سلامت سلامت جسمي

دمای دوش در حمام چقدر باید باشد؟

تقویم فارسی اندروید

دمای دوش در حمام چقدر باید باشد

پس از یک روز پر تنش کاری هیچ چیز بیشتر از یک حمام خوب نمی تواند حال شما را خوب کند. کافی است به حمام رفته و زیر دوش بایستید و اجازه دهید آب گرم حمام تمام خستگی تان را از تن تان بیرون کرده و و شما را آرام کند. اما در عین حال دمای دوش آب هم مهم است. شاید تا جایی که ممکن است آب را داغ کنید و به هر نحوی که هست زیر آب بمانید و اصلا از ضررهایی که متوجه خود می کنید خبر نداشته باشید. آیا اصلا برای خود هیچ قاعده و قانونی برای تنظیم دمای دوش آب دارید؟ برای یک حمام معمولی اب نباید بیش از حد داغ یا سرد باشد.

برای تنظیم دمای دوش باید توجه داشته باشید که آب باید ولرم باشد. نه بیش از حد سرد و نه بیش از حد گرم. یکی از متخصصان پوست در شهر نیویورک معتقد است دمای دوش در بهترین وضعیت می تواند 110 درجه باشد. اگر زیر دوش احساس ناراحتی کردید یا پوست تان قرمز شد به معنی این است که آب بیش از حد گرم است.

آب داغ می تواند روغن های طبیعی پوستکه خود پوست آن ها را تولید می کند را خشک کرده و باعث خارش یا ایجاد اگزما شود. حتی دوش آب سرد هم می تواند همین نتیجه را داشته باشد. دوش آب سرد در دماهای خیلی پایین می تواند روغن های طبیعی پوست و مو را خشک کرده و باعش خشکی و دردسر های بعدی آن شود. حتی مشاهده شده که در موهایی که رنگ شده اند دوش آب داغ باعث می شود که رنگ آن ها زودتر برود.

علاوه بر آثاری که خودشان را روی پوست نشان می دهند، آب داغ می تواند باعث عوارض زیرپوستی هم بشود. از آنجایی که جریان خون سریع تر می شود دوش آب داغ می تواند منجر به تشدید التهاب های سلولی شده و خارش و خشکی پوست را نیز به این ترتیب افزایش دهد.

گرمای زیاد می تواند باعث افت فشار خون نیز باشد. درنتیجه فرد در حمام ممکن است به خاطر دوش آب گرم دچار افت فشار شده و در حمام غش کند. بیهوش شدن در حمام می تواند بسیار خطرناک باشد و خطر مرگ را برای فرد داشته باشد. حتی حدسیاتی در خصوص ارتباط دوش آب گرم با افزایش احتمال ابتلا به سرطان وجود دارد چرا که تمام گرمای آب توسط پوست جذب می شود.

با این حال آب گرم منافذ پوست را باز کرده و به تنفس پوستی شما کمک می کند. درنتیجه دوش آب گرم می تواند برای زیبایی و شادابی پوست صورت تان اثرات مثبت داشته باشد. می توانید برای بهره بردن از این مزیت فقط صورت خود را زیر دوش آب داغ بگیرید و بعد با آب ولرم حمام کنید.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی