خودرو دانش و فناوری

نسل بعدی پژو بدون نياز به راننده

نسل بعدی پژو 508 قرار است از سیستم راننده خودکار استفاده نماید...
تقویم فارسی اندروید

نسل بعدی پژو 508 قرار است از سیستم راننده خودکار استفاده نماید. راننده خودکار یا سیستم‌های سلف درایوینگ بدون نیاز به دخالت راننده می‌توانند تا حدود زیادی، وظایف راننده را برعهده بگیرند. بدین ترتیب، علاوه بر آسایش و راحتی بیشتر، می‌توان ایمنی بالاتری را نیز انتظار داشت.

پژو 508
نسل جديد پژو 508

پژو نیز قصد دارد در موج دوم خودروهای خودران، بعد از مرسدس، آئودی، ب ام و، ولوو و فولکس و پیشروانی چون گوگل وارد این حیطه شود. به گفته کارلوس تاوارز، مدیر عامل گروه پژو سیتروئن، سیستم‌های کمک راننده، یک گام اساسی برای نزدیک‌تر شدن به دوره رانندگی تمام خودکار می‌باشند.

به گفته سخنگوی پژو، سیستم جدید فرمان بدون نیاز به راننده، کنترل ترمزهای خودکار در شرایط ترافیک سنگین و سیستم‌های کمکی رایج و معمولی‌تری نظیر پارک خودکار و کروز کنترل تطبیقی و هشدار خروج از خط در پژو 508 آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نسل جدید پژو 508 در سال 2017 معرفی می‌شود و از پلتفرم ماژولار EMP2 استفاده خواهد کرد. البته مشخص نیست که نام آن 509 خواهد بود یا خیر. در هر صورت تا سال 2017، احتمالاً بسیاری دیگر از شرکت‌های خودروسازی پیشروی جهان، از فناوری‌های رانندگی خودکار استفاده خواهند نمود.

نسل جديد پژو 508
نسل جديد پژو 508
منبع:پدال

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی