجویان، تعداد اساتید و مربیان، هزینه تحصیلی و غیره تعیین می شود که برای سال 2024 از قرار زیر است:

رتبه کالج زبان در فرانسه
1 Home Language International
2 TASIS Les Tapies
3 Alpadia Paris-Igny
4 Centre International d’Antibes CIA
5 Village Camps Ardeche
6 IH Nice
7 Azurlingua School
8 Lines Valbonne Summer
9 Sprachcaffe Nice
10 Riviera French Institute
11 France Langue Nice
12 Accord language school Paris
13 Megeve International Language Camps
14 Eurocentres Paris
15 LSI Paris

انواع کورس کالج زبان در فرانسه

پیش از اقدام برای ثبت نام در کالج زبان فرانسه بد نیست که ابتداء با انواع کورس ها یا دوره های زبان در این کالج ها آشنا شوید. کورس های زبان در کالج زبان فرانسه پاسخگوی نیاز دانشجویان متقاضی فراگیری این زبان از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته است. معمولا دانشجویان با توجه به سطح زبانشان تعیین سطح شده و مطابق 6 سطح CEFR به گروه های کوچکی دسته بندی می شوند. بر همین اساس نیز آنها یکی از کورس های زیر را انتخاب می کنند:

 • کورس زبان فرانسوی فشرده شخصی: شامل 30 درس در هفته با ترکیب دروس جنرال فرنچ و کارگاه های توسعه مهارتی در گروه کوچک
 • کورس زبان فرانسوی فشرده: شامل 27 درس در هفته متشکل از دروس جنرال فرنچ، کارگاه های توسعه مهارتی و آموزش خصوصی در گروه های کوچک
 • کورس زبان فرانسوی نیمه فشرده: شامل 17 درس در هفته متشکل از دروس جنرال فرنچ و آموزش خصوصی در گروه های کوچک
 • کورس های زبان فرانسه برای کارآموزان یا دانشجویان دانشگاه: با هدف آشنایی با فرهنگ فرانسه و آموزش زبان فرانسوی شامل 12 درس در هفته
 • کورس های خصوصی
 • کلاس های عصرگاهی زبان فرانسه
 • کورس آمادگی DELF و DALF: این کورس در ست 1 هفته قبل از آزمون DELF و DALF برگزار می شود.

هزینه کورس های کالج زبان در فرانسه

یکی از موضوعات مهمی که همواره مورد توجه علاقه مندان و متقاضیان تحصیل در کالج های زبان فرانسه است، هزینه دوره های این کالج هاست. هزینه مذکور نیز از کالجی به کالج دیگر و نیز بسته به نوع کالج، نوع کورس آموزشی، تعداد دروس و … متفاوت است. معمولا سطح هزینه ها در کالج های معروف فرانسه بسیار بالاتر از بقیه کالج هاست. حداقل هزینه هفتگی نیز از مبلغ EUR 150 (یورو) شروع می شود و رنج قیمتی از 1000 تا EUR 5000 (یورو) برای کورس 6 ماهه زبان متغیر است.

شرایط ویزا برای حضور در کالج زبان در فرانسه

از آنجایی که دوره های زبان در کالج های فرانسه جزء دوره های بلند مدت بیش از 90 روز محسوب می شود. از همین رو نیز متقاضیان این دوره ها برای حضور در این کالج ها نیازمند اخذ ویزای دانشجویی فرانسه از نوع بلند مدت یا تای D هستند. آنها با اخذ این ویزا که به ویزای VLS- TS فرانسه نیز معروف است می توانند به اقامت فرانسه دست یافته و همچنین ضمن آموزش زبان در این کشور به کار نیمه وقت هم بپردازند. برای آشنایی با کلیه مراحل و مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی فرانسه می توانید از خدمات مشاوره رایگان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

 

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی