روانشناسی سبك زندگي موفقيت در زندگي

12 چیزی که نباید بابت آنها احساس شرمندگی کنید.

هرکس چیزهایی دارد که از آنها خجالت می کشد. در حقیقت چیزهایی در زندگی ما وجود دارد که ما هر روز از آنها خجالت می کشیم. اگر می خواهید در زندگی پیشرفت کنید یا به خوشبختی برسید، 12 مورد وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. آگاهی از این موارد واقعا می تواند زندگی شما را تغییر دهد و به شما کمک کند تا بابت شان احساس شرمندگی نکنید. در واقع خواندن این مطلب موجب می شود هر آنچه هستید را با غرور بیان کرده و با شرمندگی چیزی را از دیگران پنهان نکنید.

احساس شرمندگی

1. زمان شخصی

اگر می خواهید هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی سالم باشید بهتر است برای خودتان وقت صرف کنید. این نکته ای کاملا ضروریست. پس هرگز به خود اجازه ندهید بابت آن احساس شرمندگی کنید.

2. نشان دادن احساسات

هنگامی که احساسات خود را نشان می دهید بیشتر شبیه به یک انسان می شوید. همچنین باعث می شود که در نظر دیگران دوست داشتنی تر به نظر برسید. هیچکس دوست ندارد با کسی که مانند یک ربات عمل می کند برخورد داشته باشد. شما نباید بابت نشان دادن احساسات تان دچار شرمندگی شوید. شما با خودتان صادق هستید و بدین شکل دیگران نیز راحت تر به شما اعتماد می کنند.

احساس شرمندگی

3. دوستان و خانواده

گاهی اوقات اطرافیان تان سعی می کنند به شما بگویند چه کاری انجام دهید و از چه کاری اجتناب کنید. هیچگاه اجازه ندهید کسی برای شما تصمیم بگیرد. درستش این است که شما تصمیمی بگیرید و دیدگاه دیگران را از آنان جویا شوید.

4. شغل

مردم به کارهایشان افتخار می کنند. خوب است که شما کاری معتبر داشته باشید اگرنه ممکن است دیگران به خاطر شغل تان کاری کنند که شما احساس شرمندگی کنید. اما نکته مهم این است که شما برای خودتان زندگی می کنید و حرف های دیگران نباید تاثیری در روحیات تان داشته باشد. هرگز نباید بابت شغل تان شرمسار باشید.

5. بخشیدن دیگران

حتی اگر کسی کاری وحشتناک در حق شما انجام داده، راحت ترین کار این است که ببخشید و عبور کنید به جای آنکه همیشه عصبانی باشید. هدف زندگی این است که همیشه شاد باشید و این با وجود عصبانیت همیشگی به سادگی ممکن نیست. یادگیری و آموختن برای شما و اطرافیانتان خیلی بهتر است بنابراین اجازه ندهید کسی شما را از انجام کاری بترساند.

شرمندگی

6. داشتن امید

گاهی اوقات اطرافیان به شما می گویند امید داشتن برای چیزی بسیار احمقانه است. شما برای امیدوار بودن نباید احساس شرمندگی کنید. گاهی اوقات امید داشتن تنها راه نجات آدمیان از مخمصه است.

7. خوش بین بودن

هنگامی که شما خوش بین هستید مردم بدون شک به شما انگ ساده لوحی می زنند یا صفات منفی دیگری را به آن می افزایند. به این نظرات گوش ندهید. هنگامی که شما انتظار نتیجه ای مطلوب از چیزی را دارید به احتمال زیاد آن را دریافت می کنید. به همین ترتیب اگر شما انتظار نتیجه ای منفی داشته باشید احتمال رخ دادنش افزایش می یابد.

8. خودت باش

هیچ مشکلی با خودتان نداشته باشید و از خودتان بودن نترسید. اینکه منحصر به فرد باشید بهتر از این است که کپی دست چندمی از دیگران جلوه کنید. اینکه همه وانمود کنند کسی دیگر هستند می تواند فشار بسیار زیادی را به جامعه وارد کند که شدیدا خطرناک است.

شرمندگی

9. احساس شرمندگی برای اشتباهات گذشته

هر کسی اشتباه می کند. اگر مدام از انجام اشتباه بترسید یا خودداری کنید نمی توانید تجربه ای به دست آورید. از اشتباهات گذشته خود شرمسار نباشید و حتی در مواجهه با این اشتباهات باز هم شاد زندگی کنید.

10. بدن تو

برخی از مردم تصور غلطی دارند که یا باید بدن کاملی داشته باشند و یا خود را از نظرها پنهان کنند. این دیدگاه کاملا پوچ است. شما باید به کسی که هستید و بدنی که دارید افتخار کنید. هرگز اجازه ندهید کسی شما را به خاطر ظاهرتان مسخره کند و نباید بابت نظرات دیگران شرمنده باشید.

11. غذا خوردن

گاهی اوقات مردم نظرات شان درباره غذایی که می خورند را به دیگران تحمیل می کنند. ممکن است دیگران به عنوان رژیم غذایی به شما پیشنهاد دهند که دسر نخورید و یا وعده های غذایی تان را کم کنید. اگر گرسنه هستید هر چه که دوست دارید بخورید. اگر کسی در این مورد به شما احساس بدی می دهد از او بخواهید که دخالت نکند.

شرمندگی

12. تلاش سرسختانه

برخی اوقات تلاش و سرسختی برای امری که غیر ممکن به نظر می رسد مورد تمسخر و سرزنش قرار می گیرد. شما نباید بابت تلاشی که می کنید خجالت بکشید بلکه باید بدانید تلاش نکردن خجالت آور است. حتی وقتی احساس می کنید احتمال ضعیفی برای موفقیت وجود دارد باز هم دست از کوشش برندارید.

در پایان از هیچ چیزی درباره خود شرمنده نباشید. حتی اگر اشتباه باشد شما باید از این اشتباه درس بگیرید. در نهایت به فردی که به آن تبدیل شده اید افتخار خواهید کرد. با پیروی از این مراحلی که گفته شد می توانید بیاموزید که دقیقا همان کاری را انجام دهید که دوست دارید تا زندگی شادی در پیش داشته باشید.

منبع : viralnovelty

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی