ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

14 راه ساده برای ارتباط صمیمانه با همسر

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

در اینجا آنچه زوجین برای برقراری ارتباط با یکدیگر انجام می دهند آمده است. غیرمعمول نیست که زوجین دوره هایی را تجربه می کنند که کمی دور از هم هستند یا چندان به هم نزدیک نمی شوند. شاید آنها در اثر کار، یا تمرکز بر بچه ها یا فقط سرگرمی با حیوانات خانگی اینطور از هم دور شده اند. مهم این است که شما برای ترمیم آن چه کاری انجام می دهید: آیا مسئله را نادیده می گیرید و امیدوارید که این مسئله خود به خود حل شود؟ یا اینکه ادامه می دهید تلاشی آگاهانه برای اتصال مجدد و ارتباط صمیمانه با همسر خود انجام می دهید؟

ارتباط صمیمانه با همسر

ما از زوجین خواستیم کارهای کوچک و ساده ای را که به طور منظم انجام می دهند برای احساس نزدیکتر بودن به یکدیگر با ما به اشتراک بگذارند. ممکن است بخواهید برخی از ایده های آنها را امتحان کنید.

1. کمی زودتر از خواب برخیزید تا با هم قهوه یا صبحانه بخورید

وقتی هر دو بیرون از خانه کار می کنید، بیدار شدن و انجام وظایف کاری آسان است. شما حتی اگر این به معنای کمی زودتر برخاستن باشد، زمان لازم دارید تا قبل از جدا شدن و شروع روز به هم وصل شوید. گاهی اوقات وقت خود را صرف پخت و پز و صحبت کنید، یا فقط آن را ساده بگذرانید و وقت بیشتری برای صحبت داشته باشید.

رابطه زناشویی

2. یک مراسم صبحگاهی سالم (و خنده دار) ایجاد کنید

در برنامه صبحگاهی تان چیزی مهیا کنید که برای طرف مقابل تان جذاب باشد و همین به راحتی می تواند هم روحیه شما را بهتر کند و هم باعث شود ارتباط صمیمانه با همسر خود برقرار کنید. کمی خنده اول صبح می تواند هر دوی شما را تا نیمه روز سرحال نگه دارد.

3. سلام و خداحافظی کنید مهم نیست چگونه باشد

وقتی از خانه بیرون می آیید و وقتی به خانه برمی گردید، با بوسه به یکدیگر سلام کنید. همچنین قبل یا بعد از غذا خوردن حتماً بوسیدن کسی که غذا را پخته است فراموش نکنید. این سنت نشانه ای است که شما را به هم نزدیک تر می کند. همچنین به یکدیگر پیام کوتاه دهید… شب بخیر بگویید و رویاهای شیرین برای هم آرزو کنید.  با همیشه بوسیدن هنگام سلام و خداحافظی، جرقه عشق بین خودتان را زنده نگه دارید.

4. یادداشت برای یکدیگر را در جاهای مختلف خانه پنهان کنید

یک سری کارت پستال بخرید، رنگ آنها را رنگ کنید و سپس برای همسرتان پیام بنویسید. آنها را در جاهایی رها کنید که انتظار ندارد آنها را پیدا کند. ترکیبی از غافلگیری، نیت مثبت و پیام متفکرانه باعث ایجاد ارتباط در دنیای پیام های اغلب دیجیتالی می شود. حتی می توانید یکی از آنها را به محل کارش فرستاده یا در کشوی جورابش، در قسمت داشبورد ماشینش و داخل کفش های کتانی مورد علاقه اش پنهان کنید.

ارتباط صمیمانه با همسر

5. زمان دو نفره تان را به بعد از خواب بچه ها موکول کنید

هفته ای دو شب را فقط برای خود رزرو کنید. از وقتی پدر و مادر شدید، برای ایجاد ارتباط صمیمانه با همسر خود مطمئن شوید که این زمان را هر هفته برای خود کنار می گذارید. ممکن است برای بعضی ها یکنواخت به نظر برسد اما با وجود بچه ها در اطراف تان، هر دو آن زمان را با هم آرزو می کنید. این به شما فرصتی می دهد تا بتوانید به عقب برگردید و دوباره وصل شوید.

6. دلایل خاصی را که به خاطرشان از یکدیگر سپاسگزار هستید نام ببرید

قبل از به خواب رفتن، از همدیگر به خاطر هر کاری که در طول روز برای همدیگر انجام دادید و باعث می شود احساس دوست داشته شدن، مراقبت و دیده شدن داشته باشید، تشکر کنید. این کار را هر روز قبل از خواب انجام دهید. این به یک عادت خوب تبدیل شده است، باعث می شود احساس قدردانی و محبت کنید.

7. شام پنجشنبه شب ویژه را در خانه برنامه ریزی کنید

سعی کنید یک شب در هفته یک برنامه شام ویژه داشته باشید. اگر می توانید دو نفره تهیه شام را به عهده بگیرید اگر هم قرار است یک نفر آشپزی کند، نفر دوم می تواند کنارش بنشیند و در حین کار با او صحبت کند. به همین راحتی می توانید ارتباط صمیمانه با همسر خود ایجاد کنید به شرطی که این یک بار در هفته را تبدیل به یک رسم خانوادگی کنید.

8. صبح روز جمعه از قطع کردن صدای زنگ آیفون، گوشی و تلفن ثابت مطمئن شوید

متعهد شوید كه صبح های یكشنبه را در رختخواب بگذرانید و آن را “صبح روز تعطیل” بنامید. وقتی روزنامه می خوانید، نوشیدنی های صبحانه خود را بنوشید و فقط به هم نزدیک شوید، صفحه نمایش گوشی در این روز اصلاً مجاز نیست. انجام ندادن “هیچ کاری” برای چهار یا پنج ساعت در ابتدا برای شما باید یک دستور باشد. طولی نمی کشد که شما مشتاقانه منتظر خاموش کردن دنیای خارج و ناپدید شدن در کل صبح در کنار یکدیگر باشید.

صمیمیت

9. چیزهای کوچک را جشن بگیرید

“ماهگردها” را به یاد بسپارید و اگر برایتان سخت است، هر 5 ماه یکبار جشن کوچکی برگزار کنید. این جشن می تواند یک دوش یا ماساژ مخصوص در کنار شام یا کیکی خاص باشد.

10. آهنگ های احمقانه برای خود بخوانید

یک آهنگ صبحانه و شام طراحی کنید که هر روز صبح و شب برای یکدیگر بخوانید. همچنین آهنگی در حال راه رفتن که وقتی بیرون می روید داشته باشید و وقتی از هم دور می شوید آهنگ خداحافظی بخوانید.

11. نمایش اسلایدی از عکس های خانوادگی قدیمی در تلویزیون و حفظ خاطرات خود

در تلویزیون های هوشند کنونی می توانید تنظیم کنید تا عکس های تصادفی را از تلفن هایتان، از آلبوم های انتخاب شده یا فقط به طور کلی نمایش دهد. بنابراین این عکس ها در حالی که در طول روز، بعد از ظهر یا عصر به دنبال کار خود هستید، در تلویزیون ظاهر می شوند. دیدن تصاویر قدیمی سرگرم کننده است و می تواند به مرور خاطرات و داستان های سرگرم کننده منجر شود.

شریک زندگی

12. به کار، سرگرمی یا اشتیاق یکدیگر علاقه واقعی نشان دهید

ممکن است شما به عنوان زوج علایق کاملاً متفاوتی با هم داشته باشید. به طور مثال شما هنرمند باشید و همسرتان شرکتی باشد اما شما باید همیشه در مورد روزهایتان، پروژه هایتان و اتفاقاتی که می افتد هر چقدر هم برای هم ناآشنا به نظر برسد، صحبت کنید. این قسمت مهمی از ازدواج است. نشان دادن علاقه به اشتیاق شریک زندگی خود بسیار مفید واقع می شود.

13. با هم مدیتیشن کنید

شاید ابتدا به نظر سخت یا حتی مضحک برسد اما بعد از مدتی شما دوست خواهید داشت که با هم مدیتیشن کنید. وقت گذاشتن در صبح برای مدیتیشن یک روش واقعاً خوب برای آماده شدن برای یک روز شلوغ و بیش از حد برنامه ریزی شده است و بعد از آن همیشه احساس می کنید با یکدیگر ارتباط بیشتری برقرار می کنید.

14. یک میان وعده برای هم بیاورید

اگر هر دو بیرون از خانه کار می کنید و گاهی اوقات غذا خوردن یا نوشیدن را برای ساعت ها فراموش می کنیدمی توانید در طول روز برای یکدیگر با عشق تنقلات ببرید. این فقط برای یک دلیل است که نشان می دهد به هم عشق می ورزید. اگر چیزی برای او می فرستید برایش یک یادداشت عاشقانه بگذارید.

منبع:

huffpost

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی