آشپزي و شيريني پزي نوشیدنی

طرز تهیه شربت به لیمو

تقویم فارسی اندروید

آموزش طرز تهیه شربت به لیمو . با این آموزش آشپزی در هفت گنج همراه باشید.
شربت به لیمو از شربت های خوشمزه و پرطرفدار مخصوص روزهای گرم تابستان می باشد و این شربت علاوه بر رفع عطش، خواص بسیاری زیادی هم دارد. توصیه می کنیم برای درست کردن شربت به لیمو حتما از برگ به لیمو هم استفاده کنید. چون برگ به لیمو آرامش دهنده اعصاب می باشد و علاوه بر این موجب می شود تا شربت به لیمو خوشبوتری داشته باشید.

با رسیدن فصول گرما خیلی از بانوان ایرانی برای رفع عطش و تشنگی، انواع شربت های خانگی نظیر شربت سكنجبين ، شربت خاکشیر و … را درست می کنیم. شربت به لیمو هم جزو همین شربت ها می باشد و شما می توانید آن را در ماه مبارک رمضان به هنگام افطار هم سرو کنید.

مواد لازم:

به 2 کیلو
برگ به لیمو 3 عدد
شکر 2 کیلو
آب ۵ لیوان
آبلیمو تازه سه چهارم لیوان

طرز تهیه

برای درست کردن شربت به لیمو خوشمزه، به را پس از تمیز کردن و شستن، آب آن را با استفاده از آبمیوه گیری می گیریم. در صورتی که به آبمیوه گیری دسترسی نداشتید می تواند به را پس از رنده کردن، در یک صافی بریزید و با فشار دست آب آن را بگیرید تا حدود سه لیوان آب بدست بیاید.

پس از گرفتن آب به، شکر و آب را در یک قابلمه مسی روی حرارت می گذاریم تا به جوش بیاید. وقتی شکر به طور کامل در آب حل شد، آب به را اضافه می کنیم و بعدش صبر می کنیم تا شربت به قوام برسد.

یکی از نشانه های به قوام آمدن شربت این است که حباب های ریز روی شربت درست می شود و یا اینکه شربت پس از سرد شدن به صورت نخ از قاشق بریزد. توجه کنید در انتهای پخت می توانید دمکنی روی قابلمه بگذارید و حرارت را کم کنید تا شربت به خوشرنگ تری داشته باشید.

بعد از اینکه شربت به قوام رسید، آبلیمو و یا آب لیمو ترش تازه را به همراه برگ به لیمو اضافه می کنیم و بعد ازاینکه شربت یکی دو بار قل زد، آن را از روی حرارت برمیداریم و صبر می کنیم شربت به طور کامل خنک شود و بعدش سرو می کنیم.

شما می توانید شربت به لیمو را در بطری دربسته بریزید و در یخچال نگهداری کنید. امیدواریم از خوردن این شربت به لیمو خوشمزه لذت ببرید.
طرز تهیه شربت به لیمو

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی