مد و زيبايي

14 رایحه شناخته شده تقویت کننده جنسی

تقویم فارسی اندروید

یکی از سرگرم کننده ترین چیزها در مورد عطر، قدرت آن در هدایت و تقویت میل جنسی است اما تحریک میل جنسی دقیقاً با چه بویی ممکن است؟ اگرچه رایحه ذهنی است اما علم در پس آن چه در مردان و زنان برانگیختگی را تایید می کند و در حالی که شما احتمالاً جذب هر بویی می شوید که شما را به یاد معشوقتان می اندازد، نکات خاصی وجود دارد که باعث واکنش بیوشیمیایی می شود. بنابراین، در حالی که بسیاری از عطرها ممکن است شما را تحریک کنند، این رایحه‌ ها محرک‌ های تقویت‌ کننده جنسی هستند.

تقویت‌ کننده جنسی

کریستن کوین کاسترو، بنیانگذار Los Feliz Botanics می‌ گوید: «از نظر من، دو نوع عطر تقویت‌ کننده جنسی وجود دارد: حیوانی و ادویه‌ ای. ما در ذات خود حیواناتی هستیم و با عقیم‌ سازی مدرن محیط‌ هایمان، تنها منطقه‌ ای که واقعاً می‌ توانیم به غرایز، شهود و سیستم لیمبیک خود متصل کنیم، در رابطه جنسی و حسی است.» کاسترو خاطرنشان می کند که عطرهای حیوانی لزوماً نباید مشک های مشتق شده از حیوانات باشند. او می‌ گوید: «امروزه، تقاضا برای مشک‌ های گیاهی بیشتر شده است.» بسیاری از گل‌ ها را هم می‌ توان حیوانی در نظر گرفت، زیرا سنگریزه های ذاتی در وجود خود دارد. سنگریزه به عطر بُعد می بخشد و پیچیدگی خاکی به آن می بخشد که ادعا می شود گیرنده های لذت را در انسان افزایش می دهد.

نکته: با اسپری کردن عطر در پشت گردن و یا حتی به موهای خود، هر زمان که حرکت می کنید، رایحه آن تشدید می شود.

ممکن است در مورد قدرت شهوانی گیاهان، سبزیجات و غذاها که به طور طبیعی رایحه دارند (همه موادی که اساس عطرهای موجود در بازار امروزی را تشکیل می‌ دهند) تردید داشته باشید اما اگر این واقعیت را در نظر بگیرید که میل از مغز شروع می شود، منطقی است که پاسخ های عصبی مشخصی به محرک های بویایی وجود دارد. رایحه‌ های زیر قرن‌ هاست که به‌خاطر خواص تقویت‌ کننده‌ جنسی خود شناخته شده‌ اند و مطالعات علمی اخیر نشان می‌ دهد که شهرت آن‌ ها شایسته است.

1. یاسمن

ثابت شده است که یاس هشیاری را افزایش می دهد و خلق و خو را بهبود می بخشد که هر دو ممکن است میل جنسی شما را افزایش دهند. در سنت های هندو و مسلمانان، یاس به عنوان “عطر عشق” شناخته می شود ادعا می‌ شود که این عطر یکی از قوی‌ ترین رایحه‌ های غرایز جنسی است که انواع مختلفی از مشک حیوانی را تقلید می‌ کند. یک گل شیرین و لطیف.

2. گل رز

کاسترو خاطرنشان می کند که گل رز حاوی ایندول است، یک مولکول معطر که در تجزیه و فضولات مدفوع یافت می شود. اگرچه توصیف آن کمی بد است، اما این رایحه به عطر بوی خوش می دهد. به علاوه، مطالعه‌ ای در سال 2015 نشان داد که روغن گل رز می‌ تواند یک محرک قوی برای مردان باشد. این یک آرام‌ کننده طبیعی است و روغن گل رز همچنین ممکن است کمرویی را کاهش دهد که آن را برای آزاد کردن اصل لذت عالی می‌ کند. رایحه گل رز مخملی و تند است.

3. وانیل

وانیل شیرین و همچنین یک داروی بالقوه برای غرایز جنسی است. مشخصات نوستالژیک آن به شدت آرامش بخش است که ممکن است به شما کمک کند آرامش داشته باشید و احساس راحتی کنید. وانیل سبک، شیرین و به نشانه موفقیت است.

4. زنجبیل

زنجبیل که بومی آسیا است، یک ریشه تند است که ثابت شده است به عنوان یک مکمل، تسترون مردانه را افزایش می دهد. زنجبیل دارای خواص درمانی بسیار دیگری است و به دلیل افزایش گردش خون، کمک به درمان سردرد و تسکین ناراحتی معده شناخته شده است. رایحه ای تند و تیز دارد.

5. آمبرت یا مشک گل خطمی

به گفته کاسترو، این مشک گیاهی، رایحه های حیوانی مرتبط با برانگیختگی را تقلید می کند. مطالعات آمبرت را به‌ عنوان یک داروی تقویت‌ کننده جنسی تایید می‌ کنند. آمبرت که بومی آسیا و استرالیاست، یکی از پرطرفدارترین عطرهای موجود در بازار است. یک رایحه پیچیده با ته رنگ های آجیلی و کمی کنیاک و چرم.

6. شامپاکا

شامپاکا یک گل استوایی عجیب و غریب مربوط به ماگنولیاهای گلدار، آنقدر قوی است که به عنوان یک رایحه تک نت استفاده می شود. کاسترو خاطرنشان می کند که خواص گرم کنندگی آن باعث ایجاد رایحه ای تند و تیز می شود. در طب آیورودا، شامپاکا به عنوان یک عنصر مقوی جنسی استفاده می شود. گلی تند با کمی سدر.

7. زعفران

زعفران که در ایران، هند و یونان کشت می‌ شود، رفتار جنسی را افزایش می‌ دهد، اگرچه نتایج متفاوت است. رایحه ای شگفت انگیز گلی شیرین با رایحه عسل و تنباکو.

8. چوب صندل

طب آیورودا مدت‌ هاست که چوب صندل را برای اهداف محرک آن مورد احترام و ارزش قرار می‌ دهد. یک بررسی در سال 2020 ویژگی‌ های تقویت‌ کننده جنسی چوب صندل را تأیید می‌ کند. این یکی از اسانس‌ های گران‌ است. چوب صندل دارای خواص درمانی زیادی است و ممکن است مشکلات خلقی و گوارشی را نیز درمان کند. رایحه ای کرمی و شیری با ته بوی چوبی.

9. اسطوخودوس

یک بررسی در سال 2019 نشان داد که اسطوخودوس میل جنسی را در زنان افزایش می دهد که به دلیل اثرات آرام بخش آن مشهور است. اسطوخودوس یک آرامش بخش طبیعی است که ممکن است به شما کمک کند احساس راحتی و اعتماد به نفس داشته باشید. رایحه ای گلی با پایه ای شبیه کافور.

10. نعناع فلفلی

برخی از زنان حتی ادعا می کنند که نعناع فلفلی می تواند به دستیابی به ارگاسم های متعدد کمک کند و یک محرک اثبات شده است. نعناع فلفلی که به دلیل ویژگی های نیروبخش خود شناخته می شود، اغلب به عنوان یک محرک گیاهی استفاده می شود. رایحه ای کره ای با ته بوی منتول.

11. کدو تنبل

یک مقاله در سال 2014 گزارش داد که کدو تنبل، دیگر رایحه خوشبو، واکنش شهوانی را در مردان تحریک می کند. کدو تنبل مانند وانیل با نوستالژی و راحتی همراه است و می تواند باعث ایجاد احساس خانه و کانون گرم شود. رایحه ای غنی، خامه ای و تند.

12. مرکبات

پرتقال تلخ سرشار از آنتی اکسیدان هاست و مرکبات به عنوان یک ماده تقویت کننده جنسی استفاده شده است. اخیراً رایحه های لیمو و لیموترش در عطرها پخش می شود و بوی تازگی را ارائه می دهد. ترکیبی از بوی تلخ و گرم.

13. زنبق دره

یک مطالعه معروف و بحث‌ برانگیز در سال 2003 نشان داد که اسپرم گیرنده‌ های بویایی دارد که به خوبی به زنبق دره پاسخ می‌ دهند. این گل‌ ها و مانند آن اغلب با بهار مرتبط هستند و اغلب در دسته‌ های عروسی استفاده می‌ شوند. رایحه ای شیرین و کرمی گلی.

14. دارچین

در مطالعات حیوانی ثابت شده است که دارچین تند و احیا کننده، برانگیختگی را فعال می کند و تقویت کننده جنسی است. دارچین فواید مشهور زیادی دارد و گفته می شود که خلق و خو را بهبود می بخشد و قند خون را کاهش می دهد. رایحه ای دودی و تند با ته بوی شیرین.

اگرچه این داروهای تقویت‌ کننده جنسی ثابت‌ شده برای همیشه وجود داشته‌ اند، کاسترو می‌ گوید عطرسازان در حال یافتن راه‌ های جدیدی برای استخراج اسانس‌ ها هستند که می‌ تواند «لایه‌ ها و ابعاد جدیدی برای بازی» به آن اضافه کند. این بدان معناست که این عطرها ممکن است جذاب‌ تر شوند. او می‌ گوید: «همانطور که شراب‌ ها برای قرن‌ ها وجود داشته‌ اند، هنوز رویکردهای جدید، روش‌ های کشاورزی، استخراج و فرآیندهای کهنه‌ سازی وجود دارد.

هنگامی که صحبت از استفاده از عطر برای تقویت ویژگی های تقویت کننده جنسی به میان می آید، کاسترو شما را تشویق می کند که سرگرم شوید و خلاق باشید. او می‌ گوید: «فراتر از نبض استاندارد، وقت گذاشتن برای استفاده از عطر در قسمت داخلی ران‌ ها و دکلته می‌تواند خلق و خو را تنظیم کند.» استفاده از مقداری روی کف دست‌ ها و گذراندن دست‌ ها از میان موهایتان، تمرکز روی پوست سرتان در پشت گردن، عطر را در حین حرکت آزاد می‌ کند. در نهایت مهم نیست که عطر خود را در کجا به کار می برید، چند لحظه نفس عمیق بکشید و با عطر و خودتان ارتباط برقرار کنید.

منبع:

byrdie

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی