آشپزي و شيريني پزي تنقلات

طرز تهیه توپک ماش

آموزش طرز تهیه توپک ماش . با این آموزش آشپزی در هفت گنج همراه باشید.
زمان تهیه ۲۰ دقیقه
زمان پخت ۶۰ دقیقه

مواد لازم برای 10 نفر

ماش 500 گرم
فلفل سبز 4 عدد
روغن زیتون 2 قاشق سوپ خوری
آب 7 قاشق سوپ خوری
آب لیمو ترش 2قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل به مقدار لازم

مواد لازم خمیر

آرد 3 پیمانه
روغن زیتون 7 قاشق سوپ خوری
آ ب به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

طرز تهیه

1-برای تهیه مواد میانی ابتدا ماش را از شب قبل در آب خیس کنید. سپس در آب و نمک بپزید تا نرم شود. ماش پخته را در مخلوط کن به صورت پودر در آورید.

2-هسته فلفل های سبز یا قرمز را در آورده و آنها را به ابعاد کوچک برش دهید. دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون روی آنها بریزید و مخلوط کنید.

3-این مخلوط را در تابه روی حرارت قرار داده و چهار قاشق سوپ خوری آب اضافه کنید و حدود ۴ دقیقه بپزید. ماش پوره شده و پنج قاشق سوپ خوری آب باقیمانده را اضافه کرده و حدود ۱۰ دقیقه به پخت مواد روی حرارت متوسط ادامه دهید. ظرف را از روی حرارت بردارید و آبلیموترش را اضافه کنید.

4-برای تهیه خمیر، آرد و نمک را با هم مخلوط کرده و روغن زیتون را اضافه کنید. آب را به تدریج اضافه کرده و مواد را مخلوط کنید تا خمیر یکدستی حاصل شود. خمیر را ورز دهید. روی آن را با پارچه ای تمیز بپوشانید و حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید.

5-خمیر را از یخچال در آورید و گلوله هایی به اندازه لیموترش از آن جدا کنید. آنها را روی کاغذ روغنی پهن کنید. آنها را کف دست خود به شکل دو قیف در آورید و داخل آنها را با مخلوط مواد میانی پر کنید.

6-روغن را در ظرف مناسبی روی حرارت گرم کرده و آنها را در روغن سرخ کنید تا کاملا طلایی و برشته شوند. توپک های برشته شده را روی دستمال کاغذی ویژه آشپزی قرار داده تا روغن اضافی شان گرفته شود و سپس سرو کنید.

سایر نکات

دوستای گلم من ار خمیر جادویی تو این عکس استفاده کردم با خمیر جادویی هم میشه درست کرد .
با خمیری که تو دستور هست هم درست کردم یک بار اون کمی خمیرش سفت هست و به زمان پخت بیشتری نیاز داره. با هر دو خمیر خوشمزه و عالی میشه.
طرز تهیه توپک ماش

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی