سبك زندگي مطالب اختصاصي

10 نشانه ای که دوست واقعی را از دشمن جدا می کند.

تقویم فارسی اندروید

این روزها یافتن و شناختن یک دوست واقعی گاهی بسیار سخت می شود. ممکن است شما کسانی را در اطرافتان داشته باشید که در ظاهر دوست شما هستند اما در باطن نفرت و احساسات خصمانه ای نسبت به شما دارند. ممکن است عمیق ترین افکار و احساسات خود را با کسی در میان بگذارید و او رازهای شما را نزد دیگران افشا کرده و رفتاری توهین آمیز با شما داشته باشد. به طور قطع چنین رفتاری از یک دوست واقعی سر نخواهد زد. دشمنی که در لباس دوست با شما مراوده دارد سعی می کند به طرق مختلف آرامش تان را بر هم بزند. با خواندن این مقاله به 10 نشانه پی خواهید برد که هرگز در یک دوست واقعی مشاهده نمی کنید. در صورت مشاهده این علائم هر چه زودتر رابطه تان را با طرف مقابل برهم بزنید.

دوست واقعی

1. توهین کردن به دیگران

اینجور افراد معمولا دیگران را در سطح پایینی می بینند. توهمات خود را باور دارند و به طور آشکار به همه حمله می کنند. طرف مقابل تان اگر یک دوست واقعی نباشد به طور مخفیانه به خاطر شکست های شما جشن می گیرد. او توانایی های شما را به سخره گرفته و از هر فرصتی برای سرگرم شدن استفاده می کند.

2. متخصص در به اشتباه انداختن شما

او همواره تلاش می کند فریبتان دهد و شما را در اعتقاداتتان دچار شک و تردید کند. او تمام مسائل را به گونه ای جلوه می دهد که ناچار شوید خود را سرزنش کنید.

3. نیاز به توجه تمام وقت

کسی که دوست واقعی شما نباشد تنها چند ثانیه پس از دیدارتان شما را از یاد می برد در صورتی که خود انتظارات فراوانی از شما دارد. اگر با شما کاری داشته باشد مدام تماس می گیرد و برایتان پیغام می گذارد. او انتظار دارد شما به طور تمام وقت به یاد او باشید اما هنگامی که شما به او نیاز دارید به یکباره ناپدید می شود.

دوست واقعی

4. ایجاد احساس ناخوشایند در قالب یک دوست واقعی

یک دوست واقعی همواره سعی می کند شما احساس کنید چیزی عمیق درونتان وجود دارد و این باعث اعتماد به نفس تان می شود. اگر کسی به جز این با شما رفتار می کند قطعا انگیزه های پنهانی دارد و دوستی خطرناک محسوب می شود.

5. بی احترامی در قالب شوخی

هرگاه شما از حرف های او احساس ناراحتی می کنید او به راحتی می گوید که شوخی کرده است. در واقع او حرفهای ناپسند خود را در قالب شوخی به شما انتقال می دهد.

6. چشمداشت

او هیچ مشکلی ندارد که در عرض چند ساعت ملاقات تمام وقایع زندگی اش را برایتان بازگو کند. همچنین اصرار دارد که حتما کاری برای شما انجام دهد. این کار می تواند چیزی مانند خرید از فروشگاه باشد. اگر او یک دوست واقعی نباشد انتظار دارد که چند برابر کاری که برایتان انجام می دهد را برایش جبران کنید. اگر زندگی اش را برایتان تعریف می کند توقع دارد که شما هم همین کار را انجام دهید و می خواهد از جزئیات زندگی تان سر در آورد.

دوست واقعی

7. لذت بردن از بدبختی شما

هنگامی که شما اطلاعاتی منفی از خود را به اشتراک می گذارید و به اصطلاح با او درد دل می کنید، او عطش بیشتری برای شنیدن نشان می دهد. شاید شما خیال کنید که می خواهد برایتان دلسوزی کند اما در واقع او دارد از شنیدن بدبختی شما لذت می برد در حالیکه تظاهر به مراقبت از شما می کند.

8. عدم تحمل چالش

اگر می خواهید از حسن نیت او مطمئن شوید کافیست یک قدم به عقب بردارید آنوقت خواهید دید او چگونه عقب نشینی می کند. زمانی که از او سوالی بپرسید ابتدا شگفت زده شده و سپس خشمگین خواهد شد. او هیچگونه چالشی را تاب نمی آورد.

9. بی احساس بودن

وقتی شما مشکلی را از طرف خود مطرح می کنید او بلافاصله مراجعه به مشاور را پیشنهاد می دهد هرچند در خلوتش بابت ناراحتی تان جشن می گیرد. از سویی دیگر وقتی او مشکلی دارد و شما مشاوره می دهید او به راحتی همه چیز را از ذهنش پاک می کند گویی هیچ حسی به حرف های شما ندارد.

دوست واقعی

10. ارائه راهکارهای مسموم

او در مواقع حساس به شما راهکارهای مسموم ارائه می دهد و نگران نیست که چه قدر ممکن است روی شما و تصمیم تان تاثیر بگذارد. ممکن است نظر او زندگی شما را عوض کند اما در نهایت او مسئولیت هیچ چیز را بر عهده نخواهد گرفت.

حالا زمان تصمیم گیریست. آیا دوستان شما چنین ویژگی هایی دارند؟ اگر چنین است به روابط مسموم خود پایان دهید و دوستانی جدید برای خود برگزینید.

منبع : viralnovelty

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی