اخبار اجتماعی و اقتصادي اخبار داغ اخبار سياسی - مذهبي

شرط عجيب دولت فرانسه براي صدور ویزا به ایرانیان

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع درخواست کشف حجاب در قبال صدور ویزا از سوی سفارت فرانسه به ایرانیان واکنش نشان داد و گفت: ضرورت دارد وزارت امورخارجه ایران در صورت صحت برخورد جدی با این مسئله کند...
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع درخواست کشف حجاب در قبال صدور ویزا از سوی سفارت فرانسه به ایرانیان واکنش نشان داد و گفت: ضرورت دارد وزارت امورخارجه ایران در صورت صحت برخورد جدی با این مسئله کند.
ويزا
محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ به موضوع درخواست کشف حجاب در قبال صدور ویزا از سوی سفارت فرانسه به ایرانیان واکنش نشان داد. وی افزود: این موضوع در حال حاضر در حد اخبار شنیده شده است که اگر صحت داشته باشد تجاوزی آشکار به حقوق افراد قلمداد خواهد شد.رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: این کار مخالف حق آزادی افراد در مذهب است. پور مختار در ادامه با بیان اینکه این قبیل واکنش‌ها از سوی کشور فرانسه طبیعی است و این کشور در این گونه مسائل ید طولایی دارد متذکر شد: فرانسه اولین کشور اروپایی بود که علیرغم اینکه خود را مهد تمدن آزادی می‌نامید مسلمانان را از حقوق اجتماعی و داشتن حجاب در کشور خود منع کرد.وی تأکید کرد: بی‌شک دور از ذهن نیست که سفارت فرانسه شرط کشف حجاب را برای صدور ویزا به ایرانیان در نظر گرفته باشد که ضرورت دارد وزارت امورخارجه ایران برخورد جدی با این مسئله کند. رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان داشت: ما نباید هیچ وقت عزت و اعتقادات خود را به بهای سفر به کشور فرانسه که دستاورد خاصی برایمان ندارد، بفروشیم. این نماینده مجلس در ادامه تصریح کرد: ضروری است وزارت امورخارجه موضعی مشخص در این رابطه داشته و با این موضوع برخورد کند.

پورمختار در پایان افزود: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هم بی‌شک پیگیر این موضوع خواهد بود.

گردآوري: گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع: باشگاه خبرنگاران
تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی