جاذبه هاي جهان طبيعت و گردشگري

10 کشور اروپایی با کمترین بازدیدکننده سالانه

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

10 کشور اروپایی با کمترین بازدید سالانه

آمار مسافران که سالانه به شهر های اروپایی سفر می کنند مدام توسط شرکت های هواپیمایی یا دیگر ارگان های مسافربری چک شده و آمارهای کلی آن اطلاع رسانی می شود. شهرهایی مانند پاریس، لندن و بارسلونا سالانه ده ها میلیون توریست را به خود جذب می کنند. درحالی که برخی شهر ها حتی کمتر از 11000 توریست سالانه دارند. شهرهایی که بازدید بالایی دارند قطعا تورم و نرخ های سنگین تری هم برای توریست ها آماده کرده اند و به قولی شما باید خودتان را برای خدمات لوکس و البته گران آماده کنید. این درحالی است که شهرهای دیگری هم هستند که کمتر دیده شده و به چشم می آِیند با این حال می توانند لحظات خوبی را برای تان رقم بزنند. در این مقاله 10 کشور اروپایی که کمترین بازدید ها را به خود اختصاص داده می شود را با هم مرور می کنیم.

لوکزامبورگ

  1. لوکزامبورگ با 905000 بازدیدکننده در سال

در بین آلمان و فرانسه کشوری وجود دارد به نام لوکزامبورگ که کوچک است اما با ثروت های بسیار زیاد خود شناخته می شود. آشپزی در این کشور اهمیت زیادی داشته و قطعا در تاریخ آن جایگاه والایی دارد. این کشور می تواند مناظر جذاب و لذت بخشی برای تان داشته باشد درحالی که نوشیدنی های خوبی هم در آن سرو می شود. این کشور جزو 10 کشور اروپایی با کمترین بازدیدکننده سالانه می باشد.

صربستان

  1. صربستان با 810000 بازدیدکننده در سال

صربستان در یکی از سه کشور جدا شده از بخش یوگلاسوی بوده است. با جنگ وحشیانه ای که در سال 1990 رخ داد این بخش تکه تکه شد و به علاوه به علت جنگ دشواری ها و سختی های زیادی را متحمل گشت. واقعیتی که وجود دارد این است که این کشور حتی کمتر از برخی شهرستان ها بازدیدکننده دارد و این شرم آور است.

ایسلند

  1. ایسلند با 673،000 بازدیدکننده در سال

یک جزیره کوچک در وسط اقیانوس اطلس شمالی با نام ایسلند که جمعیت 320000 نفر را دارد . ایسلند مملو از چشمه های آب گرم و چشمه های آب معدنی است و آبشارهای زیبا و چشم نواز و نهنگ های تماشایی و یخچال های طبیعی این جزیره قطعا می تواند برای خیلی ها جذاب باشد. به همین علت است که این جزیره توریست هایی به اندازه دوبرابر جمعیت کل خود دارد اما هنوز هم در جدول آماری بازدیدکننده ها این آمار جز کمترین هاست.

بوسنی و هرزگوین

  1. بوسنی و هرزگوین با 439،000 بازدید کننده در سال

نام بوسنی هنوز هم برای خیلی ها تصاویری از درگیری و جنگ را تداعی می کند. این کشور شاهد جنگ بین المللی در سال 1990 بوده است که رو به وخامت گذاشته و پس از آن در 20 سال گذشته این کشور شرایط دوستانه و صلح آمیزی داشته است. با این حال یکی از کشورهای کمتر توسعه یافته اروپاست که علوم سیاسی شکننده ای دارد و مستعد جنگ و متلاشی شدن است. با این حال اگر به این کشور علاقه داشته باشید هیچ جایی جذاب تر از شهر سارایوو نیست.

مقدونیه

  1. مقدونیه با 351000 بازدیدکننده در سال

جمهوری مقدونیه یوگلاسوی را نباید با منطقه یونانی مقدونیه اشتباه گرفت. این کشور به تازگی دارد استقلال خود را از نام یوگلاسوی پیدا می کند با این حال هنوز هم جز کشورهای اروپایی است که بازدیدکننده های کمی را به خود جذب میکند. این کشور ترکیب قومی جالبی از مسیحی مقدونیه و آلبانی مسلمان تشکیل می دهد و می توان مدعی بود که تعداد گردشگران آن در حال افزایش است.

موناکو

  1. موناکو با 292000 بازدیدکننده در سال

کوچکترین شهرستان دولت موناکو ممکن است در سال تنها 292000 بازدیدکننده دریافت کند. آخرین آمار ما نشان می دهد که توریست های ثروتمند و قدرتمند بیشتر در سال های اخیر میل به بودن در این کشور داشته اند. این کشور هرج و مرج زیادی ندارد و در کنار آن قایق های بادبانی که برای توریست ها قرار داده شده است می تواند لحظات آرام و جذابی برای تان بسازد. موناکو جذابیت های توریستی از قبیل موزه اقیانوس شناسی موناکو را در خود دارد که می تواند ارزش بازدید داشته باشد.

سان ماریو

  1. سان ماریو با 139000 بازدیدکننده در سال

سان ماریو آنقدر کوچک است که به راحتی روی نقشه دیده نمی شود. این کشور تنها با 690 کیلومتر مربع بازدید زیادی را به خود اختصاص نمی دهد. البته افراد زیادی هم هستند که در مسیر خود یک شب در سان ماریو مانده اند اما در این آمار محاسبه نمی شوند. این کشور دارای 9 شهر است.

بلاروس

  1. بلاروس با 119000 بازدیدکننده در سال

بلاروس که با نام آخرین دیکتاتوری اروپا شناخته می شود این کشور با روابط سیاسی خود به مرور تقلیل رفته و از مساحت آن کم شده است می تواند آرامش را به بازدیدکننده ها ارائه بدهد با این حال جذابیت توریستی چندانی ندارد که برای شان جذاب باشد. به علاوه پایتخت این کشور با نام مینسک یک شهرستان جذاب و دلپذیر است که می تواند برای چند روز شما را سرگرم کند.

لیختن اشتاین 10 کشور اروپایی با کمترین بازدیدکننده سالانه

  1. لیختن اشتاین با 54000 بازدیدکننده در سال

لیختن اشتاین تنها 36000 نفر جمعیت دارد. و مساحت آن نیز تنها 160 کیلوکتر مربع است. این کشور با اندازه 1.5 برابری سان فرانسیسکو در بالای کوه های آلپ در سوئیس و اتریش می باشد. فادوتس پایتخت آن بوده و مناظر جالبی مانند یک قلعه می باشد که محل اقامت شاهزاده لیختن اشتاین بوده است.

مولدووا

  1. مولدووا با 11000 بازدیدکننده در سال

این کشور کمترین تعداد بازدیدکننده را در اروپا به خود اختصاص می دهد. یکی از دلایل این موضوع راه سخت رسیدن به این کشور است. به علاوه این کشور هیچ جاذبه توریستی ندارد. به علاوه بخشی از این کشور یک جمهوری جدایی طلب است که قصد دارد به روزهای پرشکوه جماهیر شوروی بازگردد. پس امنیت نیز در این کشور متزلزل است. این کشور جزو 10 کشور اروپایی با کمترین بازدیدکننده سالانه میباشد.

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی