جاذبه هاي جهان طبيعت و گردشگري طبیعت و حیوانات

میگوهای دندان‌پزشک ، عجیب‌ترین جاذبه حیات وحش اندونزی+ تصاوير 

راسل لامان ۱۳ ساله که به اندونزی سفر کرده‌، در تجربه‌ای شگفت‌انگیز توانست میگوهای جزایر بالی را فریب دهد و از آنها برای تمیز کردن دندان‌هایش استفاده کند...
تقویم فارسی اندروید

راسل لامان ۱۳ ساله که به اندونزی سفر کرده‌، در تجربه‌ای شگفت‌انگیز توانست میگوهای جزایر بالی را فریب دهد و از آنها برای تمیز کردن دندان‌هایش استفاده کند.

ميگوي دندانپزشك -7ganj.ir

راسل لامان، نوجوان ۱۳ساله که با خانواده‌اش برای گذراندن تعطیلات به اندونزی سفر کرده‌اند، در تجربه‌ای شگفت‌انگیز توانست میگوهای جزایر بالی را فریب دهد و از آنها برای تمیز کردن دندان‌هایش استفاده کند.

این میگوها که به میگوی رفتگر (Cleaner shrimp) مشهورند، برای گذران زندگی خود به دهان ماهی‌های بزرگ می‌روند و با خودرن انگل‌هایی که در میان دندان‌های ماهی‌ها جا خوش کرده‌اند هم خود را سیر می‌کنند و هم دهان ماهی‌ها را تمیز می‌کنند.

راسل لامان هم با تقلید رفتار ماهی‌های منطقه، میگوی رفتگر را به سوی خود کشاند و وقتی میگو نزدیک شد، دهانش را باز کرد تا میگو به تمیز کردن دندان‌هایش مشغول شود. این تصاویر را تیم لامان، پدر راسل گرفته است.

البته رفتارهای همزیستی از این دست در حیات وحش کم نیست، ولی به ندرت پیش می‌آید که چنین رفتاری بین انسان و یکی دیگر از حیوانات دیده شود!

1

میگوهای دندان‌پزشک، عجیب‌ترین جاذبه حیات وحش اندونزی

2

میگوهای دندان‌پزشک، عجیب‌ترین جاذبه حیات وحش اندونزی

3

میگوهای دندان‌پزشک، عجیب‌ترین جاذبه حیات وحش اندونزی

4

گردآوري: گروه هفت گنج

منبع: خبر آنلاين

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی