تغذيه سالم دسر سبك زندگي سلامت

5 خوراکی جایگزین بستنی

تقویم فارسی اندروید

تابستان  گرم و سوزان است و خوراکی های خنک و شیرین که هم قند خون تان را بالا می برند و هم گرمای بدن تان را کم می کنند همیشه شما را به خود فرا می خوانند. کیست که در این تابستان نخواهد بستنی بخورد. بستنی از خوراکی های ویژه و دوست داشتنی و البته مفید در بسیاری از مواقع است. اما مصرف بستنی اغلب چاقی شکم و پهلو را در بر داشته و شاید نخواهید در مصرف آن زیاده روی کنید. همچنین اگر دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز هستید در این مقاله از 7گنج ما برایتان یک سوپرایز داریم. با 5 خوراکی جایگزین بستنی آشنا شوید.

5 خوراکی جایگزین بستنی

خوراکی های جایگزین بستنی :

موزه یخ زده

معمولا از موز یخ زده با کمی خامه فرم گرفته روی بستنی استفاده می کنند تا خوشمزه و لذیذتر باشد اما می توانید همین موز یخ زده را به عنوان یک جایگزین بستنی انتخاب کنید. اضافه کردن کمی پودر کاکائو و کره هم در کنار شیرینی خود موز ترکیب خوشمزه ای ایجاد می کند. یک فنجان موز یخ زده با کره بادام زمینی و پوودر کاکائو را در عصر تابستانی گرم تان میل کنید و لذت ببرید.

شیرنارگیل

اگر دچار عدم تحمل لاکتوز هستید، شیر نارگیل یخ زده هم یک گزینه خوب به عنوان جایگزین بستنی می باشد. حتی می توانید آب نارگیل با خامه و کرم را در مخلوط کن یا بستنی ساز بریزید و یک ترکیب خوشمزه با بافتی شبیه به بستنی ایجاد کنید. مطالعات نشان می دهد که چربی های سالم در نارگیل سبب سوخت و ساز بهتر و کمک به کاهش وزن می شود. پس شیرنارگیل یخ زده بخورید و یک شکم تخت داشته باشید. نظرتان چیست؟

اگر میخواهید در مورد شیر نارگیل و مواد تشکیل دهنده ی آن بیشتر مطالعه کنید ٬ می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید:

خواص شیر نارگیل

خواص شیر و مضرات شیر

توت فرنگی

در این مورد می توانید از انواع توت ها استفاده کنید. کافی است که فنجان توت فرنگی را با کمی ماست یونانی را و عسل خام درون مخلوط کن بریزید و بعد درون فریزر قرار دهید تا منجمد شود. می توانید این دسر را با خامه سرو کنید.

برای مطالعه بیشتر در مود توت فرنگی میتوایند این مقاله را مطالعه کنید:

فواید توت فرنگی برای پوست و مو

کرم بادام زمینی

می توانید از کرم بادام زمینی با افزودنی هایی مانند شربت افرا یا وانیل استفاده کرده و آن را در فریزر بگذارید تا یخ بزند. این دسر نیز با میوه های یخ زده و خامه خوشمزه تر می شود.

اسموتی کلم پیچ

درست خواندید! حتی از کلم پیچ هم می توانید به جای بستنی استفاده کنید. کافی است کمی کلم پیچ به همراه موز یخ زده، خرما، وانیل و زنجبیل را درون مخلوط کن بریزید. اصلا هر طعم دیگری که می خواهید هم به این معجون دوست داشتنی اضافه کنید و بعد یک گزینه مقوی و سالم به عنوان جایگزین بستنی خواهید داشت.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی