دانستنی های قبل از ازدواج سلامت سلامت جنسي و زناشويي

مزایا و فواید رابطه جنسی و زناشویی شما را شگفت زده خواهد کرد

تقویم فارسی اندروید

رابطه جنسی یکی از ضروریات زندگی مشترک هر زوجی می باشد .در این مقاله از 7گنج با ما باشید تا فواید رابطه جنسی را مرور کرده و مزایای شگفت انگیز آن در زندگی زناشویی را به شما گوش زد کنیم.

فواید رابطه جنسی و زناشویی

 1. رابطه جنسی موجب تقویت سیستم ایمنی می شود

افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند، کمتر بیمار می شوند. این گفته دکتر ایوان فولبرایت دکترای سلامت جنسی است.

افرادی که رابطه جنسی بیشتری را تجربه می کنند بدنی قوی تر برای مقابله با میکروب ها و ویروس ها و دیگر مزاحمان سلامتی شان دارند. محققان دانشگاه Wilkes در پنسیلوانیا دریافتند که دانشجویان مزدوجی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند، سطوح بالاتری از پادتن ها را برای مقابله با بیماری ها دارند.

در واقع اگر می خواهید سلامتی تان را همیشه حفظ کنید باید مراقب خود و رفتارهایتان باشید. برای مثال:

 • درست غذا بخورید
 • فعال و پرتحرک بمانید
 • به اندازه کافی بخوابید
 • واکسیناسیون انجام دهید
 • رابطه جنسی سالم داشته باشید
 1. افزایش میل جنسی در شما

لورن اشترایشر که یک استادیار زنان و زایمان در دانشگاه نورث وسترن شیکاگو است معتقد است که اگر به دنبال یک زندگی جنسی پر شور و پر جنب و جوش هستید. از فواید رابطه جنسی افزایش میل جنسی شماست! پس از نظر رابطه جنسی بیشتر فعال شوید.

وی معتقد است که داشتن روابط جنسی حتی برای زنان جریان خون را در آن ها بهبود بخشیده و سبب کشش و میل بیشتر و احساس بهتر حین رابطه می شود.

 1. بهبود توانایی کنترل مثانه در زنان

از فواید رابطه جنسی تقویت عضلات لگنی است. این روند به خصوص در زنان موثر بوده و حتی در 30 درصد از موارد می تواند در کنترل برخی بی اختیاری ها به آن ها کمک کند.

رابطه جنسی خوب مانند یک تمرین برای تقویت عضلات لگن بوده و می تواند با بهبود توانایی انقباض و انبساط عضلات لگن شما را در رسیدن به اوج لذت جنسی کمک کند.

 1. کاهش فشار خون

تحقیقات نشان می دهد که بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون ارتباط مستقیمی وجود دارد. بسیاری از مطالعات انجام شده نشان می دهد که روابط جنسی در کاهش فشار خون سیستولیک اثر ویژه ای دارد.

 1. جایگزین شدن برای ورزش از فواید رابطه جنسی است

روابط جنسی نوع بسیار بزرگ و ویژه ای از ورزش است. می توان حتی آن را جایگزین تردمیل کرد. داشتن رابطه جنسی می تواند در هر دقیقه 5 کالری بسوزاند. به علاوه رابطه جنسی عضلات قلب شما را هم تقویت می کنند.

بنابراین داشتن رابطه جنسی منظم در بهبود سلامت جسمی شما اثر خوبی دارد.

 1. کاهش خطر حمله قلبی

زندگی جنسی سالم برای شما قلب سالم به ارمغان می آورد. روابط جنسی علاوه بر اینکه می توانند ضربان قلب را بالا ببرند سطح استروژن و تستوسترون را هم به تعادل می رسانند.

اجتناب از این روابط جنسی می تواند کم کم به افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان و حتی بیماری های قلبی شود.

داشتن روابط جنسی در اغلب موارد می تواند کمک کننده باشد. در طول یک مطالعه روی مردانی که روابط جنسی را حداقل دو بار در هفته انجام می دهند نشان داد که احتمال بیماری های قلبی در این افراد نصف دیگران است.

 1. کاهش درد از جمله فواید دیگر رابطه جنسی است

قبل از خوردن یک آسپرین شاید بهتر باشد روابط جنسی را امتحان کنید. آقای ( بری آر کمساروک ) دکترای سلامت جنسی در راتگرز معتقد است که اوج لذت جنسی می تواند درد را هم در شما ساکت کند. در هنگام ارگاسم هورمونی ترشح می شود که می تواند آستانه درد را در افراد افزایش دهد.

بسیاری از زنان می گویند که بعد از تحریک از کمردردها و پادردهای مزمن شان کم شده و حتی در برخی موارد دیده شده که سردردها هم درمان می شوند.

 1. کاهش احتمال سرطان پروستات

مردانی که حداقل 21 انزال در ماه را تجربه می کنند کمتر احتمال دارد که دچار سرطان پروستات شوند. البته هنوز رابطه این قسم نزدیکی با سرطان پروستات مشخص نیست اما به نظر می رسد که روابط جنسی روی تمام عوامل سرطان پروستات تاثیر می گذارد.

 1. بهبود خواب

پس از اوج لذت جنسی هورمون پرولاکتین در بدن آزاد شده که سبب احساس آرامش و خواب آلودگی بیشتر است. این نظریه مروبط به خانم Sheenie Ambardar یک روانشناس در غرب هالیوود است.

 1. برطرف کردن استرس

نزدیک شدن به شریک زندگی می تواند استرس و اضطراب را در شما کاهش دهد. خانم Ambardar می گوید: لمس کردن و در آغوش کشیدن عشق تان می تواند سبب آزاد شدن برخی هورمون ها در بدن شود که هورمون های احساس خوب هستند و باعث انگیختگی جنسی و احساس لذت در مغز می شوند.

رابطه جنسی می تواند سبب صمیمیت و افزایش عزت نفس در شما باشد. همچنین Ambardar می گوید از جمله فواید روابط جنسی برخورداری از یک زندگی سالم است.

 

همچنین مقالات دیگری در مورد فواید رابطه جنسی وجود دارد که میتوانید مطالعه نمایید:

فواید روابط جنسی

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی