آشپزي و شيريني پزي نوشیدنی

طرز تهیه شربت سه رنگ

تقویم فارسی اندروید

آموزش طرز تهیه شربت سه رنگ . با این آموزش آشپزی در هفت گنج همراه باشید.
شربت سه رنگ یا سه لایه جزو نوشیدنی های خوشمزه و عالی است که بسیار شیک و مناسب برای پذیرایی از مهمان ها می باشد. این شربت سه رنگ از تخم شربتی درست می شود اما می توانید از خاکشیر هم استفاده کنید. شما می توانید با این آموزش ساده در روزهای گرم و طولانی تابستان از درست کردن و نوشیدن این شربت خوشمزه و خوشرنگ لذت ببرید.

مواد لازم:

شکر یک و نیم لیوان
آب 2 لیوان
زعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوری
آبلیمو نصف قاشق مرباخوری
گلاب 1 قاشق غذاخوری
تخم شربتی 3 قاشق غذاخوری
آب یخ نصف لیوان
رنگ خوراکی 5 قطره

طرز تهیه

1. برای درست کردن این شربت سه رنگ، مواد را در سه مرحله آماده می کنیم. برای لایه اول، ابتدا در یک قابلمه کوچک، شکر، زعفران دم کرده، گلاب و آبلیمو را با 2 لیوان آب مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا شکر کاملا در آن حل شود.

2. بعد از حل شدن شکر، قابلمه را از روی حرارت برمی داریم و وقتی خنک شد، لایه اول را در یک لیوان بزرگ می ریزیم. توجه داشته باشید که میزان شیرینی شربت به این لایه بستگی دارد، پس میزان شکر خیلی کم یا خیلی زیاد نباشد.

3. حالا برای لایه دوم شربت، تخم شربتی را با مقدار کمی آب خیس می کنیم تا خوب لعاب بیندازد. وقتی که لعاب انداخت، کم کم و به آرامی در لیوان شربت روی لایه اول می ریزیم.

4. در انتها برای لایه سوم، آب یخ را با چند قطره رنگ خوراکی مخلوط می کنیم و به آرامی به لیوان شربت اضافه می کنیم. حالا شربت آماده شده را به صورت خنک سرو می کنیم. امیدواریم از خوردن این شربت خوشرنگ و خوشمزه لذت ببرید.

نکات

دقت داشته باشید که به خاطر تفاوت غلظت لایه های شربت، مواد زیاد باهم قاطی نمی شود. برای دیدن آموزش های بیشتر طرز تهیه انواه شربت لطفا بر روی طرز تهیه نوشیدنی کلیک کنید.
طرز تهیه شربت سه رنگ

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی