آشپزي و شيريني پزي غذا های دریایی

طرز تهیه فیله ماهی کبابی

تقویم فارسی اندروید

آموزش طرز تهیه فیله ماهی کبابی . با این آموزش آشپزی در هفت گنج همراه باشید.
فیله ماهی کبابی یکی از انواع کباب های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که جزو غذاهای دریایی محسوب می شود. این کباب خوشمزه به دلیل اینکه از گوشت فیله ماهی های بزرگ مثل ماهی آزاد تهیه می شود بسیار لذیذ است.

شاید خیلی از افراد به دلیل وجود استخوان های کوچک درون گوشت ماهی از خوردن ماهی صرف نظر کنند. با تهیه فیله کباب ماهی می توانید این افراد را با گوشت پر خاصیت ماهی آشتی دهید زیرا فیله ماهی حاوی هیچگونه استخوانی نیست.

با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر فیله ماهی کبابی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی فیله ماهی کبابی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم:

سیر ۳ حبه
فیله ماهی ۶۰۰ گرم
روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری
سویا سس ۱ قاشق سوپخوری
آب لیمو ترش ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه

برای تهیه فیله ماهی کبابی ابتدا فیله ماهی را بشویید سپس به صورت تکه های یک اندازه خرد کنید. در ادامه قطعات فیله را آبکشی کنید و با یک دستمال تمیز خشک کنید. پس از اینکه فیله ها را خشک کردید یک کاسه مناسب برای تهیه سس فیله کباب انتخاب کنید.

در مرحله بعدی آبلیموی تازه را به همراه روغن زیتون ، سویا سس ، زعفران دم کرده ، نمک و فلفل سیاه داخل کاسه بریزید. سیر را هم به صورت خیلی ریز خرد کنید و به کاسه اضافه کنید و مواد را به خوبی مخلوط کنید. در مرحله بعد باید منقل ذغال را آماده کنید.

توجه داشته باشید که در زمان کباب کردن فیله ماهی حتما تمام ذغال ها به صورت یکدست روشن شده باشند زیرا ذغال های خام علاوه بر اینکه باعث بد طعم شدن فیله کباب می شود برای بدن نیز بسیار زیان آور هستند.

پس از اینکه منقل ذغال آماده شد با یک قلموی کوچک سس را روی فیله ها بزنید سپس فیله ها را داخل توری مخصوص کباب قرار دهید و روی ذغال قرار دهید تا ماهی کباب آماده شود. اگر فیله ها را نازک برش داده باشید نیازی نیست کباب ها را بچرخانید.

در حین کباب کردن ماهی کباب می توانید مجددا از سس روی فیله ها بزنید. در کنار فیله ماهی کبابی می توانید از سبزیجات کبابی مانند فلفل سبز ، سیب زمینی ، قارچ و … هم استفاده کنید. پس از اینکه کباب آماده شد آنرا به همراه سبزیجات کبابی سرو کنید.
طرز تهیه فیله ماهی کبابی

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی