آشپزي و شيريني پزي غذای رژیمی

طرز تهیه معرفی3 مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن

آموزش طرز تهیه معرفی3 مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن . با این آموزش آشپزی در هفت گنج همراه باشید.

دمنوش زرشک

طرز تهیه معرفی3 مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن
ریشه، میوه، و پوست ریشهٔ بوته‌های زرشک حاوی بربرین (berberine) است: یک ماده شیمیایی طبیعی که از قضا چربی‌سوز است. پژوهشی توسط دانشمندان چینی نشان داده که بربرین می‌تواند جلوی افزایش وزن و توسعه «مقاومت به انسولین» حتی در رژیم‌های غذایی پرچربی را بگیرد. پژوهش‌های قبلی هم نشان داده بودند که مصرف این گیاه می‌تواند مصرف انرژی را افزایش دهد و علاوه بر آن، به کاهش تعداد گیرنده‌های روی سطح سلول‌های چربی هم بینجامد که این خود مانع از جذب بیشتر چربی‌های جدید می‌شود. به نظر می‌رسد برای نوشیدن این چایی دلایل خوبی وجود دارد، این‌طور فکر نمی‌کنید؟

چای روی‌بوس

طرز تهیه معرفی3 مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن
این چای قرمز که به طور طبیعی شیرین هم هست، از برگ‌های بوتهٔ روی‌بوس (Rooibos) تهیه می‌شود و یک چربی‌سوز عالی است. دانشمندان در افریقای جنوبی کشف کرده‌اند که پُلی‌فنل‌ها و زردینه‌های داخل این گیاه تا ۲۲ درصد باعث کاهش تشکیل سلول‌های جدید چربی می‌شود. این دو ماده شیمیایی در ضمن به سوختن چربی‌های موجود در بدن هم کمک می‌کنند. جرعه‌هایی از این دمنوش میل کنید تا آن چربی‌های سرسخت دور شکم‌تان راحت‌تر آب بروند یا حداقل بیشتر از این انباشته نشوند.

چای پوئر (Pu-erh)

طرز تهیه معرفی3 مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن
این چای تخمیری عملا می‌تواند سلول‌های چربی را کوچک کند. برای کشف قدرت‌های این دمنوش چینی، دانشمندان آن را روی موش‌ها آزمایش کرده‌اند و نتیجه اینکه مصرف این چای باعث کاهش تجمع تری‌گلیسیرید (نوعی چربی خطرناک که در خون پیدا می‌شود) و چربی شکمی حتی در رژیم‌های غذایی پرچربی شده است. با اینکه شاید نتایج مصرف آن در انسان مقداری با نتایج این پژوهش متفاوت باشد اما ما گمان نمی‌کنیم که اختلاف معناداری در بین باشد و توصیه می‌کنیم که مصرف این چای را هم برای تنوع و هم دیگر مزایای آن در برنامه خود قرار دهید.
طرز تهیه معرفی3 مدل دمنوش برای چربی سوزی بهتر بدن

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی