سبك زندگي مطالب اختصاصي نگهداري مواد غذايي

روش نگهداري ليمو ترش در فريزر

چطور مي توانيم ليمو ترش را براي زمستان نگهداري كنيم؟ اگر میخواهید لیمو ترش تازه برای زمستان داشته باشید. با ما همراه شويد و روش زير را بخوانيد ...

چطور مي توانيم ليمو ترش را براي زمستان نگهداري كنيم؟ اگر میخواهید لیمو ترش تازه برای زمستان داشته باشید. با ما همراه شويد و روش زير را بخوانيد …

روش نگهداري ليمو ترش
روش نگهداري ليمو ترش

ليموهاي كاملا سالم را انتخاب كنيد. يعني دقت كنيد حتی به اندازه سر سوزن لکه قهوه ای نداشته باشد سپس بشویید و روی دستمالی بگذارید تا دور تا دور لیمو خشک شود فکر میکنم یکساعت کافی باشد.

بعد وقتی مطمئن شدید که لیمو روی پوستش آبی وجود ندارد داخل نایلون فریزر یا زیپ پک بگذارید و طوری ببندید که هیچگونه هوایی داخل آن باقی نماند بعد با خیال راحت داخل فریزر بگذارید و برای زمستان فریز کنید.

موقعی که میخواهید استفاده کنید کافیست یک ربع زودتر از فریزر خارج کنید سپس استفاده کنید

نكات مهم در خرید ليمو ترش:

  • لیمو‎هایی را انتخاب کنید که دارای پوستی صاف و شفاف، درخشان و سالم هستند و وزن زیادی نسبت به سایزشان دارند.
  • لیموهایی که پوست کلفت و اسفجی دارند کم آب هستند.
  • زدگی و خرابی روی پوست لیموترش نشان‌دهنده شرایط نگهداری و انبار کردن غیر استاندارد است.
  • لیموهای بزرگ را انتخاب کنید چون پر آب‎تر از لیموهای کوچک هستند.
  • لیمو ترش پس از چیده شدن نمی‌رسد پس به هنگام خرید دقت کنید که لیموهای رسیده و مناسب را انتخاب کنید و پس از خرید در یخچال نگهداری کنید. در این شرایط لیموها 1 هفته سالم باقی می‌مانند.
  • به طور معمول، برای نگهداری و انتقال لیمو پوست آن را با مواد نفتی می‌پوشانند که سالم‌تر باقی بماند؛ به همین دلیل باید لیمو را خوب بشویید و بهتر است لیموترش‌هایی را بخرید که در مناطق کشاورزی نزدیک به محل زندگی شما پرورش داده شده‌اند.

ترفندي براي گرفتن آب ليمو:

اگر می‎خواهید آب‎ لیمو بگیرید ابتدا لیمو را با فشار روی یک سطح صاف بغلتانید. (این کار کمک می‎کند آبلیمو بیشتری تولید شود.)
از یک پوست کن یا رنده برای تهیه خلال پوست لیمو استفاده کنید. (از بریده شدن قسمت سفید پوست لیمو جلوگیری کنید زیرا این بخش طعم تلخی دارد.)

خواص و مضرات ليمو ترش را در اينجا بخوانيد

خواص پوست ليمو ترش را در اينجا مشاهده كنيد

گردآوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی