انرژی مثبت سبك زندگي موفقيت در زندگي

چگونه حال بد خود را در 60 ثانیه دگرگون کنید.

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

همه انسان ها دچار حال بد می شوند و این اجتناب ناپذیر است اما این چیزیست که باید از آن عبور کنید. اگر می خواهید خودتان را از بین ببرید می توانید به حال بد خود دامن بزنید اما اگر به فکر سلامتی تان هستید بهتر است به فکر چاره باشید. ما در این مقاله به شما می گوییم چگونه در 60 ثانیه حال بد خود را بهبود ببخشید و اگر فرصت بیشتری دارید راهکار 5 دقیقه ای را برای رفع حال بد شما پیشنهاد می کنیم. اگر حال و روز بسیار بدی دارید می توانید همه راه ها را امتحان کرده و با هم ترکیب شان کنید. ببینید کدام یک با شما مطابقت دارند اما سعی نکنید همه راه ها را همزمان با هم انجام دهید.

حال بد

60 ثانیه برای تغییر حال بد به خوب

1. روشن کردن شمع: شاید باور نکنید اما نگاه کردن به نور خیره کننده شمع می تواند به سادگی حال بد شما را بهبود ببخشد.

2. رنگ سبز: نگاه کردن به رنگ سبز می تواند خلق و خوی شما را عوض کند. اگر به جنگلی سبز دسترسی دارید که فرد خوش شانسی هستید اگر ندارید، خیره شدن به یک دیوار سبز رنگ، گیاهان و یا هر چیز سبز رنگی می تواند حالتان را خوب کند.

3. رویا پردازی: زمانی که شما موفقیت خود را تجسم کرده یا به خوشبختی تان فکر می کنید، احساس بهتری خواهید داشت. این کار ذهن شما را از شک و ناراحتی و هرگونه حال بد دور کرده و در وضعیت روانی بهتری قرار می دهد.

4. خوردن شکلات: شکلات راهکار ساده ایست. می توانید با کمی خوردن شکلات به راحتی خلق و خوی خود را تغییر دهید.

5. گل ها: گلهای مختلف، رنگ های شاد و دلفریبی دارند و نگاه کردن و لذت بردن از این رنگ های زیبا می تواند تغییری اساسی در حال بد هر کسی ایجاد کند.

6. آدامس جویدن: وقتی آدامس می جوید، خلق و خوی شما به یکباره ناپدید می شود. شاید این راه حلی موقتی باشد اما وقتی به راهکاری سریع احتیاج دارید، روشی فوق العاده در دسترس و راحت است.

7. اسطوخدوس یا پرتقال: عطرهایی با اسانس اسطوخدوس یا پرتقال به شما این امکان را می دهند تا احساس خوبی داشته باشید. این اسانس های ضروری را خریداری کرده و با خود همراه داشته باشید تا ببینید چگونه در تغییر حال بد شما موثر خواهند بود.

8. تحرک: پیاده روی کردن، دویدن، شنا کردن یا هرگونه تحرک و فعالیتی می تواند به بهتر شدن احساس شما کمک کند. پس به محض احساس ناراحتی محل را ترک کرده و خود را به فعالیت هایی از این دست مشغول نمایید.

9. لبخند زدن: باور کنید یا خیر، وقتی لبخند می زنید ناخودآگاه احساس بهتری پیدا خواهید کرد. در اتاقی بنشینید و به دیوار لبخند بزنید. این روش را حتما امتحان کنید و اطمینان داشته باشید که جواب می دهد.

چگونه حال بد خود را در 5 دقیقه تغییر دهید.

1. شکرگزار باشید: هر زمان که حال بد بر شما مستولی می شود سعی کنید بر داشته هایتان تمرکز نمایید. هر آنچه که دارید هرچند کوچک باشد لایق سپاس و شکرگزاری است. داشته هایتان را کوچک و بی ارزش نشمارید.

2. تغییر لباس: لباس پوشیدن می تواند مانند یک ترفند عمل کند. اگر سعی کنید لباس های مورد علاقه خود را بپوشید علاوه بر شیک شدن می تواند حس خوبی به دنبال داشته باشد.

3. ماجراجویی: داشتن خلق و خوی ماجراجویانه اصلا بد نیست. اگر دچار حال بد شدید، یک استراحت 5 دقیقه ای به خود دهید و فکر کنید چه کاری را همیشه دوست داشتید انجام دهید سپس برای آن کار برنامه ریزی انجام دهید.

4. خندیدن: از قدیم گفته اند خنده بر هر درد بی درمان دواست. خنده مانند یک دارو عمل می کند و در کمترین زمان می توانید احساس بهتری داشته باشید.

5. مراقبه: شما می توانید دعا کردن و یا مدیتیشن را امتحان کنید. هر دو می توانند افکار منفی را از ذهن شما پاک کرده و آرامش را برایتان به دنبال داشته باشند.

6. ماساژ: اگر دوستی دارید که می تواند شانه های شما را ماساژ دهد که بسیار فرد خوش شانسی هستید. در غیر این صورت به سراغ صندلی های ماساژ رفته و 5 دقیقه ماساژ بگیرید. پس از آن شاید تعجب کنید که چه قدر حالتان بهتر شده است.

7. موفق باشید: پیدا کردن کاری که در آن بسیار خبره هستید اصلا کار سختی نیست. هرچه بیشتر در زندگی موفق شوید، اعتماد به نفس بالاتری پیدا خواهید کرد. حتی اگر موفقیت تان کوچک هم باشد باز هم موفقیت حساب می شود. این موفقیت ها باعث می شوند شما همیشه شاد باشید. دفعه بعد که احساس بدی داشتید سعی کنید فورا به سراغ کاری بروید که در آن فوق العاده هستید.

8. حیوانات خانگی: سگ یا دیگر حیوانات خانگی می توانند بلافاصله استرس و تنش را کاهش دهند. دوست داشتن و عشق ورزیدن به آنها، فورا حالتان را خوب می کند.

9. تماس فیزیکی: ارتباط انسانی یک مسئله بسیار قدرتمند است. وقتی شریک زندگی شما با دستانش شما را نوازش می کند خواهید دید که به چه سادگی حال بد و غم دنیا از شما دور می شود.

10. خلوت کردن: همیشه نباید اطراف کسی باشید. گاهی اوقات با خود خلوت کنید تا با افکارتان تنها باشید. این می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

11. گوش دادن به موسیقی: اینکه موسیقی بر روح و روان انسان تاثیر می گذارد جای انکاری ندارد. یک موسیقی پیدا کنید که واقعا شما را خوشحال می کند. همیشه آن را به همراه داشته باشید تا به هنگام خستگی و ناراحتی بتواند در 5 دقیقه حالتان را خوب کند.

12. کمک به دیگران: هنگامی که به دیگران کمک می کنید درحالیکه آنها در وضعیت سخت تری نسبت به شما قرار دارند، غیر ممکن است حالتان بهبود پیدا نکند.

13. از یک پتو استفاده کنید: شاید در کودکی آن را تجربه کرده باشید اما واقعا پوشش پتو می تواند به انسان حس امنیت دهد.

14. لذت بردن از چیزهای کوچک: برخی اوقات شما موفقیت های بزرگی در زندگی دارید و گاهی نیز موفقیت هایی کوچک کسب می کنید. شما باید حتی از پیروزی های کوچک تان نیز لذت ببرید. یاد بگیرید از هر چیز کوچک و بزرگی به یک اندازه لذت ببرید تا زندگی شادتری داشته باشید.

 

منبع : viralnovelty

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی