آشپزي و شيريني پزي سبك زندگي سفره آرايي و تزيين غذا

طرز تهيه انواع ژله مجلسي: ژله به شكل نيمرو

در ادامه آموزش طرز تهيه انواع ژله مجلسي در 7 گنج ، امروز طرز تهيه ژله به شكل نيمرو را براي علاقمندان به سفره آرايي گردآوري كرده ايم. با ما همراه شويد ...
تقویم فارسی اندروید

در ادامه آموزش طرز تهيه انواع ژله مجلسي در 7 گنج ، امروز طرز تهيه ژله به شكل نيمرو را براي علاقمندان به سفره آرايي گردآوري كرده ايم. با ما همراه شويد …

ژله به شكل نيمرو
ژله به شكل نيمرو

ژلاتین به عنوان ماده اصلی سازنده ژله طبیعتا ماده سالمی است و  ژله چاق کننده نیست و در تهیه آن از مقدار کمی شکر استفاده می‌شود که ضرر چندانی برای بدن ندارد.

 

مواد لازم :

ژله موز                   1/2 بسته
شیر ولرم                1و 1/3 پیمانه
ژله آلوئه ورا            ۱ بسته
رنگ زرد خوراکی
روغن مایع

 

وسایل لازم :

جا تخم مرغی
ظرف مورد نظر برای سرو
قلمو

 

طرز تهیه :

مرحله 1
نصف بسته از پودر ژله موز را در نصف لیوان آب جوش حل کنید و اجازه دهید کاملا خنک شود، سپس چند قطره رنگ زرد به یک سوم پیمانه شیر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شود سپس به ژله افزوده و هم بزنید.

 

مرحله 2
قلمو را در روغن مایع زده و داخل جا تخم مرغی ها را یک لایه نازک چرب کرده و نصف از آن را با ژله موز پر کنید، سپس در یخچال گذاشته تا کاملا ببندد.

 

مرحله 3
ژله آلوئه ورا را در یک لیوان آب جوش کاملا حل کرده و اجازه دهید خوب سرد شود، سپس یک پیمانه شیر را به آن افزوده و هم بزنید تا یکدست شود.

 

مرحله 4
ژله موز را از داخل جا تخم مرغی ها خارج کنید به این صورت که لبه آن را با یک چاقو به آرامی جدا کرده و با یک تکان ژله را در آورید، در صورتی که به این روش خارج نشد بایستی چند لحظه ای در آب جوش بگیرید.

 

مرحله 5
ژله موز که در واقع نقش زرده را ایفا می کند در ظرف مورد نظر که بایستی نسبتا مسطح باشد با فاصله قرار دهید. اگر ظرف برای سرو مناسب نباشد باید بعد از بستن آن را با کف گیر بلند کرده و در ظرف سرو بگذارید.(در این مرحله می توانید از ظرف های تک نفره استفاده کنید که دیگر مشکل جابه جایی ژله را نداشته باشید و یا برای هر چند نیمرو یک ظرف در نظر بگیرید).

 

مرحله 6
ژله سفید را به آرامی دور زرده بریزید و سپس در یخچال بگذارید تا ببندد، بعد از بسته شدن با چاقو دور سفیده را نامنظم برش بزنید تا شکل نیمروی واقعی درست شود.

 

مرحله 7
ژله نیمروی آماده شده را تا زمان سرو در یخچال نگاه دارید.

 

نوش جان ….

پیشنهاد ما:

مشاهده طرز تهیه انواع ژله مجلسی

 

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

منبع : آشپزي ها

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی