آشپزي و شيريني پزي شیرینی و کیک ها

طرز تهیه کاپ کیک خرما

آموزش طرز تهیه کاپ کیک خرما . با این آموزش آشپزی در هفت گنج همراه باشید.
کاپ کیک‌ها بهترین گزینه برای داشتن یک عصرانه عالی و خوشمزه هستند. کاپ کیک خرما یک کاپ کیک مقوی است که در آن به جای شکر از خرما استفاده می‌شود و شیرینی آن از این طریق تامین می‌شود. تهیه این کیک خوشمزه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک خرما

۴۰۰ گرم خرما بدون هسته
سه چهارم لیوان آب
۲ قاشق غذا خوری قهوه فوری
۱ قاشق چایی خوری جوش شیرین
۲ قاشق چایی خوری بکینگ پودر
۷۵ گرم کره
یک و یک چهارم پیمانه آرد
۱ قاشق چایی خوری وانیل
۲ عدد تخم مرغ

مراحل تهیه کاپ کیک خرما

برای تهیه این کاپ کیک لازم است خرما، قهوه فوری و آب را با هم مخلوط کنید و آن‌ها راروی حرارت ملایم قرار دهید. اگر خرماهایی که انتخاب کرده‌اید سفت هستند کمی آب بیشتری به آن‌ها اضافه کنید و حرارت را کاهش دهید تا خرماها کاملا نرم شوند.

ترکیبی که روی حرارت گذاشته بودید را به یک کاسه منتقل کنید سپس کره و جوش شیرین را به آن‌ها اضافه کنید و آن‌ها را با لیسک با هم، هم بزنید. بعد از چند دقیقه که خرماها کمی خنک شدند تخم مرغ‌ها را دانه دانه به آن اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

آرد و بیکینگ پودر را با هم ترکیب کنید سپس آن‌ها را به بقیه مواد اضافه کنید. موادتان را با همزن هم بزنید تا کاملا یک دست شود.

قالب‌هایتان را کمی چرب کنید یا کف آن را با آرد بپوشانید سپس مواد را داخل قالب‌ها بریزید و قالب را به مدت نیم ساعت داخل فری با درجه حرارت ۱۶۰ قرار دهید. بهتر است قالب را در طبقه وسط بگذارید. با یک خلال چوبی میزان پخت کیکتان را بسنجید و هر وقت هیچ ماده‌ای به خلال نچسبید کیکتان را از فر خارج کنید.

کاپ کیک‌ها را از قالب خارج کنید و اجازه دهید کمی خنک شوند سپس روی آن‌ها را با ترافل و سس شکلات تزیین کنید و از طعم آن لذت ببرید.
طرز تهیه کاپ کیک خرما
طرز تهیه کاپ کیک خرما

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی