انرژی مثبت موفقيت در زندگي

13 راهکار ساده برای داشتن زندگی شاد

تقویم فارسی اندروید

شادی زمانی که به آن فکر می کنید ممکن است موارد زیادی در آینده نزدیک به ذهن تان برسد. تعطیلات رویایی سال بعد، ارتقا رتبه در محل کار، نوزادی که در راه است یا داشتن دوستان جدید در زندگی خود اما شادی می تواند تمام چیزهای کوچکی باشد که در زمان حال به دست آوره اید. با هفت گنج همراه باشید تا رهکارهای ساده مان را برای داشتن زندگی شاد با شما در میان بگذاریم.

  • برای داشتن یک زندگی شاد فاکتورهای کمی نیاز دارید که تمام آن را باید در درون تان بیابید. ( مارکوس اورلیوس آنتونیوس )
  • از آن جا که با داشتن یک زندگی شاد می توانید اوقات بهتری به دیگران اهدا کنید پس یک معامله ی خوب با آن ها خواهید داشت. ( النور روزولت )

زندگی شاد

۱- یک دقیقه قدردانی

یک دقیقه با خود خلوت کنید و ببینید که چه نکات مثبتی را در زندگی خود دوست دارید؟ بودن شریک زندگی تان یا اعضای خانواده تان یا کار مورد علاقه تان که در آن مشغول هستید بهانه های خوبی برای قدردانی و شاد بودن هستند.

۲- قدر خودتان را بدانید

دوستان یا شریک زندگی تان چه چیزی را در شما تاثیرگذارتر و زیباتر از بقیه ی موارد می دانند؟ بابت آن از خودتان ممنون باشید و آن را به خاطر داشته باشید تا احساس شادی کنید. و زندگی شاد و بهتری داشته باشید.

۳- رابطه داشتن زندگی شاد و کمک به دیگران

برای 5 دقیقه وقت تان را به دیگران اختصاص دهید. از گوش دادن به درد دلشان گرفته تا مشاوره دادن یا وقت گذراندن با آن ها می تواند تاثیر خوبی بر شما بگذارد.

۴- سرعت کمتر برای 3 دقیقه

کمی سرعت خود را هنگام راه رفتن یا رانندگی کم کنید و به جای اینکه در برنامه ها و افکارتان غرق باشید کمی با خود به اطراف تان دقت کنید. زیبایی های دور و برتان را تماشا کنید و برای 3 دقیقه از دنیای درهم و شلوغ ذهن تان فاصله بگیرید. این می تواند خود یک گام موثر در داشتن زندگی شاد باشد.

۵- لبخند بزنید

کسانی که در برخورد با شما لبخندتان را دریافت کند احساس بهتری داشته و قطعا رفتار بهتری با شما خواهند داشت. پس برای لبخند زدن به دیگران پیش قدم باشید.

۶- دیگران را خوشحال کنید

یک لبخند یا یک آغوش بزرگ یا یک هدیه دوست داشتنی می تواند دیگران را خوشحال کرده و متقابلا به شما نیز برای داشتن زندگی شاد انگیزه بدهد.

۷- برنامه هایی برای شادی داشته باشید

زمانی که از خواب بیدار می شوید برای خود برنامه هایی داشته باشید که بتواند شما را شاد کند. می توانید کمی با حیوانات دوست داشتنی خیابان خوش گذرانده و به آن ها غذا بدهید و یا کمی با دوستانتان باشید. یا غذای خوبی بخورید. هر کاری که می دانید حس بهتری به شما می دهد را انجام دهید.

۸- ملاقات با دوستان

خودتان برنامه هایی ترتیب بدهید تا با کسانی که دوست شان دارید زمان بگذرانید. منتظر آن ها نمانید. خودتان پیش قدم شوید و آن ها را برای یک شام دوستانه یا کمی قدم زدن دعوت کنید.

۹- پذیرفتن چیزهای جدید

چیزهای جدید می تواند به شما برای داشتن یک زندگی شاد کمک کند. یک آهنگ جدید گوش کنید یا یک فیلم جدید ببینید یا ورزش جدیدی را امتحان کنید. این دنیا پر از چیزهای جالبی است که منتظر هستند تا شما کشف شان کنید. اگر از منطقه امن تان فاصله بگیرید و به تجربه های تازه کسب کنید حتما احساس بهتری خواهید داشت.

۱۰- عادت های بیهوده را ترک کنید

با خودتان خلوت کنید و ببینید که چه کارهایی را تنها از روی عادت انجام می دهید یا از آن ها خوشتان نمی آید. سعی کنید کمتر به آن ها زمان داده و به مسائلی بپردازید که هم ضروری تر باشند و هم به آن ها علاقه داشته باشید. ترک عادات بیهوده می تواند یک زندگی شاد و جذاب به شما ارائه کند.

۱۱- دو دقیقه خنده

ساده ترین چیزی که می تواند استرس شما را از بین برده و برای تان یک زندگی شاد به ارمغان بیاورد خنده است. می توانید کلیپ های ویدئویی خنده دار را نگاه کنید و یا به جک های دوستان تان گوش دهید.

۱۲- بیشتر فکر کنید

به جای تصمیمات عجولانه که می توانند شما را به دردسر انداخته و زندگی را به کام تان تلخ کنند سعی کنید بیشتر فکر کنید و بهتر تصمیم بگیرید. بی گدار به آب نزنید و اگر عادت دارید بدون فکر کاری را انجام دهید روی این عادت تان کار کنید و آن را رفع کنید.

۱۳- از آفتاب لذت ببرید.

کمی بایستید و چشمان تان را ببندید و تنها از نور آفتاب لذت ببرید. نور آفتاب می تواند شادی بخش باشد. این را امتحان کنید و خودتان نتیجه اش را ببینید. تنها یک دقیقه زمان کافی است.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی