سلامت سلامت پوست، مو و ناخن سلامت جسمي

ورزش در سطح سلولی برای جلوگیری از پیری زودرس مفید است

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

ورزش برای جلوگیری از پیری زودرس

ترس از پیری مدام در حال افزایش است اما کسانی که نگران پیر شدن خود هستند سراغ راهکارهای اشتباهی می روند. در این مقاله از 7گنج با ما همراه باشید تا راه حل کاربردی و علمی برای جلوگیری از پیری زودرس را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

ورزش در سطح سلولی برای جلوگیری از پیری زودرس

در سال 2015 کالاها، لوازم آرایشی و عمل های زیبایی برای از بین بردن آثار پیری 140300000000 دلار در بازار جهانی به فروش رسیده و عرضه شد. پیش بینی می شود که این آمار تا 5 سال آینده به 216 میلیارد دلار برسد. این آمار مربوط به روش هایی مانند بوتاکس، لیپوساکشن، محصولات ضد چرک و کرم های افتادگی صورت می باشد. هدف نهایی این محصولات تغییر ظاهر افراد و جلوگیری از پیری زودرس است. تحقیقات جدید نشان می دهد که کلید دست یابی به جوانی و جلوگیری از پیری زودرس این است که در سطح سلولی در پی آن باشید.

برای جلوگیری از پیری زودرس و یا کم کردن سرعت آن نیازی نیست که از کرم های ضد پیری روی پوست تان استفاده کنید و یا مقدار زیادی از بوتاکس را به آن تزریق کنید و به ظاهر پیری پوست را برطرف نمایید. محققان دانشگاه بریگهام یانگ در یک مطالعه نشان دادند که تفاوت قابل توجهی در آرایش کروموزومی افرادی که به طور مرتب ورزش می کنند با آن هایی که تحرک کمی دارند، وجود دارد.

این مطالعه با تمرکز بر تلومرها که مبتنی بر پروتوئین کروموزوم می باشد و تا حد زیادی به سن مرتبط است؛ ادامه یافت. هر بار که سلول های بدن بازسازی و جایگزین می شوند این تلومرها کمی کوتاه تر می شوند. هر چه تلومرهای کوتاه تر باشند؛ به این معنی است که شما مسن تر هستید. تلومرها در افرادی که بیشتر ورزش می کنند طول بیشتری به نسبت کسانی با سن و سال مشابه، ورزش نمی کنند؛ دارند.

کسانی که فعالیت بدنی بالایی دارند سرعت کوتاه شدن تلومرهای شان 9 سال از کسانی که ورزش نمی کنند و 7 سال از کسانی که به اندازه متوسط ورزش می کنند، کمتر است. به این منظور توصیه می شود که مردان روزانه 40 دقیقه و زنان روزانه 30 دقیقه و برای 5 روز در هفته ورزش کنند.

مطالعات در این خصوص فعلا در مراحل اولیه خود قرار دارد اما محققان اعتماد زیادی به یافته های شان داشته و از آن حمایت می کنند. همچنین برای کسب یافته های بیشتر به دنبال مطالعات گسترده تر و جدی تری روی این موضوع می باشند. ما می دانیم که فعالیت بدنی منظم مرگ و میر را کاهش داده و سلامت کلی فرد را بهبود می دهد. هم اکنون طبق یافته های محققان ورزش حتی در آرایش کروموزومی و اندازه تلومرها هم دخیل است.

بنابراین می توانید این مزیت را نیز به هزاران مزیت دیگر ورزش کردن اضافه کنید. و اجازه دهید با ورزش کردن علاوه بر اینکه سوخت و ساز بدن تان بهبود یافته و التهاب بدن تان هم کم می شود؛ سرعت پیری زودرس را نیز در سطح سلولی کاهش دهد.

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی